Zdravím,
pravděpodobně se už můj dotaz někdo měl, proto se dopředu omlouvám, ale jsem zde začátečník a nevím, kde bych danou informaci získal.
Dělám projekt na svůj dům v horské oblasti, 1. patrový, 5+1 na desce, garáž mimo dům, dutá cihla nebo YTONG (dřevo nějak nemám v lásce - zažil jsem OKÁL).
Pro vytápění bych chtěl použít kombinaci plynového kondenzačního kotle s ohřevem TUV (dnes používám v RD plynový kotel BAXI s ohřevem TUV - nádrž na 50 litrů, jsem s ním moc spokojenej, ale rád bych použil "českého výrobce") s krbovou vložkou nebo krbovými kamny (dále jen "Krb"). Původní myšlenku horkovzdušného vytápění jsem opustil, protože chci vytápět i koupelnu a toaletu v přízemí a předsíň - po zkušenostech s horkovzdušnou krbovou vložkou vím, že takto vytopím koupelnu v 1. patře, ale ne v přízemí.
Rád bych se proto zeptal, zda má někdo zkušenost s tímto vytápěním (ekonomiku dřeva neřeším - mám jej zdarma k dispozici dostatek na celé zimní období). Ve své podstatě chci mít plynový kotel zejména na překrytí doby, kdy nebudu doma a nebudu moci tedy sám topit, prioritně bych chtěl topit Krbem.
Váhám mezi variantami:
1) zabudovat topení v hale i do podlahy (těsně před vstupem topné vody zpět do Krbu nebo plynového kotle), včetně ohřevu TUV (kombinovaný bojler?) a
2) vytápěním haly radiátory a ohřev TUV plynovým kotlem.
Máte někdo s takovýmito variantami zkušenosti?
Mám obavu, že při variantě 1) nebudu mít dostatek topného výkonu k tomu, aby Krb byl schopen toto vše "utáhnout".
Díky za radu.
0 odpovědí
Nevhodný příspěvek
Pokud chcete upozornit redakci na diskusní příspěvek, který svým obsahem porušuje pravidla diskusí na portálu TZB-info, klikněte na tlačítko Odeslat. V diskusích jsou nepřípustné zejména příspěvky vulgární, urážlivé a nesouvisející s tématem dané diskuse.
Vyberte způsob sdílení