Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Topeni Klimatizace

Autor: Jarda Pospíšil
Datum: 31.12.2008 14:31

Dodrý den všem!Četl jsem vaše názory na vytápění, větrání apd.Je dobrý ,že jsou lidi zavistiví a vychloubačný, aspoň se člověk něco dozví!!!Tak se Vám taky pochlubym.Několik let jsem vytápěl RD přímotopy,ale česem jsem zjiistil,že to nebude asi ono!tak jsem začal číst.Dostala se mi do ruky kniha Tepelná čerpadla a bylo vše vyřešené.Koupil jsem si klimatizaci s tepelnym čerpadlem a topím!Namontoval jsem jí do garáže mého domu a přisávání jsem jí přitáhl s kuchyně a obýváku u podlahy.Klimoška maká jako dlázen a je nám teplo za pár kaček.Topím sní pul domu a chrochtám!Nazamrzá mi žadnej výparník a COP mám furt stejnej kolem 4.Příští rok koupim ješte jednu a budu vytápět tu druhou pulku domu s 3KW/hod celý dům.Tak bádejte badatelé.Jo a ta sranda mě vyšla na 18000Kč včetně montáže.Pápa lala

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 287   starší >>
Datum: 10.02.2019 10:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129734
reakce na ...
Dobrý den, topím klimatizací druhým rokem a mé poznatky budou možná někomu dobré. Vytápím domek o zastavěné ploše 75 m2 klimatizací Samsung řada Ar 09 nejslabší model. Vše má své pro a proti.Snad jediná nevýhoda je proudění vzduchu, ale není to nic hrozného ani zásadního. Značku Samsung jsem volil pro její tichost. Samotné vytápění mě velice překvapilo a to v pozitivním směru. Topím na 22C. Spotřeba v průměru 400W/hod když je venku -7 a více spotřeba 550W/hod.topím i při teplotách pod -10C.Při teplotách okolo 5C je denní spotřeba okolo 3kw.A to už jí i přes den vypínám jelikož by dům přetopila. Klimatizaci mám zapnutou cca max. 14hod denně. Namrzání je podle venkovních podmínek bydlím v Chomutově kde jsou neustálé mlhy a o velmi ovlivňuje namrzání a její účinnost, uváděná spotřeba je i s odmrazováním. Poměr investice a užitku je jednoznačně pro klima.

Autor: Jiří Šmach
Datum: 10.02.2019 10:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112937
reakce na ...
Dobry den, domek 75m2 jednou vzduchovou jednotkou 9? To máte jen jednu velkou místnost?

Autor: Petr Giesler
Datum: 10.02.2019 11:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám vstup oddělený, koupelna samozřejmě oddělená topení el. žebříky používám jen vyjmečně, malá tech. místnost zbylý prostor je rozdělen nábytkem na tři místnosti tak, aby mohl volně proudit vzduch. Jednotka jede jen vyjmečně na plný výkon,prakticky jen krátkou dobu po zapnutí.

Autor: Filip Filip
Datum: 10.02.2019 11:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. V dnešní době jeden prostor je celkem divné řešení. Mě by to vadilo. Ale také topím klimatizací, ale pouze přez otevřené dveře. V době největší zimy to vylepšuji pomocí přímotopů.
Filip

Autor: Petr Giesler
Datum: 10.02.2019 12:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Celý prostor mohu jednoduše rozdělit na tři samostatné místnosti,ale po nějakém čase zde stráveném o tom ani neuvažuji.Vše mi naprosto vyhovuje. Prostor místo příčky mám rozdělen skříněmi až ke stropu.A pro 2 dospělé osoby je to dostačující.Olejové radiátory mám samozřejmě také,ale ještě jsem neměl důvod je ani vyndat z krabice.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 10.02.2019 13:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, taky nevím, zda by mi vyhovovalo mít jen jeden prostor, ale při 2 osobách to není asi problém. Jinak jste zvolil jak investičně, tak provozně velice levné řešení a klimoška bude mít velice rychlou návratnost, prostě celkem ideální situace.

Datum: 10.02.2019 13:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Dvě dospělé osoby OK. Ale pokud byste měli nemocného prcka a několik nocí proplakal ( prořval ), tak by jste dveře ocenili.
Filip

Autor: denial denial
Datum: 10.02.2019 13:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126777
reakce na ...
Prosim Vas, muzete nejak srovnat naklady s drevem a plynem?

Datum: 10.02.2019 13:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Nejlacinější je netopit. Nic nespotřebujete, nejsou žádné investice a žádná údržba. Akorát to chce se přestěhovat do teplých krajin.
Co se týká naší zeměpisné polohy, tak se topit musí. A základní parametr je pouze jeden - jaké budou náklady na topení. Z tohoto pohledu je nejdůležitější postavit, nebo udělat rekonstrukci baráku tak, aby se tepelné ztráty prostupem i větráním co nejvíce přiblížily nule. Pak se můžeme opravdu objektivně bavit o topných systémech a nákladech na topení.
Na Vaši otázku, když všechno vytrhnu z kontextu a budu brát pouze cenu dřeva a plynu, tak to vyhraje dřevo. Zvláště, když máte vlastní les a uděláte si to samovýrobou. Když do toho nezapočítáte ani cenu sekyry a motorové pily, tak dřevo máte zadarmo. Plyn vždy musíte koupit. Ale na druhé straně zmáčknete tlačítko na kotli a ono pracuje nezávisle na stavu dřeva v dřevníku, na stavu motorové pily, na Vašem zdraví a ostří sekyry.
Filip

Autor: Vaclav Kalina
Datum: 10.02.2019 23:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101287
reakce na ...
Ja mohu, mám akunulaci na dřevoplyn 1800l kotel atmos 25GS a 6 ks klimatizaci o celkové topném výkonu 25kw. Roční naklady na dřevo 30ti a na klimatizace 16ti. Samozřejmě záleží od koho a z jakou sazbou topite. Ja mam vysoutezeno z DTestem a sazbu D25d. Klimatizace mi zatim vychazi o polovinu levneji nez dřevo, ale letos docela zdrazili, tak uvidim, jak to bude vychazet dal.

Datum: 10.02.2019 23:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Nějak tam nemohu najít rozdíl mezi dřevem a plynem. Nebo nevidím ? Filip

Datum: 11.02.2019 00:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Bohuzel, v tom memohu slouzit, plyn nemam, ale rocne propalim i s chlazenim nejakych 9 Mwh. Pokud budu uvazovat ze ucinnost klimatizace bude tak okolo 3 tak to bude cca bez chlazeni cca 16MWh. Ve dreve je to 30m2. Z toho uz by se dalo spocitat naklady na plyn

Datum: 11.02.2019 09:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
9MWh protipite nebo to je spotřeba cele domacnosti?

Ja jsem loni spotrebival celkem 7MWh z toho cca 2.5MWh na topení a k tomu cva 6 az 8 metru dřeva přes akumulačku za mrazivych dnů . Topna sezóna září kveten.

Datum: 11.02.2019 10:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Protopim, mam na klimackach solo mereni, celkova spotreba je u me cca 18MWh,

Datum: 11.02.2019 11:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Mám to vše online, jen jsem to musel schovat za VPNku, protože to nemám nadimenzovaný na 10tky současných přístupů :( a poslední doubou už to bylo dost profláklý, tak alespoň obrazovky za 2018. celková/ tepelné ztráty/ klimatizace

reakce na ...

Ja jsem loni spotrebival celkem 7MWh z toho cca 2.5MWh na topení a k tomu cva 6 az 8 metru dřeva přes akumulačku za mrazivych dnů . Topna sezóna září kveten.

reakce na ...

Datum: 10.02.2019 23:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ja mohu, mám akumulaci na dřevoplyn 1800l kotel atmos 25GS a 6 ks klimatizaci o celkové topném výkonu 25kw. Roční naklady na dřevo 30ti a na klimatizace 16ti. Samozřejmě záleží od koho a z jakou sazbou topite. Ja mam vysoutezeno z DTestem a sazbu D56d. Klimatizace mi zatim vychazi o polovinu levneji nez dřevo, ale letos docela zdrazili, tak uvidim, jak to bude vychazet dal.

Datum: 17.12.2017 21:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den, skusal som klimu Sinclair ZOOM ASH-13AIZ [Výkon kúrenia 3,7kW], bezala cca 2.5 hodiny, odmrazovala 12 minut cca kazdu hodinu.
Vonkajsia teplota -2 oC, nevykureny dom, vnutri bolo najprv asi 5 oC. Klimu som nastavil na 30, fan auto.

Lenze teplota vyfukovaneho vzduchu bola len 20-25 stupnov, chvilami max 30, ale niekedy aj len 18.
Pocitovo sa jednalo o vlazny vzduch.

Za ten cas sa izba [20 m2] vyhriala na cca 11 stupnov.

Nemam niekde chybu? Myslim, ze takymto vzduchom nic nevykurim.
Klimu montoval chladiar, akurat ju dal len 10cm pod strop.

Diky.

Datum: 17.12.2017 21:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Předchozí topnou sezónu jsem 13 Aiz použil k vytápění obýváku 4x5 a tempérovani sousední ložnice 4x3 a kuchyně 2.5.x4. Topil jsem i při minus 15°C. Letos topim viníkem a AIZ je jen k přitápění. 13 Aiz stihla v pohodě.
Trubky mám cca 6m délky a vnitřní jednotka je taky pod stropem cca 10cm.

Datum: 17.12.2017 21:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nemozete ju niekedy zapnut ked bude okolo nuly vonku a odmerat infrateplomerom teplotu vyfukovaneho vzduchu?

Autor: Martin Kill
Datum: 18.12.2017 21:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123396
reakce na ...
Venkovní teplota má na teplotu vyfukovaného vzduchu vliv až sekundárně (snížení účinnosti /COP čím je větší zima). U vás to je dáno velmi nízkou teplotou nasávaného vzduchu. Mám vzduchovou jednotku také s 3,5kw topným výkonem, a maximální teplota, která z toho leze je ca 45stC pokud ji zapnu při vnitřní teplotě 16stC. To ale trvá jen chvíli, jak se začne zvyšovat vnitřní teplota, klesá i teplota výstupu, v ustáleném stavu kdy už udržuje vnitřní teplotu ca 21stC je na výstupu z jednotky zhruba 32stupnu (ale ventilátor na manuální stupen 2 nebo 3. Ve vašem případě nevylučuji problém ani s nedostatečným množstvím chladiva - koukněte na výměník venkovní jednotky - namrzá rovnoměrně nebo v pruzích ? namrzá i kdxž je venkovní teplot avyšší než třeba 5stC? (ted to asi nevyzkoušíte, je zima). Jinak odmrazování při max. výkonu po hodině, hodině a půl není nic zvláštního, pokud je vysoká vlhkost. nechte ji prostě zapnutou trvale několik hodin, tu tepelnou kapacitu objektu prostě musíte nějak nakrmit a to chce čas..

Datum: 18.12.2017 21:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pri -2 vonku namrzala rovnomerne - uplne cela bola biela.

Urcite to vyskusam nechat dlhsie bezat hned ako to bude mozne.

Datum: 23.01.2018 07:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
na wl500.no-ip.info link domeček je čidlo teploty vyfuk. vzduchu na sporadicky používané horní jednotce vzduch vzduch, teplota je o cca 2 st. nižší než teplota okolí, ale ovlivňuje ji i spodní jednotka vzduch voda.

Datum: 10.02.2019 10:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Změna adresy misto wl500.noip.info , která už nyní funkční platí nová IP http://185.186.161.82/web_topeni.php

Autor: Vojtěch Rapant
Datum: 23.01.2018 06:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127031
reakce na ...
Dobrý den,uvažuji o koupi jednotek 13 Aiz. Je s nimi levnější topení než s přímotopy i když je venkovní teplota cca -5 stupňů celsia? Co znamená termín "viníkem" ? Teplovodní výměník. Děkuji za odpověď.

Datum: 23.01.2018 07:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
viníkem je automatická oprava v mobilu z původním slova "výměníkem"

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 17.12.2017 21:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Chybu? To si myslíte, že vymrzlou cirmu vytopíte za dvě hodiny? Za dva dny a ani o hodinu dřív. To nejsou kamna.

Datum: 17.12.2017 21:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tipuju to na unik chladiva. Zkontrolujte sroubeni. Jestli je to nekde mastne, tak vam to unika. Doporucuji vypustit a pres vahu znovu napustit. Inverter se totiz neda rozume odmerit na tlak.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 17.12.2017 21:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
nestrašte. Na to je dost času. Nejdřív musí tu ratejnu prohřát.

zobrazuji 1 - 30 z 287   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.