Zdravím,
chtěl bych se zeptat místních diskutujících na jejich názor ohledně vytápění a přípravy TUV ve starším domě (50-60 leta, poctiva cihla, puvodni neopadana fasada) v bytě 1+2 62m2.
Místnosti: kuchyně 11m2, pokoj 20m2, pokoj 13m2, predsin 9m2, koupelna+wc 4,7m2.
Místnosti po rekonstrukci: stávající kuchyně bude ložnice, nová kuchyně bude v části předsíňě (chodby ve tvaru L), vetší pokoj obyvák, menší pokoj pracovna, do roka snad dětský pokoj. :-)
V současné době je tam topení od teplárny centrálním zásobováním teplem a TUV je tam průtoková plynová karma.
Můj plán je odpojit se od CZT (už to v tom baráku má pár bytů a náklady na teplo mají oproti CZT mnohem nižší) a tedy pořídit nějaký plynový (zřejmě asi kondenzační) kotel s odtahem do komína (bude vyvložkován nerezem) a integrovaným nebo externím zásobníkem TUV (aspoň 80L, lépe le tak 110L).
Protože to je byt a má jisté omezení, tak tam zřejmě nepůjde dát podlahové teplovodní topení, takže pro koupelnu+wc+kuchyň s chodbou u dveří) jsem uvažoval nad tím kabelem pod dlažbu od DEVI. V koupelně určitě ještě ten žebřík na ručníky. V ostatních místnostech buď použít stávající litinové radiátory a nebo radátory nové. Jak jsem vyrozuměl, je kondenzační kotel určený pro nízkoteplotní vytápění, takže případné nové rozvody topení a radátory na to musí být určené, je to tak?
Jaký by jste doporučili kotel? Jak by jste to řešili vy? Nebyla by lepší elektrika (tam nevím, zda je nárok/možnost do činžáku zavést NT)?
Díky moc.
0 odpovědí
Nevhodný příspěvek
Pokud chcete upozornit redakci na diskusní příspěvek, který svým obsahem porušuje pravidla diskusí na portálu TZB-info, klikněte na tlačítko Odeslat. V diskusích jsou nepřípustné zejména příspěvky vulgární, urážlivé a nesouvisející s tématem dané diskuse.
Vyberte způsob sdílení