Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Břidlicový plyn: USA a Evropa

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Břidlicový plyn: USA a Evropa
Anotace článku: Břidlicový plyn je jedním z nejpopulárnějších témat dneška. Hodně již bylo řečeno a spousta odborných prací byla napsána. V myslích spotřebitelů je břidlicový plyn srovnáván se zemním plynem. Všichni věří, že těžba a využívání břidlicového plynu přinese levnější energii, vytvoří nová pracovní místa a pomůže snížit emise uhlíku. Jaká je realita, co rozvoj těžby přinesl a komu?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: poznámka
Autor: Josef Zapletal
Datum: 13.03.2014 17:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Autor se několikrát v článku zmiňuje o vývozu plynu z USA. Chtěl bych podoktnout , že USA nejsou schopni svojí těžbou pokrýt ani vlastní spotřebu a zemní plyn dovážejí. I když je dovoz relativně malý, tento stav se nebude až tolik měnit, protože jak bylo řečeno plyn díky ceně postupně nahrazuje uhlí a ropu. Jeho spotřeba proto prudce roste a to téměř tak rychle jako samotná těžba plynu. Pokud k vývozu z USA dojde bude tento marginální a naprosto neovlivní ceny plynu v Asii.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama