T.Č. a TUV po rekonstrukci RD - jaký systém?

Karel Šimek @karel.simek před 15 roky23.03.2009 23:51:00
T.Č. a TUV po rekonstrukci RD - jaký systém?

Dobrý den,
jsme těsně před rekonstrukcí rodinného domu. Tepelná ztráta po dokončení (včetně tepelné izolace) je projektantem vypočítána na 14,98 kW, podle dodatečných výpočtů odbornou firmou však 10,6 kW (čemu věřit?). V celém domě je navrženo podlahové vytápění, čili tepelný spád v ideálním případě bude 35/30 resp. do 40ti stupňů Celsia. Jako zdroj tepla pravděpodobně zvolím systém s frekvenčním měničem firmy AC Heating, tedy tepelné čerpadlo Carrier (15 kW), elektronika Siemens, záložní elektrokotel a tzv. desuperheater. A jsme u toho. Systém neobsahuje akumulační nádrž, ale onen desuperheater je schopen dodávat TUV o stejné teplotě, jako je výstup do topení. Tedy v tomto případě max. 40 st.C. K tomuto systému bych přidal menší bojler pro 1.np (kde se voda dohřeje na max. 60 st.C) a do 2.np bych přivedl vodu z desuperheateru do průtokového ohřívače (např. elektronicky řízený Clage DSX Servotronic MPS).
Kdo máte zkušenost teoretickou (odbornou) nebo praktickou, prosím o radu či připomínku, je-li to celé dobrý nápad nebo cesta do pekel horoucích. Jsem sice laik, ale tato problematika mi připadá navísost zajímavá a pro lidstvo, resp. přírodu, velice přínosná.
Předem děkuji za Vaše názory a přeji krásný den. K.Š.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.