Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Leštěný beton

Autor: Jiří Vais
Datum: 31.05.2009 17:29

Přemýšlíme o podlahách z leštěného betonu u novostavby s podlahovým topením.
Máte někdo zkušenost s takovými podlahami? Lze rozleštit běžný beton, kterým se zalévá podlahovka nebo se musí na něj přidat vrstva speciálního betonu? Dále by nás zajímalo cenové srovnání dlažba X leštěný beton.
Díky za každý příspěvek
Vais

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
Datum: 30.09.2018 21:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128564
reakce na ...
Zdravím, pokud si necháte udělat nabídky na tuto podlahu počítejte s cenami:
vylití betonu a jeho gletování - cca 360kč/m2 beton(materiál) cca 360kč/m2 práce
Následná úprava na finální pochozí podlahu od firmy od cca 500kč/m2 do 2300kč/m2
Dělal jsem si to sám s cenou 330kč/m2 včetně zapůjčení profi strojů a speciální chemie, co je k tomu třeba.
Celkem: 1050kč/m2 - s leštěním svépomocí

Ve srovnání s dlažbou je to podle mě levnější(betom 330kč/m2(materiál + práce) následně nivelačka 50kč/m2 + práce(nevím kolik za nivelačku) + dlažba min 500kč/m2 + práce 300kč/m2 - celkem 1380 s levnou dlažbou a levnou prací.
:-)

Autor: Petr Pavelka
Datum: 01.10.2018 17:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101479
reakce na ...
Díky za reakci, i když o pár let později :-) Já to nakonec vyřešil klasicky dlažbou 60x60, ale alespoň retifikovanou s malou spárou. Beton se mi líbí stále, ale firmu jsem za rozumný peníz nesehnal. Cenu 500,-Kč/m nabízeli jen na obrovských souvislých plochách bez překážek, jelikož jde v mém případě o rodinný dům, kde jsou dveře, rohy a příčky nedostal jsem se pod 1800,-Kč/m a to bez uložení potěru, takže to nebylo v mých možnostech. Dlažbu zvládnu sám, takže sem se dostal taky na rozumné peníze, cca 800,-Kč/m.

Autor: Pavel Jedlicka
Datum: 02.10.2018 23:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, ano i mě firmy nabízeli ceny za 1000m2, jako že zaplatím za 1000m2 práce a materiál dle skutečnosti, což většinoun cenu šroubovalo. Jelikož jsem s touto variantou počítal od počátku, neměl jsem v domě žádné příčky a celé to bylo jen ve 3 místnostech. Pokud jsou již příčky je to pakárna :) Hlavně, že se daří ;) Pěkný den.

Autor: Lukáš Hančil
Datum: 27.01.2020 09:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127975
reakce na ...
Dobrý den,

rád bych požádal o radu při realizaci broušeného betonu svépomocí.
Bohužel mám již postavené příčky (tj. i to chci konzultovat, zda je to v mém případě vhodné (tři místnosti, jedna místnost 40m2, další pouze 9 a 9 m2 chodba.)

Beton - jaký?
Jaké jste použil stroje - vicekotoučové či jedno?
Jaké dia-brusivo, jaká konečná zrnitost? - příp. jakou půjčovnu?
Jakou finální chemii?

Případně bych rád přijel na konzultaci, jestliže to je možné (placenou.).
Děkuji
Hančil

Datum: 27.01.2020 15:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den :)
klidně cinkněte a domluvíme se. Můžete se k nám přijet podívat, nemám s tím problém. Konzultace s tím, že přijedete na kafe je zdarma :).
pošlte mi email
Mějte se fajn.

Datum: 27.01.2020 15:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
jen dodám, že pokládku betonu jsem si nechal udělat, na to je třeba dosti rukou a to nebylo v mých možnostech. Realizoval jsem "jen" konečné leštění již vyzrálého povrchu.

Autor: Petr Pavelka
Datum: 13.10.2011 11:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101479
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobry den, pridavam sem svuj dotaz.

Mám dotaz ohledně provedení podlah na podlahové vytápení a jejich finální vzhled, našel jsem na webu obrázky viz příloha, betonové podlahy, chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte jakým způsobem jsou provedeny. Mě to přijde, že peskočily broušení a leštění a na surový beton namalovali vzory, po té podlahy celé přelakovali. Netuším však čím, díky za odpověď.

Autor: Ondrej Zid
Datum: 04.05.2010 17:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Viem vam v tom odborne poradit a hned aj odporucit firmu

Autor: Radek Jakl
Datum: 12.05.2010 19:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Měl bych zájem o odbornou radu i o realizační firmu.

Autor: eva kornecka
Datum: 15.05.2010 13:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den,
taky mam zajem o info o realizacni firme na ostravsku. Diky

Autor: Roman Baracskai
Datum: 10.05.2015 10:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119774
reakce na ...
Dobrý den paní Kornecká,
kterou firmu na ostravsku pro leštěný/broušený beton jste prosím vybrala?
Děkuji za kontakt
S pozdravem
Roman

Autor: Roman Baracskai
Datum: 10.05.2015 10:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119774
reakce na ...
Dobrý den, taktéž se zajímám o broušený/leštěný beton jako finální vrstvu podlahy do plánované dřevostavby (RD) o velikosti cca 70m2 s teplovodním podlahovým vytápěním. Prosím o kontakt na ostravskou firmu, děkuji

Autor: Sydny Grygera
Datum: 14.06.2015 21:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114992
reakce na ...
Zdravím, pokud máte zájem o leštěný beton, napište mi na , nechci tady dělat reklamu

Autor: Michal Papež
Datum: 13.06.2009 22:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
zastupujeme v ČR a SR švédskou firmu HTC, která se celosvětově zabývá broušením / leštěním betonu a má ve svém programu patentovaný systém leštěného betonu.
Výsledná cena za m2 a porovnání např. s keramickou dlažbou je závislá na více faktorech, které můžete ovlivnit i Vy, jako investor.
Pokud by Vás zajímalo více, kontaktujte mne na 606 628 781 a rádi Vám pomůžeme. Protože tyto práce naše společnost neprovádí,jsme schopni poradit prováděcí firmu.
Více informací + foto na www.htc-floorsystem.com, sekce SUPERFLOOR ....

Michal Papež
REDIMAX spol. s r.o.

Autor: kocina petr
Datum: 14.06.2009 18:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
je to nadherny.
zajimala by me cena za m2.
dcera hodla stavet RD.
v kombinaci s podlahovym topenim to musi byt super.

Autor: Jan Novak
Datum: 14.06.2009 19:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Typujem cenu nad 2.000 Kc/m2, kedze ju neuviedli. Spytajte sa ich ako maju vyriesenu tepelnu izolaciu, ci tam netaha na nohy ako v pivnici. Ak je pod tym polystyren, akot o bude vyzerat o 10 rokov ked polystyren sadne. Brusenie betonu sa neda patentovat :-) Zlozenie betonu vhodneho na brusenie je velke mnozstvo kameniva roznych frakcii a minimum cementu. Cize obycajny vyskopevnostny beton ktory sa da objednat v betonarke. Zarovnanie a zahladenie sa robi hned po stuhnuti, brusenie a lestenie neskor.

Datum: 15.06.2009 08:47 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Cena je cca 600,- - 1300,- Kč m2. Záleží na stupni vyleštění, zda chcete beton probarvit atd. Toto si ovlivňuje investor sám ..... Životnost této podlahy je v podstatě neomezená a je velmi, velmi nenáročná na údržbu. Jak je vyřešena izolace je otázka pro architekta/projektanta ve spolupráci s dodavatelskou firmou. Samozřejmě, že beton je vysokopevnostní z betonárky,zarovnání se provádí ihned během lití,hlazení po zatuhnutí a broušení/leštění následně. To je prac. postup ...

Datum: 15.06.2009 12:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
diky za info,to je solidni cena.

Autor: svaton tesko.cz
Datum: 15.06.2009 13:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
snad by jste tomu neveril. nechte si udelat vzorovou kalkulaci a uvidite ze budete nad 2000/m2

Datum: 15.06.2009 13:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
urcite udelam a uvidime kde s cenou budem :-)

Autor: svaton tesko.cz
Datum: 15.06.2009 14:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to mate asi jako kdyz tady Jicha tvrdi ze prodavaj TC za 30 tis. :-))

Autor: eva kornecka
Datum: 12.05.2010 16:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den,
Vami uvedena cena je i s materialem (mysleno s betonem)? Nebo to je pouze za samotne lesteni?

Datum: 12.05.2010 19:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Cena je pouze za broušení a leštění.Je samozřejmě počítáno s povrchovou impregnací.

Datum: 15.06.2009 08:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Cena viz. níže, napište mi na a pošlu Vám více ....

Datum: 15.06.2009 14:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Podobne vyzera aj sklokeramicka dlazba s cenou 1000 - 2000 Kč/m2. Ale tam viem aka je kvalita. Lesteny beton som este nevidel.

Autor: Jozef jjj
Datum: 16.06.2009 06:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
no lesteneho betonu je hodne vidiet na cintorine/hrbitove :))

Autor: Peter Grepa
Datum: 16.06.2009 07:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ale po tych doskach sa neslape. Ako bude vyzerat ta podlaha po 10 rokoch? Chcem sa spytat, ci v Tescu maju bruseny beton alebo liaty polyuretan? Podlaha vyzera dost zoslapana. Tiez betonova podlaha potrebuje kazdych 5 metrov dilatacne zarezy, inak zacne praskat. Takze sa neda vytvorit velka plocha.

Autor: David Cerven
Datum: 16.06.2009 08:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A nelze pritom pri rezani dilatacnich spar trefit trubku podlahovky ? Docela bych se toho obaval

Datum: 16.06.2009 16:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Hmm, da sa polozit nejaka tenka doska do betonu pri betonazi a vysledok je rovnaky.

Datum: 21.09.2009 07:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Grepa,každá podlaha potřebuje údržbu.A pokud jí 10 let nikdo neudržuje,nemůže se divit,že je zašlapaná.To zašlapete dlažbu,polyuretan,epoxid,teraso a potažmo i leštěný beton.Osobně bych kupříkladu dlažbu už nechtěl,ale upřednostňoval bych bezesparou podlahu.U dlažby totiž neni problém dlažba jako taková,ale jako veliký problém byly,jsou a asi i budou zalité spáry spárovací hmotou.Koho znam,tomu více či méně začala po nějaké době praskat a po té se vydrolovat.Oprava je takřka nemožná.A kdo si nechal udělat dlažbu ven,kupříkladu na terasu,už jí tam většinou nemá!
A pokud zmiňujete jakésy dilatační spáry,rád bych upozornil na to,ža se nejedná o spáry dilatační,což je velmi oblíbený omyl,ale o spáry smršťovací,jejichž úkolem je absorbovat objemové změny při zrání a vysychání betonu.A tyto spáry by měly být (na rozdíl od dilatačních) po odeznění objemových změn již neměnné!
Více o betonu v odkazech:
http://www.konferencepodlahy.cz/
http://www.betonconsult.cz/

zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama