Vzduchotěsnost dřevostavby v pasivním standardu

RK Radim Klapka @radim.klapka před 15 roky07.06.2009 10:16:00
Vzduchotěsnost dřevostavby v pasivním standardu

Dobrý den,
rád bych dosáhnul na dotace Zelená úsporám - pasivní novostavba. Nejvíc se však obávám, zda docílím správné neprůvzdušnosti vnitřní obálky domu. Ta bude z OSB desek. Chci se zeptat na jejich úpravu, navíc v kombinaci se SDK.

1. Bude-li skladba difúzně otevřená, četl jsem názor, že u OSB stačí jen přelepit spoje a natřít latexem. Tedy bez parotěsné fólie. V podkroví, kde není třeba žádných instalací na stěny, je možné si vše zjednodušit štukem, nebo vnitřní omítkou? Jak se změní vzduchotěsnost, příp. parotěsnost? Přeci jen se jedná o krov, kde je množství vodní páry největší.

2. Druhou variantou je přilepit SDK na OSB a štuk nanášet až na SDK. Vzduchotěsnost pak bude díky SDK vrstvě, nebo se musí OSB těsnit táké (páska+latex, viz. výše)?

3. Celková vzduchotěsnot se měří metodou A, tedy až po dokončení stavby?

4. Nějaké zkušenosti z praxe?

Děkuji za odpovědi
Radim Klapka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.