Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nosnost podlahy v panelovém domě

Autor: Milan Jenčo
Datum: 29.07.2009 23:30

Mohl by mi, prosím, někdo sdělit, kolik je nosnost podlahy bytu v panelovém domě (údajně typ T 06B) a kolik unese strop nad sklepem?
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
svaton Tesko.cz02.08.2009 11:10
svaton Tesko.cz30.07.2009 18:45
Laďa Jaskva30.07.2009 08:40
Vladimír Smrčka29.07.2009 23:58

Datum: 02.08.2009 11:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7
panelak vydrzi hodne ale nesmi se podcenit zaklady :-))

Autor: svaton Tesko.cz
Datum: 30.07.2009 18:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
jednou jsme delali mezonet v T06B s proriznutim stropnich panelu a pokud si vzpominam tak jde o pricnou stavbu s modulem 3,6m a tam bylo pocitano s hodnotou zatizeni kolem 15KN/m2. jde o velmi dobre stavene budovy.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 30.07.2009 08:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den. Pouze ze zvědavosti jsem hledal na NETu nějaké
informace o panelových doměch, zejména v souvislosti s Vašim dotazem. Zadal jsem do vyhledávače panelový dům typ T06B
a také nosnost stropu T06B. I když jste to lehce mohl absolvovat sám a dospět ke stejným výsledkům, zde Vás musím
varovat před jakoukoliv operací se stropy. Podle přečtených
údajů a informací je mě jasné, že v současné době tyto stropy jsou na samé hranici bezpečnosti, což si mimochodem někteří
projektanti uvědomovali již v době výstavby. Hold přebírání
sovětských metod je někdy životu nebezpečné. Odkaz :
http://www.stavebni-forum.cz/data/cms/10577/pdf/1-invalidovna-provzdy-zmarena-sance.pdf
S pozdravem Laďa.

Autor: Vladimír Smrčka
Datum: 29.07.2009 23:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
omyl.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama