Podsklepení RD v proluceDobrý den všem,
Vím že sklep je drahý špás i v bezproblémových podmínkách, a že se proto dnes u RD často nedělá. V mém případě je situace komplikovaná tím, že dům bude přistavěn (oddilatovaně) jednou stěnou k sousednímu řadovému domu, který navíc podsklepený není. Obě sousední stěny jsou/budou nosné.
Mám teoreticky prostudované různé možnosti zajištění které se používají u velkých jam - od záporových a mikrozáporových stěn přes mikropiloty až po tryskovou injektáž, zajímalo by mě spíš jestli jste to někdo neřešil v malém, tj. s běžnou hloubkou pro sklep RD a jaké bylo řešení.
Jinak z tepelnětechnického hlediska by šlo o nezateplené provedení, tj. "sklep na potraviny", Hydroizolace by snad šla řešit vodotěsným betonem. Dotaz každopádně směřuju spíš na statickou stránku.
Uvítám jakékoli praktické zkušenosti a případně odkaz na nějakého dobrého odborníka (inženýrského geologa apod.) nebo i prováděcí firmu (stavba v Praze).
Díky Vláďa Č.