solární kolektory a přebytek teplaMáme 6 kusů instalovaných plochých solárních kolektorů (výkon 1kusu je 1.7kW). Původně měly sloužit i pro vytápění. První variantou je použít je jen pro ohřev TUV.
Problémem však zůstává co s přebytky tepla v létě. Nemáme bazén či jinou možnost kam teplo vybíjet. Existuje varianta, že by bylo možné panely nechat přehřívat (vypnutá cirkulace), aniž by docházelo k úniku nemrznoucí směsi? Ta se při vyšších teplotách odpařuje a uniká odvzdušňovacím ventilem. Nebo ještě jiné "elegantní řešení" při zachování všech panelů.
Dům má podlahové vytápění + radiátory a plynové topení(kondenzační kotel). Nádž na TUV nyní nemáme, budeme pořizovat novou. Ještě připadá varinta zapojit solár i do vytápění a v létě pouštět teplo do sklepní obytné místnosti, kde bývá zima.
Hledáme však jednoduché řešení, které by nepřekročilo několikanásobně návratnost další investice.
Upraveno administrátorem před 4 roky