Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Velká Británie přišla s novou formou podpory obnovitelných zdrojů tepla

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Velká Británie přišla s novou formou podpory obnovitelných zdrojů tepla
Anotace článku: Zatímco u nás právě běží Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace, ve Velké Británii přišli s celosvětově unikátním programem RHI. Chápou, že pro efektivní dodavatelské řetězce není možné dotační programy otevírat a zase uzavírat. Jedinou podmínkou je test energetické efektivity domu. Jeden dům může získat pouze 1 dotaci.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: dotacePetr Novák03.06.2014 19:44
dotaceRoman Šubrt26.05.2014 21:55

Příspěvky
Předmět: dotace
Autor: Roman Šubrt
Datum: 26.05.2014 21:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102634
reakce na ...
Ještě že tento model není v ČR. Už vidím, jak rodinné domky mají tvar zaizolovaných kravínů a protopí se v nich víc dřeva, než kolik hov ČR roste... (obdoba spoluspalování biomasy a uhlí, kdy je jedno, že dřevo není do elektrárny dovezeno, hlavně že je na faktuře...).
Domnívám se, že Bursíkova Zelená úsporám byla vynikající - do doby, než se tam pustili panelové domy. Stávající dotace tím, že jde o relativně malé částky mnoha lidem se politikům špatně rozkrádají a tak jsou asi tím nejefektivnějším, co je.
Roman Šubrt

Předmět: Re: dotace
Autor: Petr Novák
Datum: 03.06.2014 19:44 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100073
reakce na ...
Pan Šubrt to řekl velmi přesně. Tvůrci dotací si stejně dělají co chtějí. Nikým nekontrolováni, nikomu se nezodpovídající.
Dle mého si preferují svoje zájmy. Viz dotace na termiku, ale na nákladnější fotovoltaiku nic, tep, čerpadlo jen s podmínkami.Atd.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama