Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Montáž oken konečně s vlastní prováděcí normou ČSN 74 6077

Autor článku: Richard Čemus, Marketing Manager, Tremco illbruck s.r.o.
Plné znění článku: Montáž oken konečně s vlastní prováděcí normou ČSN 74 6077
Anotace článku: Roky dohadů o správné montáži otvorových výplní definitivně končí. 1. května vešla v platnost nová a historicky první prováděcí norma ČSN 74 6077 Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování, jež vychází z doposud platné technické normalizační informace TNI 74 6077 a nahrazuje ji. Norma v mnoha směrech definuje, rozvíjí a upřesňuje požadavky na funkční a trvanlivé zabudování oken a dveří.Český spotřebitel by měl nyní automaticky dostat odpovídající kvalitativní standard, aniž by si o něj musel výslovně říkat.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
okna dveře Roman Šeda13.07.2014 19:25
sprára mezi oknem a stěnouJan Rypl02.06.2014 10:51

Příspěvky
Předmět: okna dveře
Autor: Roman Šeda
Datum: 13.07.2014 19:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108489
reakce na ...
hezky sepsané jen by mě zajímalo kdo se podle toho bude řídit a hlavně platit

Předmět: sprára mezi oknem a stěnou
Autor: Jan Rypl
Datum: 02.06.2014 10:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100371
reakce na ...
Plně s Vámi souhlasím. Úplně běžně se setkávám s tím, že realizační firma u těsnění spáry mezi oknem a zdivem místo nízkoexpazní pěny "vesele" používá vysoceexpazní pěnu. A že je potřebné používat nějaké vzduchotěsně-parotěsné těsnění na interiérové straně a difúzně otevřené a vodotěsnící na vnější straně tohoto detailu nemá ani zdání, resp. patrně ani znát nechce. Když pak přijdete k obornému technikovi této realizační firmy s otázkou jaký bude součinitel tepelné vodivosti této spáry, kouká na Vás jako spadlý z višně a ptá se "co to je" ? Přitom montují panelák např. s cca 200 ks takových oken. Osobně mám zkušenost, že nesprávné řešení jednoho celého bytu s provedenými okny vycházelo na 48.000 Kč a správné řešení na 53.000 Kč. Tj. mezi správným a nesprávným řešením provedení oken byl rozdíl pouze 10% ceny. A to nemluvím o tom, že firma nebyla schopná doložit jaké mají tyto okna součinitel tepelné vodivosti Uw, a že neměla nejmenší tušení o potřebě infiltrace vzduchu při zavřeném oknu. Přitom stejných oken bylo na jednom objektu použito cca 224 ks (panelák 8 pater, 4 vchody). Ale byli "nejlacinější" :-( ?!?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama