Kondenzát na půdě

Reklama
Kondenzát na půdě

Na přelomu listopadu a prosince loňského roku byly v novostavbě RD realizovány lité podlahy, a to technologií Anhydrit. (tl.4cm. Plocha celkem 160m2) Při vysychání pochopitelně vznikalo obrovské množství vlhkosti. Dům byl sice dostatečně větrán, ale i tak se velké množství vlhkého vzduch dostalo otvorem pro půdní schody do zbytkového půdního prostoru nad zateplené stropy podkroví. Předpokládalo se, že tato vlhkost odvětrá přez paropropustnou podstřešní fólii která je pod kontralatěmi a krytinou (Bramac). Nyní jsem ovšem zjistil že se veškerá vlhkost z celého domu sráží na vnitřní straně střešní fólie.
Nutno dodat, že v době kdy již byly podlahy vyschlé, ovšem celý dům patřičně provlhlý, udeřily tuhé celodenní mrazy (poslední týden před vánoci). Bohužel nejsem schopen říci, jestli se ten kondenzát na fólii tvořil již před zmiňovanými mrazy, já jsem ho objevil až v době prudké oblevy mezi svátky. Od té doby ovšem ty krůpěje vody z fólie visí, a nevysychají. Z vrchní strany (pod taškami) je fólie suchá.
Proč se tedy tvoří kondenzát, když firma Den Braven prodává tuto fólii jako paropropustnou? Resp. kde se mohla stát chyba?

PS: Parozábrana pod tepelnou izolací je udělaná opravdu důkladně (Sunflex Roof-In), takže ten vzduch proudí opravdu pouze tím otvorem pro půdní schody, který je zatím bez víka.

Děkuji za radu a konzultaci.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.