Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Máte s regulací ACOND Therm někdo zkušenost?

Autor: Jaroslav Novotný
Datum: 01.03.2010 13:35

Zajímám se o tepelná čerpadla a je mi jasné, že když se jedná o nízkoteplotní zdroj energie, musí mít solidní regulaci. Všude vychvalovaná ekvitermní regulace má své mouchy a dost dlouho trvá, než se vyladí. O víkendu jsem byl v pražských Letňanech na výstavě Nový byt a dům. Ve stánku Climatec propagovali regulaci ACOND Therm. Údajně se jedná o revoluční nápad, založený na neustálém vyhodnocování venkovní a vnitřní teploty, přičemž regulace okamžitě rozpozná například ohřátí domu sluncem a přiškrtí topení na nejnižší nastavenou teplotu. Podle tabulky v prospektu odhaduji, že to může ušetřit přes 30 % energie. Máte s tím někdo zkušenost?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 76   starší >>
Datum: 24.08.2015 21:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119558
reakce na ...
Acond by měl především do do regulace acondtherm udělat graf XY, kde osa X by byl den v měsíci a Y spotřeba..šlo by zakomponovat i teploty a další.
Alespoň toto by však stačilo na to, aby člověk měl přehled o svém tepelném čerpadle..

Autor: Karel Sláma
Datum: 21.08.2015 14:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117500
reakce na ...
Jestli Vás zajímá pořádná regulace, za sebe doporučuji obrátit se na AC Heating. Vlastní vývoj a jsou to frajeři neskuteční! Máme od nich 2 pumpy a je to poezie!

Autor: metball iGIN
Datum: 21.08.2015 14:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Mimochodem,
až s nimi někdy dáte řeč,
optejte se na úpravy algoritmů regulace pro ANACONDU.

Jo, a pak dejte vědět!
Jinak tady ten příspěvek nebudí moc důvěru :-)

SFO

PS?
Tady použitelná data k četnostem teplot pro výpočet SCOP, střední klima EU
(frantíci si museli prosadit ...) ;-)
https://vytapeni.tzb-info.cz/tepelna-cerpadla/13119-nova-rada-tepelnych-cerpadel-carrier-30rqm-30rqp-s-patentovanym-odtavanim

iGoNY

Datum: 24.08.2015 12:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Budí nebo nebudí je mi jedno. Mám od nich 2 pumpy a kupuju třetí. Anacondu nemám, tudíž je mi to jedno. Další připomínky?

Autor: metball iGIN
Datum: 24.08.2015 13:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Ave,
pokud napíšete:
"... vývoj a jsou to frajeři neskuteční! Máme od nich 2 pumpy a je to poezie!"
"... mám dvě, kupuju třetí ... Anacondu nemám ... je mi to jedno..."

pak se nedivte, že i takový DIVOCH,
jako je Luby Negro
(mimochodem hájený o sto pryč i Filipem Kučerou)
se rychle zorientuje a
S DOVOLENÍM SI VEZME!

Jeho připomínka je sice úplně mimo,
leč to nic nemění na oblíbeném bonmotu profíků:

"MaR, investora ZMAR."

Schola Ludus

PS?
Tak se zeptejte, jak regulují vzájemně si KOnkurující "KRADAČE TEPLA".
Inverter, dvojitý kompresůrek ... a opatrné doporučení
"... pokud bude třeba hydraulické ..."
To jen, aby si i PT JVR ("svítič" při početí výroku "Termo je nadřazeno Hydře")
uvědomil, co jeho akademické výroky ("lži dětem") způsobily.

PPS:
Kradenka má jednu "hnusnou vlastnost".
Je-li jí hodně, pak je jí ku...sky moc.
A když je jí málo?
No, tak se započítá aspoň 3krát, ať to vypadá dobře.
Stejně tomu nikdo (v rovině Měření a Regulace) moc nerozumí.

PPPS:
LUBY ZMIŇUJE, kdo všechno neumí spočíst SEZÓNU...
No, za tři týdny by se to měli naučit "FŠICHNI" ...
A že v naší KOtlince bude furt Mraky Vychcánků,
co tomuto požadavku "... neroSůmím Zunge Fášecho Klan..."?
No A?
Stačí, když dodají Švestičky, nebo jen (s)prostě stále budou mlít své PíErKvadrátoviny na veřejných fórech.
Trestné to není ... třebas, jak vytápět Tepelným Čerpadlem za Dvacet Klacků Céckých ...

iGoNY

Datum: 24.08.2015 14:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Okéj. Tak ze všech renomovaných českých výrobců (což vyřadilo drtivou většinu firem) si AC vyrábí regulaci sama a byli mi ji schopni do detailu popsat a vysvětlit. Mému laickému mozku to stačilo a co tvrdili tak platí a funguje. Regulace má prvky, které ostatní ne. Zbytek už jsem ani neluštil, nerad si hraju na Champolliona, když si chci něco přečíst...

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 21.08.2015 15:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Vloni jste byl laik v tč,dnes máte ze dvou kusů zkušenosti na rozdávání.Podělte se tedy o Vaši úsporu,mnoho lidí by to zajímalo.Jinak to je mlácení prázdné slámy.

Datum: 24.08.2015 12:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dal jsem si vloni tu práci, že jsem si nechal vše vysvětlit od několika firem. To, že vyhrálo AC Heating, je prostě fakt, protože byli nejlepší. A Vám pane Švarci odpovím, až mi odpovíte Vy, na mé předchozí otázky. Z Vaší logiky by totiž čerpadlo za 12 mělo ušetřit 12 a čerpadlo za 200 200...To, že jsem laik, je jasné, nicméně sem chodí laici a Vy, kteří tomu rozumíte ze svého subjektivního pohledu, jste pro ně horší než já, který sem prostě napsal reálnou zkušenost.

Datum: 24.08.2015 14:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Abychom nebyli jako malí jardové.
Máte tedy tč 9kw.
Od poloviny listopadu do 20.srpna Vám ušetřilo 35 000,-
35 000:278=125,90
Denní úspora v korunách převedená na kwh je cca 57kwh.
Dle mě to je nereálné při běžném RD vztaženo k EE.

Mě zase stačily dvě minuty,abych si udělal obrázek o Vašem dodavateli tč,obzvláště ten výpočet SCOP.
https://vytapeni.tzb-info.cz/tepelna-cerpadla/13106-ac-heating-je-tepelne-cerpadlo-vhodne-pouze-pro-podlahove-vytapeni

Jinak o nic nejde, mě úplně fuk kolik jste ušetřil,hlavně klídek,že.

Datum: 24.08.2015 14:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A vy víte, s jakým zdrojem jsem úsporu porovnával? Nevíte. I tabulky tady na TZB Vám dokáží, že to není problém :-) SCOP mi dokázalo AC vysvětlit, zkuste to tedy prosím také. Co je tedy na jejich SCOP konkrétně špatně?

Datum: 24.08.2015 14:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Není mi jasné,proč něco tajíte.
U mne EE 7 000kwh,tč 2 250kwh teplota otopové vody do 24st.
A Vy?

Počítat takovým způsobem účinnost tč a pak tím vydělit potřebu,to se nedivím,že jste z toho hotový.

Datum: 24.08.2015 15:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proti tomu co jsem měl ušetřím 35. Při ceně čerpadla to mám za 5 let. Záruka 7 let. Nevím, jak jinak bych k tomu měl přistupovat. Zajímalo by mne ještě to SCOP, abych se jich případně mohl zeptat, než koupím třetí TČ.

Datum: 24.08.2015 16:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Předpokládal jsem dle Vašeho vystupování,že nestáhnete ocas mezi nohy a seznámíte nás s Vaší úsporou tak jak já.

Co jim říci?Pokud tady dají veřejně měření a dosáhnou toho tabulkového SCOPu 4,56,tak já tady veřejně přežvýkám své boty.

Datum: 24.08.2015 16:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Spotřeba energie po odečtení jezírka a podobných kravin je TČ 8800 kWh. Za vytápění a ohřev TUV jsem zaplatil necelých 23000. Vhledem k tomu, že předtím jsem platil 60, tak se mohu dál potutelně usmívat. Jinak k SCOP. Ukazovali mi jakési certifikáty a výstupy z měření, ty nejsou směrodatné?

Datum: 24.08.2015 16:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Příště,než budete někoho vychvalovat,tak stačí jen tužka a papír.
Je to celkem zbytečné dál rozebírat.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 24.08.2015 17:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Předtím jste platil 60 včetně jezírka a podobných kravin za kolik kW?

Datum: 24.08.2015 18:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Sám jsem zvědav,co z toho vyleze.
23 000:8 800=2,61Kč za kwh

60 000:2,61=cca 23 000kwh

23 000:8 800=2,61 t.j. COP

Ale 8 800kwh je jen za 9měsíců a je tam i voda v létě.

Jen tak si čmárám.

Datum: 25.08.2015 12:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A výstupem je?

Datum: 25.08.2015 12:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já jsem sice vzděláním filolog, nicméně Vaše matematika tápe již brzy po začátku...

Datum: 25.08.2015 19:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Malá násobilka.

Datum: 26.08.2015 10:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ne, že byste neuměl násobilku, spíše ta cena, se kterou počítáte...

Datum: 25.08.2015 12:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
60 bez jezírka. Stačí číst

Datum: 24.08.2015 12:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ostatně Vy umíte odkazovat na předešlé diskuze, v té minulé jsem výši úspor nastínil, tak využijte své kverulantství a nedělejte že výši úspory neznáte. Díky

Datum: 21.08.2015 14:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jestli Vás zajímá pořádná regulace, za sebe doporučuji obrátit se na AC Heating. Vlastní vývoj a jsou to frajeři neskuteční! Máme od nich 2 pumpy a je to poezie!

Autor: Salvia Guru
Datum: 13.04.2015 21:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119558
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
já o regulaci Acond Therm a její výhodnosti moc přesvědčen nejsem. Mám od acondu čerpadlo, s kterým jsem první sezónu zatím spokojen a mám právě zmiňovaný acond therm. Mám nastaven ekviterm tak, že pokud v místnosti začíná při určité teplotě venkovní stoupat teplota v místnosti, přidám o max stupen víc teplotu v akumulaci než je aktuální teplota, která mi dokáže zajistit stoupání teploty v místnosti.
V 80% případů mi mnou nastavený ekviterm dává nižší teplotu v akumulaci než při zapnuté regulaci Acond Therm. V případě viz příloha je bez problémů dosažena teplota, přitom AT hlasí že potřebuje o 4C vyšší teplotu v AKU.Stávají se situace kdy AT chce i o 7 - 9 C více než ekviterm(extrémně došlo na situaci kdy AT ukazoval při -3 ST potřebu vody v okruhu 50C a přitom teplota v místnosti stoupala již při 39.5C) který bez problémů vytápí a teplota v místnosti stoupá. Stává se tak i často, že regulace AT spíná v automatickém režimu bivalent, jen proto, že nesmyslně vypočítá vysokou topnou teplotu, třeba po tom co před tím měla regulace vypočítanou extrémě malou (svítilo slunce) a chce ji okamžitě dosáhnout a okruh je vychladlý (samozřejmě díky acond therm). Kdy AT ukazuje nižší teplotu je za slunečnho dne. Acond Therm má během dne veliké výkyvy v teplotě akumulace, které se následně snaží dohánět a akumulaci přehřívá. Mluvit o 20% a vyšší úspoře je dle pozorovaní nesmysl, spíše naopak.
To že za slunečného dne AT počítá nižší teplotu v AKU než ET je pravda, ale teplota v AKU není teplota v topném okruhu. Ve chvíli kdy je teplota v místnosti na požadovanou teplotou okruh je vypnutý a akumulace se sice natopí o např 3 stupně více, než ukazuje regulace AT, ale okruh vzhledem k ohřevu slunce necirkuluje a teplota v aku zůstává stejná.
Bohužel regulace AT nemá nikde k zobrazení křivku teploty vody v topném okruhu a ani křivku práce tepelného čerpadla(pouze celkovou sumu prac doby), tudíž nelze z ničeho usoudit zda pracuje efektivně či nikoliv..
Upozornuji že jsem acondu psal a byl jsem ujištěn že mé tep. čerpadlo pracuje správně..
Abych však firmu je nepomlouval, s tepelným čerpadlem jsem zatím velmi spokojen, resp topí jak má a provedení i práce firmy byla naprosto seriozní. Problém mám pouze s regulací, kterou však lze vyřadit standardním ekvitermem
(v pravo tlač. EKV)
Hezké dny

Autor: Josef Pinc
Datum: 28.02.2020 11:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131570
reakce na ...
Jaký model TČ Acond máte ? Jak hodnotíte Acond regulaci dnes ?
Měli jste nějaké poruchy ? Díky Pepa

Autor: ing. Jiří Hanus
Datum: 13.03.2010 18:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Šabata, změnit předehřev TUV na ohřev TUV je pro Vás vhodné v okamžiku, kdy spotřeba tepla pro TUV výrazněji převýší spotřebu tepla pro vytápění. Jinak ohřev TUV v boileru pro TUV s integrovaným výměníkem voda-voda + 3-cestný ventil je vhodný pouze pro menší výkony TČ, většinou do 10 až 12 kW.

ing. Jiří Hanus
www.acond.cz
www.climatec.cz

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 13.03.2010 20:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Asi ano. Jen se mi nepotvrdilo těch 0,1 na 1st nižší teploty. Já se dostal na čtvrtinovou hodnotu (0,025). Nejsem si jist, zda by se mi investice do dalšího bojleru v rozumné době vyplatila. Spíše půjdu do dodatečného zateplení stávajícího bojleru (vzhledem k nízké teplotě v místnosti, kde je bojler jsou ztráty docela vysoké).

Autor: ing. Jiří Hanus
Datum: 15.03.2010 18:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vliv teploty vody na COP jsem proměřoval u mnoha TČ ACOND. Z výsledků měření doopravdy vychází, že kolem A2/W35 znamená změna teploty vody o 1°C změnu COP ca 0,1. Mojí zkušenosti odpovídá např. i měření zkušebny ve Stuttgartu na Zubadanech, kde naměřili A2/W35 3,4 až 3,75 a A2/W45 2,64 až 2,71 - viz fórum Parametry TČ - reálné údaje p. Pazdera 5.3.2010 - 18.48. Tento poměrně vysoký pokles COP je i důvodem, proč dodavatelé vysokoteplotních TČ sice tučným písmem uvádějí, že TČ pracuje až do venkovních teplot -20°C a dodává topnou vodu až 70°C, ale COP nikdy při A-20/W70 neudávají.

ing. Jiří Hanus
www.acond.cz
www.climatec.cz

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 15.03.2010 22:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já Vám věřím. Jen jsem uvedl, že u mě se tak výrazný pokles COP během krátkodobého pozorování nepotvrdil. Zkusím to ještě jindy až nebude rodina doma.

zobrazuji 1 - 30 z 76   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama