Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vysokoteplotní akumulátor tepla s geopolymerem

Autor článku: Ing. Matěj Černý, Fakulta životního prostředí, Česká zemědělská univerzita v Praze; PROGEO, s.r.o.
Plné znění článku: Vysokoteplotní akumulátor tepla s geopolymerem
Anotace článku: Přebytky energie je možné skladovat ve formě zjevného tepla. Prezentovaný koncept využívá horninový materiál a tepelně vodivý geopolymer ke konstrukci tepelného úložiště pracujícího s teplotami do 400 °C. Článek popisuje modelové vyhodnocení vlivu vybraných materiálů úložiště.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Sklad tepla do každé elektrárny
Autor: Josef Novák
Datum: 01.07.2014 08:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 115279
reakce na ...
Takový sklad na teplo by byl ideálním prostředkem jak ve velkých elektrárnách od sebe oddělit "vaření vody", což je proces, který je technicky a ekonomicky vhodné nechat běžet za optimálních technologických podmínek a "roztáčení turbíny", což se dá bez problémů regulovat a štelovat podle potřeb odběru.
Nabízí se tedy možnost takhle přestavět baseloadové zdroje, aby fungovaly jako pološpičkové zdroje. Nemusely by prodávat se ztrátou, když o víkendu u Severního moře fouká a naopak v době dražší elektřiny by mohly díky naskladněnému teplu pořádně nakopnout výkon.
Jo a mimochodem, takhle už Vattenfall přestavuje jeden blok hnědouhelné elektrárny Jänschwalde.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama