Diskuse ke článku: Zajištění spolehlivosti BMS

Redakce @redakce před rokem15.07.2021 17:26:53
Diskuse ke článku: Zajištění spolehlivosti BMS

Plné znění článku: Zajištění spolehlivosti BMS


Anotace článku: Moderní budovy umožňují sjednotit sledování a ovládání různých automatizačních a elektronických systémů do jednoho prostředí, nazývaného BMS (Building Management System). Zatímco v mnohých instalacích BMS hraje roli doplňku, který zejména zvyšuje pohodlí práce, od určité velikosti systému se BMS stává nepostradatelnou součástí provozu budovy, která jednak zajišťuje veškerou komunikaci mezi uživateli a zařízeními, a jednak umožňuje výrazně snížit náklady při dalším rozšiřování. V takovém případě se spolehlivost a dostupnost systému BMS stává kritickou pro zajištění bezproblémového fungování organizace. V tomto článku jsou představeny jak technické, tak metodické aprocesní aspekty zajištění spolehlivosti systému BMS, založené na zkušenostech z dlouhodobého provozování BMS na Masarykově univerzitě. Dodržování představených zásad umožňuje používat BMS jako primární prostředí pro ovládání technologií budov.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.