Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Kuchyňské odsavače par

Autor článku: Ing. Jaroslav Dufka
Plné znění článku: Kuchyňské odsavače par
Anotace článku: Tento článek předkládá čtenářům základní informace o kuchyňských odsavačích par, určených pro použití v bytech nebo rodinných domech, nikoliv ve velkokuchyních nebo vývařovnách.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Odsávání v panelovém doměJiří Dubský21.11.2006 07:29
bezmotorové digestořeMichal Fiala03.10.2002 07:26

Autor: Jiří Dubský
Datum: 21.11.2006 07:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám dotaz ohledně instalace odsavačů v panelových domech, zda-li existuje nějaký předpis který řeší výměnu odsavačů.
V našem panelovém domu si nájemník o patro níže namontoval nový motorový odsavač s uhlíkovým filtrem. Od té doby mám dojem, že bydlíme nad "větrákem z hospody". Jakmile spodní nájemník spustí odsavač, tak máme všechen zápach v koupelně a kuchyni. Domnívám se, že v domech s centrálním, tahovým odsáváním by neměl nikdo montovat vlastní motorový odsavač, případně by to mělo být spojeno se spuštěním centrálního osavače. Moje laické vysvětlení je, že takový malý ventilátor nepřetlačí sloupec vzduchu v odsávacím potrubí, který je nad tímto podlažím a potom za výdechový otvor sliuží nejbližší otvor a to jsou otvory v kuchyni a koupelně vyššího podlaž. Navíc stojící vrtule centrálního ventilátoru částečně zakrývá výdechový otvor.
Předem děkuji za zodpovězení mého dotazu.
Jiří Dubský.

Se sousedem není domluva, tak bych chtěl argumentovat kvalifikovaně, nejlépe ustanovením nějakého předpisu.

Předmět: bezmotorové digestoře
Autor: Michal Fiala
Datum: 03.10.2002 07:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Autor neuvedl, že bezmotorové digestoře se používají i s externím ventilátorem, ať už samostatným pro jednu digestoř nebo sdruženým pro větrání celého domu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama