Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Porovnání kvality rakouských kotlů na pelety

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 07.05.2010 19:48

Dobrý den,
pokud se rozhodujete pro kotel na pelety z Rakouska, na tomto odkazu se můžete podívat na srovnávací test několika předních výrobců kotlů na pelety:

http://www.test.de/themen/umwelt-energie/test/Holzpelletkessel-Nicht-auf-dem-Holzweg--1276882-1276925/default.ashx?sort=6

Zde se můžete přesvědčit o tom, kolik je pravdy na vychvalování a zároveň pomluvách jednotlivých značek od obchodních zástupců různých firem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 69   starší >>
Příspěvky
Autor: Miroslav Hajo
Datum: 10.06.2010 17:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
a ta spodna cast ta kocka kolko stoji?

Autor: LiborSměja ESEL
Datum: 10.06.2010 19:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100077
reakce na ...
Ta se neopotrebava, tudiz se nemeni.

Autor: Petko netko
Datum: 12.06.2010 22:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak som to pozrel a vyzera to takto.

Autor: Petko netko
Datum: 12.06.2010 22:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
tak som to pozrel a vyzera to takto.

Autor: LiborSměja ESEL
Datum: 15.06.2010 06:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100077
reakce na ...
Mate to vse OK.

Autor: LiborSměja ESEL
Datum: 10.06.2010 17:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100077
reakce na ...
Pokud byste chtel videt funkcni kotelnu, mohu Vam nabidnout navstevu 5.Dne otevrenych dveri, vice na http://www.avytapeni.cz/Article.aspx/Detail/129

Pokud je to pro Vas daleko, tak behem tri tydnu se bude tento Den otevrenych dveri konat i na MORAVE u Lipnika nad Becvou.

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 08.06.2010 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
ÖkoFEN vstoupil na trh do ČR v roce 2008, kdy se zde naistalovat 1. kotel. V roce 2009 se nainstalovalo 10 kotlů. A jelikož mám na starost servis těchto kotlů tak mohu potvrdit, že na těchto kotlech se žádná porucha neobjevila a kotle fungují na 100%. Ze zkušeností z Rakouska, kde naše firma (Alternative Heiztechnik GmbH - přímé zastoupení ÖkoFENu) má nainstalováno přes 2.000 kotlů ÖkoFEN, mohu říct, že při servisních prohlídkách a setkáních se zákazníky je jejich spokojenost maximální a to jsem byl u zákazníků, kteří mají peletkové kotle i 12 až 13 let v provozu.

Autor: Jiří Šneider
Datum: 06.06.2010 07:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pokud se pan Směja podívá na tuto diskusi, tak mu posílám svůj osobní názor na jeho neskutečně relevatní tabulku, kterou prezentuje na svém placeném webu avytapeni.cz.
Vážený pane Smějo.
Čekal jsem, že se i na internetu i mimo něj budete v rámci své obchodní či dealerské aktivity chovat korektně a brát konkurenci jako přirozenou součást trhu s automatickými kotli. Sešli jsme se dvakrát osobně a vždy jsme spolu jednali zcela bezkonfliktně. To co ale předvádíte za zády konkurence je dost ubohé a přináší to spíše "krvavé" soupeření. Tento týden jste vydal jakousi srovnávací tabulku mezi vašimi kotli a ostatními automatickými kotli. Ač nejsem úplný odborník, musel jsem se chvílemi jen smát a kroutit hlavou, jaké hlouposti jste byl schopen dát dohromady, chvílemi jsou informace o konkurenci naprosto lživé a můžete být rád, že to vaši rakouští "nadřízení" nečetli! Asi by z vás neměli radost, v Rakousku jsou totiž takovéto tabulky podloženy nezávislými technickými měřeními a nesnaží se ošpińovat ostatní kvalitní automat.kotle, nehledě na to, že by vás byli schopni i zažalovat. Jak už jsem již psal v pár diskusích na tzb.info, takto se v Rakousku konkurence opravdu nechová, takhle bojuje o zákazníky jen ubohý český podnikálek. Pročítal jsem web stránky avytapeni.cz a našel stanovy diskusí a pohledů. Vaše příspěvky o automatických kotlích jiných výrobců se naprosto vymykají i vašim pravidlům:
ČÍM BY SE MĚL TENTO MAGAZÍN ODLIŠOVAT OD KONKURENCE
● Snaží se hledat a objevovat pravdu a být nestranným pozorovatelem, jakož i glosátorem veškerého dění v oblasti automatického vytápění.
● Dává možnost nahlížet na odbornou problematiku z různých úhlů pohledu podle deklarované odbornosti svých autorů, kteří jsou největším a nejdůležitějším zdrojem informací v něm publikovaných.
● Naprostým odbouráním anonymních diskuzí se pokouší „vyčistit internet od informační hlušiny“ a dát v něm maximální prostor autorům, kteří se nestydí za své jméno, profesi, firmu ani za své názory a jsou ochotni nést riziko plné odpovědnosti za svá veřejná vyjádření.
● Stanovuje už od začátku jasná pravidla hry pro všechny zúčastněné a odkrývá předem vlastní karty tam, kde musí býti nutně odkryty v zájmu naprosté důvěryhodnosti a průhlednosti tohoto projektu.
Těším se na další osobní setkání. Buďte prosím slušny a neodporujte si.

Autor: Pavel Loužecký
Datum: 06.06.2010 12:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane Šneidere,
Váš ohlas byl právě přidán do magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ www.avytapeni.cz

Vzhledem k tomu, že se v něm (a také v této diskuzi na TZB-info) vyjadřujete o magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ,
rád bych Vás požádal, abyste jako odborník v oboru automatického vytápění, kterým nepochybně jste, když se
vyjadřujete k této odborné problematice (ačkoli jistě pouze ze skromnosti neuvádíte firmu, pro kterou pracujete),
přijal moji otevřenou výzvu a publikoval na stránkách našeho magazínu seriózní odbornou polemiku s údajně
nepravdivými údaji, zveřejněnými panem Smějou v článku NENÍ KOTEL JAKO KOTEL http://avytapeni.cz/Article.aspx/Detail/124

Čtenáři našeho magazínu mají nesporně právo dozvědět se, na čí straně je pravda, kdo účelově manipuluje s fakty a kdo
pouze zákulisně "hraje své obchodní hry".

Vzhledem k tomu, že já osobně nejsem žádným odborníkem v oboru automatického vytápění a starám se pouze o vydávání
tohoto internetového magazínu, velmi mi záleží na tom, aby v něm skutečně otevřeně a bez jakékoli cenzury, ale ve vší slušnosti zazněly
VEŠKERÉ HLASY, a to jak od čtenářů, tak i od VŠECH FIREM, které se automatickým vytápěním zabývají.
Proto velmi vítám Vaši kritickou mediální iniciativu a věřím, že se neuchýlíte pouze k pomlouvačným aktivitám bez jakýchkoli důkazů
a věcné diskuze.

Tento e-mail zasílám na vědomí také panu Smějovi, kterého bych rád tímto požádal, aby spolu s Vámi vedl na stránkách magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ skutečně seriózní a otevřený souboj argumentů a faktů bez jakéhokoli vzájemného osobního
napadání a urážení, a to pod dohledem laické i odborné veřejnosti, která má samozřejmě plné právo se do tohoto souboje zapojit svými komentáři dle svého vlastního uvážení.
Věřím, že tím naplníme Vámi neprávem kritizované připomínky k pravidlům našeho magazínu.

Není naší chybou, že konkurenční firmy - s výjimkou společnosti VERNER - dosud nepublikují v magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ, který vydává firma ESEL, své příspěvky, ačkoli jim byla tato bezplatná!!! možnost oficiálně nabídnuta.
Velmi bych si proto přál, aby se tato diskuze stala skutečným "spouštěčem" nových mediálních aktivit v podobě PR článků, rozhovorů a reportáží VŠECH FIREM v oboru automatického vytápění, pro které je tento magazín od samého začátku určen.
S pozdravem

Pavel Loužecký
šéfredaktor internetového magazínu
AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
www.avytapeni.cz

Autor: Vladimír Křen
Datum: 06.06.2010 14:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100035
reakce na ...
Před začátkem diskuze uvádím že se snažím o nestrané vyhodnocení a nejsem nijak zainteresován na obchodu či jiných finančně hodnocených aktivitách. Komentuji pouze porovnávání mezi "Standardní rakouský peletkový kotel" a "Rakouský peletkový kotel Guntamatic Biostar"
- v podmínkách ČR je maximální topná topná sezona 252 dnů. Porovnání s podmínkama v Rakousku poněkud pokulhává, životnost 40 let je nic neříkající údaj pokud v našich podmínkách budu provozovat kotle v parametrech (Ph topné vody, minimální průtok topné vody, dodržení minimální teploty předepsanou výrobcem) jak dlouho obecný kotel vydrží?
- náklad na jeden topný den je údaj nic neříkající a zavádějící. Je rozdíl zda topím v podmínkách oblasti "Praha" nebo "Prachatice"
- náklad na měsíc je pouhé vynásobení předešlého (nic neříkající)
- náklad na rok dtto předešlé
- roční spotřeba el. energie nic nevypovídá o způsobu provozu
- neznám sazbu která by odpovídala ceně 4,6 Kč za 1 kWh
- cena trojcestné armatury se bohatě vejde do cenového rozdílu porovnávaných kotlů
- k regulaci teploty topné vody potřebuji umístit směšovací ventil. Proč když stejnou regulaci mají i výrazně levnější kotle nebo se porovnává nějaká vykopávka?
- neporovnávat konstrukci zásobníku to není porovnávání kotlů
- při výpadku proudu dojde vzhladem k nedostatku vzduchu k zastavení spalovacích procesů, pokud není kotel zabezpečen proti prohoření je to chyba v konstrukci podavače paliva a není problém to vyřešit.
- Lambda sonda ukazuje skutečný stav spalování obecně, nutno vždy zpracovávat další údaje, topný výkon, teplota topné vody na vstupu do kotle , teplota topné vody na výstupu z kotle, teplota spalin. Toto jsou běžně měřitelné údaje a není problém je vyhodnotit
- otázka pouze dimenza ohřívacího zařízení
- rychlost náběhu: údaj o výkonu hoření je nic neříkající. Nutno porovnávat po jaké době při provozu hořáku na 100% dosáhne kotel svého plného výkonu. Stejně tak plynový kotel bez modulace startuje na plný výkon ale plný topný výkon dosáhne až po nějaké době, nikdy ne po 180 sec.
- čištění hořáku vyřešeno nadstandardně
- při spalovacích teplotách nad 850-900 stC vznikají NOx. Nikde není řečeno jak je obsah NOx ve spalinách omezován
- konstrukčně nedokonalé hořáky .... . Zde je významný rozpor který uvádí jako výhodu jeden odsávací ventilátor a přitom je zde uváděn přetlakový hořák. Přetlakový hořák se bez vzduchového ventilátoru neobejde
- z ostatních bodů stojí za zmínku bod o obsahu výměníku. Není zde žádná zmínka o minimálním požadovaném průtoku. To je pro všechny kotle stejné 600 l/hod. Splnění této podmínky definuje provozní oblast kde se může kotel pohybovat.
- nejzajímavější je poslední bod. Pokud ohřívám 300 l boiler o 30stC potřebuji dodat energii 10,46 kWh. Tomu odpovídá denní spotřebě 2,09 kg peletek o výhřevnosti cca 18 Mj. Když k tomu připočítám účinnost spalování lehce se dostávám na dvojnásobek uvedeného množství.
Teď by mne zajímalo kde jsem udělal chybu. Děkuji

Autor: Jiří Šneider
Datum: 07.06.2010 11:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane Loužecký.

Já už po několika příspěvcích na tzb-info nemám chuť dál vést nesmyslné debaty a poslouchat vzájemná napadání v rámci konkurence. Nejsem prodejcem ani zástupcem jedné ze zahraničních firem. Jsem obyčejný zákazník a uživatel rakouského kotle na dřevní pelety. Firmu záměrně neuvádím, ale právě ona byla jako první v Evropě, která vyrábí automatické kotle na pelety.
Problematikou vytápění se zajímám čistě uživatelsky už skoro 5let, nejsem instalatér či topenář, ale zase si dovolím říci, že o peletách a topení něco málo vím a jsem schopen počátečním zájemcům poradit, a to na základě praktických zkušeností.
To, co předvádí pan Směja mě ale opět trochu zvedlo ze židle, protože jeho lživé pomluvy o konkurenčních kotlích jsou neslýchané. Jsem moc rád za příspěvěk pana Vladimíra Křena, který neváhal a celou „Srovnávací tabulku pana Směji“ podrobna rozebral. Sám jsem jí také pročetl. Nesouhlasím s lambda sondou, konečnému zákazníkovi jsou údaje o teplotách na vstupu a výstupu na kotli celkem nic neříkajícími, uživateli stačí defacto cca 4informace, které mu regulace zobrazuje. Dále mě ve Smějově tabulce zaráží věta: „Ve výměníku jsou jen stočené dráty, které mají sloužit k čištění stěn trubkovice výměníku.“ Asi jen pan Směja má své „dráty“ nazvané turbulátory, u jiných kotlů se tomu asi tak říkat nesmí?! Dále věta:“Vlivem nedokonalého spalování jsou k těmto kotlům nabízeny externí odpopelňovače, aby se minimalizovala četnost vynášení popela.“ Tato připomínka o externích odpopelňovačích je naprosto nesmyslná, externí odpopelňovače byly odjakživa vymýšleny se záměrem zkvalitnit komfort odnášení popela a ušetření ušpinění rukou uživatele, nemají tedy absolutně nic společného s nekvalitním spalováním.
Měl jsem dříve pana Směju za rovnocenného odborníka, který si v rámci slušnosti hájí své, ale to co v poslední době předvádí, je opravdu už úsměvné.

S pozdravem Jiří Šneider

Autor: Vladimír Křen
Datum: 07.06.2010 11:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100035
reakce na ...
K Lambda sondě. Pouhé vyhodnocování údajů z Lambda sondy bez dalších informací je na nic. Toto vyhodnocování je dle křivek které si výrobce sejmul za provozu kotle na zkušebně. Samozřejmně toto již koncového uživatele nezajímá. Stejně tak je nezajímavá funkce Lambda sondy například v automobilu. Je tam a tahá za něco co řídí řídící jednotka která je pro uživatele "černá skříňka".

Autor: Jiří Šneider
Datum: 07.06.2010 13:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V některých kotlích (i automatických rak.výroby) lambda sonda není, dle vlastních pozorování výrobci i potvrzují, že není potřeba a pokud vím, tak závratná změna ve spalování a spotřebě zde také není. Otázka je, jak dlouho lambda sonda v kotli vydrží? myslím, že jako součástka není zrovna z nejlevnějších. Vím, že už zde tyto diskuse byly, ale proč to někde jde bez a jinde se na tom staví celé spalování?

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 07.06.2010 14:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den Vážený pane Loužecký,

pokud by to bylo možné, vytvořil jsem na základě publikace "Není kotel jako kotel" tabulku, ve které se snažím všem zákazníkům a zájemcům ukázat fakta o rakouských automatických kotlech ÖkoFEN. Je zcela průhledné, kam je směřovaný článek "není kotel jako kotel", ale samozřejmě naší přirozenou reakcí je uvedení údajů na správnou míru (alespoň o našich kotlích).
Pokud souhlasíte s vložením této tabulky, spojte se se mnou prosím přes e-mail (nemohu na Vás najít na Vašich stránkách kontakt)

Děkuji a přeji pěkný den.

Autor: Filip Hering
Datum: 30.05.2010 19:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vše už zde bylo řečeno: všechny rakouské a spousta zahraničních kotlů na peletky zkouší státem uznaná nekomerční zkušebna BLT Wieselburg. Výsledky testů a všechny relevantní parametry najdete pod
Souhlasím s tím že test nějakého i když váženého časopisu zabývající se bydlením nemá valnou výpovědní hodnotu. Dokonce i renomovaný německý časopis a institut Stiftung Warentest se při hodnocení kotlů dost znemožnil protože obvykle hodnocené parametry jako hlučnost nebo hmotnost opravdu pro kvalitu peletkových kotlů nejsou důležité.
Tvrdit že za peníze si koupíme značku a image je nesmysl protože jestliže za Ferrari se někdo alespon ohlédne, skutečnost že má někdo doma Guntamatic asi nikoho ze židle nesrazí.
Za ty peníze si kupujete vlastní vývoj a kvalitu.

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 16.05.2010 20:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zde je odkaz na aktuálnější test z 7/2009:
http://www.etest-wohnen.de/testb_testblock-446.html

Autor: Karel Karel
Datum: 15.05.2010 16:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A k čemu mi je 5 let starý test ?
Předpokládám, že za tu dobu všichni výrobci inovovali a údaje již nejsou aktuální.

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 15.05.2010 18:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Samozřejmě, že vývoj jde neustále dopředu a na výrobcích byly od té doby provedené různé inovace, ale bohužel jsem nenašel aktuálnější srovnávací test.

Autor: Karel Karel
Datum: 16.05.2010 13:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak jste tu neměl dávat žádný test.
Pokud byste kotlům rozumněl, tak byste věděl, že kotle na pelety se nedají srovnat jen tak na základě nějakých parametrů definovaných výrobcem a už vůbec ne nějakým časopisem, který to dělá jako placenou reklamu a o topení peletami nemá žádné povědomí.

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 16.05.2010 19:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak mi teda povězte, když jste takový znalec, jak by se měli kotle porovnávat? Buď jste jenom jeden z těch rádoby chytrolínů co všechno ví a zná, a nebo někdo komu ten výsledek moc nenahrává v prodeji a ohání se tu nesmyly aby si zachránil potencionální zákazníky.

Autor: Karel Karel
Datum: 18.05.2010 12:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kdyby na to již někdo našel spolehlivou metodiku, v které by se ukázali skutečné vlastnosti jednotlivých kotlů, tak by se to podle nich hodnotilo a nedocházelo by k tomu, že se spousta lidí výsledkům směje. Pokud by ty výsledky byly vždy tak dokonalé, jak jednotliví výrobci uvádí, tak by se např. o české kotle v západní evropě musel být enormní zájem, neboť "tak učinná a dokonalá zařízení" za poloviční cenu - no neberte to.

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 18.05.2010 12:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V tom s Vámi naprosto souhlasím, české kotle mají na papíře špičkové parametry, ale stačí si promluvit s těmi, kteří mají zkušenost s některými kolti v praxi a hned je vidět, kde je realita. Nevím na základě čeho byly jednotlivé kotle porovnávány, ale tento test jsem sem umístil hlavně proto, že některé firmy se snaží "vnucovat" kotle tím, že protože jsou nejdražší, tak jsou také nejlepší a všechny ostatní jsou daleko za nimi, s čímž nemohu souhlasit. Naše firma prodala a nainstalovala více než 2.000 kotlů v horním Rakousku a teď i v České Republice a spokojenost zákazníků je téměř 100%, což dle mého názoru mluví za vše.

Autor: Karel Karel
Datum: 19.05.2010 12:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kolik kotlů je z toho v ČR ?

Autor: David Kehm, www.vytapenipeletami.cz
Datum: 19.05.2010 15:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V ČR je jich zatím málo, tyto kotle jsou na Českém trhu pouze 1 rok.

Autor: Petko netko
Datum: 22.05.2010 21:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mozem poprosit cenu co stoji taky Pelematic-mini a Pelematic plus a neake blizsie prospekty o Pelematic mini na Dakujem

Autor: David Kehm
Datum: 28.05.2010 09:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pellematic Mini a Pellematic Plus nejsou bohužel určeny pro český trh.

Autor: Karel Karel
Datum: 29.05.2010 02:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč ?

Autor: Karel Karel
Datum: 29.05.2010 02:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč ?

Autor: Petko netko
Datum: 02.06.2010 08:16 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
skoro mi to pripada ako a onych cias co je lepsie tak treba prepasovat? :) Vsak ked je taky tip-top tak sem s nim nech si ho uzijeme aj mi? co sme horsi ako nasi zapadny susedia?

Autor: David Kehm, www.oekofen.cz
Datum: 02.06.2010 08:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zatím tyto kotle nejsou u nás registrovány ve fondu zelená úsporám, ale již jednám s výrobcem o jejich prodeji v ČR.

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 69   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.