Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Biomasa a uhlí v kotlích malých výkonů

Autor článku: Ing. Jan HRDLIČKA, Ph.D.
Plné znění článku: Biomasa a uhlí v kotlích malých výkonů
Anotace článku: Autor se zabývá odlišnými palivovými vlastnostmi biomasy a uhlí. Popisuje specifické přístupy ke spalování a konstrukci kotlů a především pak ke způsobu přívodu spalovacího vzduchu. Věnuje se rovněž novým legislativním požadavkům pro malé zdroje tepla vyplývajícím z novelizace zákona o ochraně ovzduší.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: bílinské nízkosirnaté uhlí
Autor: Breta Ruz
Datum: 21.10.2014 14:28 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 116999
reakce na ...
Dobrý den, přečetl jsem Váš článek a jako laik nějak neumím spočítat množství SO2 ve spalinách při použití nízkosirnatého uhlí. SD uvádí obsah síry 0,77%, v porovnání s dřevními peletkami pak není ten rozdíl v množství SO2 až tak velký jak uvádíte, nebo se pletu ?
Dále mě zajímá jak moc vhodný/nevhodný je retorový hořák pro spalování pelet/uhlí.
Jde mi o to že mám kotel 10 kW a momentálně v něm topím peletkami, ale i když mám "natápěcí smyčku" tak kotel částečně dehtuje a to i při nastavené teplotě 70°C. Proto zavažuji přechod na nízkosirnatý ořech 2, ale snažím se "myslet ekologicky" a moc se mi do této změny nechce. Jenže po přečtení vašeho článku mém pocit že ač jsem koupil kotel "univerzální" na pelety i uhlí tak kotel je možná hlavně na uhlí a pelety sice taky spálí, ale ne moc efektivně ... ???

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama