Izolace nosného zdiva od základů

Reklama
PV Petr Vorlicek @petr.vorlicek před 14 roky31.05.2010 16:00:00
Izolace nosného zdiva od základů

Vážení,
rád bych Vás požádal o vyjádření k problematice izolace masivního nosného zdiva od základů stavby. Jde u vnějšího zateplení o důležitý tepelný most, není jistě na závadu věnovat detailu pozornost...
Osobně jsem se začel šťourat v parametrech použitelných materiálů, a k mému překvapení, některá řešení, která jsem dříve jednoznačně odsuzoval nevyznívají až tak špatně..
Posuďte následující Varianty pro izolaci zdiva z VPC 175mm (tedy v podstatě i betovoné konstrukce):
1) ISO-Kimmstein - Lambda 0,33, hustota 1200kg/m3, pevnost 20 MPa, cena 412kč/m
2) VPC KM-Beta, - Lambda 0,5, hustota 1200kg/m3, pevnost 10 MPa, cena 80 kč/m
3) FOAMGLAS, Lambda 0,05, hustota 175kg/m3, pevnost 1,6 MPa, cena asi 570,--Kč (2000kč/m3)
4) Ytong, Lambda 0,12, hustota 500kg/m3, pevnost (P4-500) 4 MPa, cena asi 135,--Kč

Doteď jsem četl argumenty proti Ytongu zejména ve smyslu nedostatečné pevnosti, která je ovšem trojnásobná ve srovnání s pěnosklem, na kterém se zakládá jen to sviští...Z těchto materiálů totiž vychází bezkonkurenčně jak cenově, tak technickými parametry....Má někdo nějaké výpočty min. pevnosti zdiva pro tak tenké nosné zdi??? Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

110 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.