Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jaká garážová vrata ?

Autor: Aleš Kolbaba
Datum: 20.06.2010 14:50

Dobrý den, rád bych poprosil o radu.

Mám plastová okna v dekoru třešeň a rád bych si nyní pořídil ve stejném dekoru i garážová vrata. Měly být včetně integrovaných dvířek.

Nabídky mám od firmy Kružík a dále pak od firmy Hörmann.
Firma Kružík je o něco málo levnější a umí dekor třešeň, firma
Hörmann má být ale údajně kvalitnější , nemá však dekor třešeň.
Umí pouze pár dřevodekorů a jinak vše stříkají v barvách RAL.
Má někdo zkušenost s kvalitou a spolehlivostí vrat od obou firem ?
Do kterých vrat jít ?


Dík A.K.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 33   starší >>
Příspěvky
Autor: Michal Mytys
Datum: 06.08.2017 20:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125737
reakce na ...
LOMAX prodává vědomě vrata s konstruční vadou POZOR !!!!

Sekční garážová vrata LOMAX delta mají konstrukční vadu. Lomax přešel na výrobu svých sekčních profilů. Po namontování vrat jsou na okrajích všech sekcí otvory cca 8 ks 1 x 1 cm kterými do baráže fouká vítr a v zimě namzrá kování když rožnete v garáži vydíte světlo venku na okraji lamel. Lomax o této skutečnosti ví ale neřekne vám to. Zkoušeli to utěsnit ale těsnění vypadávalo. Pokud vrata s dírami nechcete což zjistíte až při montáži tak vám je odmontují ale vrátí vám o 10 tis méně neboť vrata byli dělané na zakázku. Dodávají vrata s dírami tak si dejte bacha od koho si vrata koupíte. Žádná jiná vrata na českém trhu díry na konci namel nemají.
Stará garážová vrata Lomax tuto závadu nemají.

Autor: Lubomír Valenta
Datum: 21.11.2017 10:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126545
reakce na ...
Oficiální stanovisko LOMAX:
Dobrý den, pane Mytysi, alias pane Emile Novotný alias…
Společnost LOMAX letos oslavila 25 let na trhu. Jsme jednička ve výrobě garážových vrat v ČR, která si zakládá na kvalitě a spolehlivosti svých výrobků.
Vámi popisované konstrukční vady jsou nesmysl. Pokud by naše vrata byla špatná, neměli bychom statisíce spokojených zákazníků, kteří nás dále doporučují.
Vaše lži, které šíříte i v jiných fórech a článcích na internetu, záměrně poškozují jméno naší společnosti a může se jednat o protiprávní jednání.
Vyzýváme Vás veřejně k zanechání této činnosti.
LOMAX

Autor: Michal Mytys
Datum: 21.11.2017 18:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125737
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Pane Valenta z Lomaxu moc dobře o této zásadní vadě víte. Upravili jste si i text v návodu ( popisu) mrkněte se na foto. Garážová vrata mají chybně tvarované lamely ve kterých vzniká mezera cca 1 x 1 cm na každé lamele. Při rožnutém světle v garáži je večer vidět světlo z venkovní strany. V zimě těmito otvory táhne zima. Při reklamaci tohoto stavu mi bylo technikem sděleno že o této chybě ví a že se ji snažili utěsnit ale těsnění jim vypadávalo. Pokud vrata nechci že si je odmontují a vrátí mi o 10 tis méně. Měl jsem se prý se vzorkovně seznámit s dveřmi a pak je obědnat. Lomax jedná se zákazníkem z pozice síly a reklamace neřeší, hraje mrtvého brouka a mejly vám nikdo neodpoví, telefonem nic nevyřídíte. Po prozkoumání manuálu ke dveřím tam mají napsáno že dvěře nezajišťují 100% utěsnění stavebního otvoru.

Autor: Lubomír Valenta
Datum: 24.11.2017 15:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126545
reakce na ...
Dobrý den, pane Mytysi,
pokusíme se tuto problematiku trochu komplexněji shrnout, abychom zde vyjasnili několik věcí.
Detail spoje mezi jednotlivými sekcemi je po celou dobu historie naší výroby sekčních vrat stále stejný a nijak se neměnil. Do roku 2000 jsme sekce řešili subdodavatelsky, ale od tohoto data společnost LOMAX přešla na vlastní výrobu sekcí (panelů). Tuto informaci uvádíme zcela transparentně na našich webových stránkách, v reklamních materiálech a jsme hrdí na to, že jsme se stali prvním českým kompletním výrobcem sekčních vrat v ČR. Díky 17-ti letům zkušeností s vlastní výrobou sekcí, znalosti materiálů a technologických postupů poskytujeme na naše sekce ve standardu a bez výjimky záruku 10 let.
Dle měření, atestace a stanovení výpočetního algoritmu provedeného Centrem stavebního inženýrství a.s. ve Zlíně, uvádíme v prohlášení o vlastnostech (dříve prohlášení o shodě) mimo jiné informaci o tom, že vodotěsnost a průvzdušnost není deklarována. Součinitel prostupu tepla vraty je „X“ (závisí na rozměrech a parametrech vrat - většinou okolo 1,2 W/m2K) a to na základě počáteční zkoušky typu 1390-CPD-0350-12.
Do výpočetního algoritmu součinitele prostupu tepla vstupují mimo tepelně izolačních vlastností jednotlivých sekcí i tato nezateplená místa, těsnící gumy a hliníkové profily. Z toho důvodu mají nejen u našich výrobků horší tepelně izolační vlastnost menší vrata, než vrata větších rozměrů (tato slabší místa mají vůči velikosti plochy menší vliv). Hodnota součinitele prostupu tepla našich vrat patří dlouhodobě k těm absolutně nejlepším na trhu, což dokazuje například i to, že v minulosti byla naše vrata LOMAX Delta a LOMAX Praktik mezi prvními zařazena do programu „Zelená úsporám“.
Stavba nebo rekonstrukce garáží a stání pro motorová vozidla se řídí normou ČSN 73 6058, která mimo jiné řeší provozní odvětrání garáže dle počtu a typů motorových vozidel a jejich řazení. Tuto normu musí svým návrhem splnit projektant, který Vám garáž projektoval. Dle této normy musí být v protilehlých stěnách (u podlahy a u stropu) neuzavíratelné větrací otvory o ploše min. 0,025 m2/stání. Pokud je splněna tato norma na stavbu garáže, je asi trochu nesmyslné řešit vzduchotěsnost jakéhokoliv výrobku montovaného v garáži.
Nicméně tato, jak uvádíte, „díra ve vratech“, „chyba“ nebo „konstrukční vada“ není ani jedno. Těsnost vrat zajišťuje patentované spojení jednotlivých sekcí spolu s výše zmiňovanými hliníkovými profily a těsnícími gumami po celém obvodu vrat. Geometrie tvaru sekce byla vyvíjena s ohledem na požadavky přerušení tepelného mostu, pevnost spoje, těsnění mezi jednotlivými sekcemi a splnění normy ČSN EN 13 241-1.
Co se týká telefonické a mailové komunikace, tak té se určitě nevyhýbáme a komunikujeme. Pokud se Vám nedaří nás kontaktovat, doporučuji zkontrolovat si správnost kontaktu na https://www.lomax.cz/kontakt/sidlo-firmy-a-fakturacni-udaje.html?locale=cs . Případné výjimečné reklamace se snažíme vždy řešit co nejdříve s ohledem na maximální spokojenost našich zákazníků.
Přejeme všem účastníkům fóra hezký den.
LOMAX

Autor: Michal Mytys
Datum: 24.11.2017 15:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125737
reakce na ...
Pane Valenta, vaše vrata jsem si objednával na základě toho, že jste česká firma s dlouholetou tradicí. Ale ve finále jsem zklamán protože díry v lamelách na boku máte pouze vy jako LOMAX. Žádný jiný výrobce tam díry nemá. Odvětrání garáže se zajišťuje jiným způsobem nikoliv dírami mezi lamelami které způsobují v zimě jinovatku na boční železné konstrukci pojezdu vrat uvnitř garáže. Kamarád má vaše dveře montované cca pře 10 lety a takové díry tam nemá. Kdybych tušil že dodáváte vrata s dírami, tak bych si je nikdy neobjednal. Ale na tuto skutečnost jsem nebyl nikým upozorněn. Když jsem díry reklamoval bylo mi hrubě vyhrožováno vaším technikem. Reklamace se neřešila a pouze mi bylo sděleno že pokud nezaplatím okamžitě zbytek peněz tak na mně pošlete exekutora. Máte smluvní podmínky uděláné v neprospěch zákazníka, který se pak nemůže bránit pokud je něco špatně. Pokud jsem vrata chtěl tak jsem musel podepsat tyto nevýhodné obchodní podmínky. Za vše špatné si může zákazník sám.

Autor: Lubomír Valenta
Datum: 01.12.2017 12:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126545
reakce na ...
Dobrý den,
reklamaci tohoto typu jsme řešili v celé historii firmy pouze jednu jedinou a to v letošním roce ve Veverské Bitýšce u pana Nešpůrka. Reklamace je jediná z toho důvodu, že žádné díry ve vratech nemáme.
Vaše zklamání z našich vrat je jistě mrzuté, ale... pokud jste to Vy pane Nešpůrku, tak než jste zakoupil vrata, měl jste možnost navštívit naši vzorkovnu v Brně. Náš technický poradce Vám to nabízel, zval Vás k návštěvě, ale odmítnul jste s tím, že naše vrata znáte.
Dosedání sekcí má velmi obdobně řešeno i několik dalších předních výrobců vrat. My takto vrata vyrábíme již 17 let beze změny a bez problémů.
Jak je utěsnění vyřešeno, jsem popisoval v předchozím příspěvku výše.
Také není pravdou že jsme reklamaci neřešili.
Je k ní zaevidovaný protokol, který s ohledem na ochranu osobních údajů nechceme tady zveřejňovat.
Uznána samozřejmě nebyla, jelikož, opět musím zopakovat, žádné díry ve vratech prostě nejsou.
Náš servisní technik Vás navštívil a situaci posuzoval na místě.
Nijak Vám, a už vůbec ne hrubě, nikdo nevyhrožoval. V okolí procházeli lidé, takže by se jistě našli i svědci chování technika. Vaše slova o exekutorovi....když pomineme, že o stanovení exekuce rozhoduje soud... tak to už je opravdu absurdní.
Zaslanou fakturu jste bez nějakého upomínání z naší strany zcela dobrovolně doplatil, reklamace byla uzavřena.
Věřím, že vrata Vám spolehlivě slouží jako dalším desetitisícům zákazníků v ČR.
Přestaňte tedy laskavě osočovat naši společnost různými lživými výroky, které pod několika pseudonymy zveřejňujete na internetu. (například zde jako pan Mytys, jinde jako pan Novotný)
Chtěl bych se všem účastníkům tohoto fóra, resp. diskuzního vlákna, omluvit, že již nadále nebudeme na Vaše příspěvky reagovat.
Děkujeme za pochopení.
LOMAX

Autor: Jiří Jouza
Datum: 20.10.2018 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128722
reakce na ...
Pár vrat jsem viděl , ale tato vada je pro mě novinkou .Všechna vrata jsou zvenčí těsněna svislým těsněním , které " obteče " i zmíněné spáry .Dokonce je problém tam proniknout prstem , takže asi nebude chyba na straně vrat .

Autor: Vera Hazkova
Datum: 15.07.2016 09:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122987
reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: bob svaton
Datum: 15.07.2016 10:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
nesmysl

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 15.07.2016 10:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
mě vrata fungují, jak dobře namazaný stroj. máte to vůbec namazané ?

Autor: Petr Martinec
Datum: 23.03.2016 19:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122284
reakce na ...
To nemám, ale jelikož určitě budeš chtít s pohonem tak doporučuji somfy... Máme od nich venkovní žaluzie a dělají i vrata tak se na to můžeš mrknout...

Autor: Jan Poslušný
Datum: 12.08.2014 11:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117078
reakce na ...
Poznámka redakce: děkujeme, že jste odpověděli na dotaz diskutujícímu, avšak pravidla fóra TZB-info neumožňují v příspěvcích uvádět reklamu. Příspěvek byl proto zkrácen administrátorem diskuze. Pokud chcete na svůj výrobek nebo službu upozornit na stránkách TZB-info, můžete si vložit krátkou zprávu (zde: https://www.tzb-info.cz/t.py?t=3&a=4 ) a následně na ni v diskuzi odkázat.
_______________
Dobrý den,
přečetl jsem si Váš dotaz jaká garážová vrata?

Naše firma dodává a montuje již 22 let garážová vrata Novoferm. Výrobce Eurooken provede na námi dodaná garážová vrata povrchovou úpravu stejnou jako má zákazník okna a teprve potom vrata montujeme. Tím má zákazník i okna ve stejné povrchové úpravě.

V případě Vašeho zájmu nás můžete kontaktovat.
Jan Poslušný PEJA - BAU spol. s r.o.

Autor: Martin Pospíšil
Datum: 18.06.2013 12:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113562
reakce na ...
Nemám sice žádné zkušenosti s výběrovým řízením na garážová vrata, ale jedna věc je pořizovací cena a druhá záruční a pozáruční servis. V žádném případě nemohu doporučit firmu Olymps Door. Neplní smluvní ujednání, neplní ústní dohody, některé náhradní díly mají dodací lhůtu několik měsíců. Jsme bytový dům z garáží zhruba pro 40 aut, když jsme naposledy oznámili závadu, v Olymps-Door nám sdělili, že se na to přijedou podívat nejdříve za 14dní a to přesto, že vrata nešla otevřít ani mechanicky (ve smlouvě máme uvedeno, že mají přijet do 24hod.), nahlásili jsme jim co je rozbité a co přesně se má objednat - když po více než týdnu technik dorazil, žádný náhradní díl s sebou neměl a díl nebyl ani skladem... Bohužel se nejedná o první případ, i v minulosti jsme měli stejné problémy a mají/měli ho i sousední bytové domy. M.P.

Autor: Petr Zíka
Datum: 19.06.2013 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Sežeňte fakturu na deset aut z půjčovny po dobu šesti dní, lípněte k tomu smlouvu o servisu a potvrzení o nahlášení závady a pošlete jim to doporučeně k proplacení.

Autor: Jan Kaprhál
Datum: 18.10.2011 20:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100914
reakce na ...
Tak i ja uz jsem si prosel celym vyberovym rizenim na garazova vrata...
Chteli jsme bud dekor dreva dle oken nebo RAL 7016 ke strese. Povrch ne hladky, ale ne woodrain, ten se nam moc nelibi. Ten posledni pozadavek nejspis rozhodl, protoze jine povrchy moc firem nenabizi.

Ve vyberu byly firmy:
Hormann, Trido, Normstahl, Lomax, Rollo
Olymp Doors ani nereagovali na zadost o cenovou nabidku...

Vitezem se nakonec staly vrata Normstahl - typ G60 Style, povrch briliant (takovy dulky jako golfovy micek), barva RAL 7016, dva ovladace, doprava, montaz a to vse za 28300,- vc. DPH.

Neberte to prosim jako reklamu, nemam s firmou ani jakymkoliv jejich prodejcem zadny vztah, ale kdyz jsem ja hledal vrata a doporuceni, takovahle informace by mi pomohla minimalne v nasmerovani.

P.S. Nikdy se nebojte rict si o slevu, u me to taky vyslo, ikdyz jen 1000,- :-) Nicmene puvodni nabidky vsech firem byly kolem 35...

Autor: Petr Kysela
Datum: 17.10.2011 07:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107176
reakce na ...
My jsme kupovali garážová vrata Tor master máme rolovací a fungují bez problémů, určitě doporučuju

Autor: Milan Stav
Datum: 17.02.2011 22:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104133
reakce na ...
Nechal jsem si namontovat před měsícem vrata Trido v dekoru třešen hladké š 4,8 x v 2,8 stejné jako okna Rehau je to naprosto stejné.Práce provedena na 100 %.Spokojenost.

Autor: Daniel Kovařík
Datum: 06.08.2010 14:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100739
reakce na ...
Dobrý den. Potřebuji garážová vrata do novostavby RD a známí mi doporučil vrata ALUTECH od firmy TECHNOPARK. On sám je má už rok v České Lípě namontované a je spokojen. Vrata mají sílu sekcí 45mm, takže i izolační vlastnosti jsou prý super. Má někdo zkušenosti? Dík.

Autor: Martin Chovanec
Datum: 18.02.2011 20:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100526
reakce na ...
Mám je namontované zhruba měsíc jsem spokojeny a cenově vyšli taky skvěle.

Autor: Pavel 2005
Datum: 25.06.2010 13:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám měsíc namontovaná garážová vrata od LOMAXu a mám následující postřehy. Po velkém zvažování jaká vrata jestli sekční tj. ty co se otevírají nahoru nebo posuvná sekční co se otevírají do boku jsem nakonec zvolil ty do boku. Finančně je to sice výrazně dražší řešení ale při každém průchodu si plácám uznale po zádech že to bylo dobré rozhodnutí. Pokud máte garáž skutečně jen pro auto, který tam jen jednoduše dáte a odcházíte pryč tak si dejte normálně otevírané nahoru to je OK. Pokud ale chcete mít multifunkční garáž třeba s dílnou, mít tam uskladněná kola, sekačku apod. tak doporučuji boční posuvná která umožní průchod bez toho aby se to celý muselo otvírat naplno. Ta výhoda je obrovská - nemusím čekat než vyjede celá roleta nahoru když potřebuji jen rychle projít ven. Krásně si je otevřu (tlačítko zevnitř garáže) třeba jen 80 cm a projdu a nechám si je pootevřené. Nemusím mít otevřená celá vrata a ukazovat sousedům ten bordel co mám v garáži. O kompletně vyvětraném teple v zimním období u plně otevřených vratech ani nemluvě.

Řešení s integrovanými dveřmi sice taky není špatné ale mě by vadilo překračovat a jezdit s kolama přes ten práh co tam zůstane dole (někteří výrobci ho mají dost vysoký). Navíc integrované dveře znamenají další hrubý zásah do těsnosti garážových vratí a další škvíry kterýma bude táhnout. Navíc integrované dveře jsou vsazeny v rámu který je buď hliníkový nebo v RAL barvě takže na dekory dřeva můžete rovnou zapomenout. Nevypadá to bůhví jak - spíš jako průmyslová vrata než garáž RD. Integrované dveře také nelze dát úplně ke kraji garážových vrat.

Já jsem sladil dekor garážovek a oken s dveřma perfektně - obojí má dekor ořech. Oba výrobci používají shodného dodavatele fólií (Sulko a Lomax) takže výsledek je dokonalý.

Autor: kocina petr
Datum: 26.06.2010 18:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nebylo by foto?
diky za praxi.

Autor: Tomáš Kollár
Datum: 20.07.2014 18:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115708
reakce na ...
Dobrý den,chtěl jsem se vás zeptat jaké máte po letech zkušenosti s posuvnýma vratama do boku?Děkuji za info.S pozdravem T.K.

Autor: Martin Krátký
Datum: 23.06.2010 08:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
vzhledově vypadají všechna vrata skoro stějně, liší se technickými detaily, jako je kování vrat, těsnění, pružiny s počtem cyklů otevření a zavření, barevnými možnostmi provedení a používanými pohony.
Firma Hörmann je známý evropský výrobce, ale má dlouhé dodací doby, drahé náhradní díly a má málo dekorů dřeva.
Kružík je český výrobce, umí více dekorů dřeva, ale pouze na jeden typ panelu vrat.
Ještě zde existuje dlouho firma Trido s.r.o., která je velmi známá jako výrobce garážových vrat. V sortimentu má velkou škálu dekorů dřeva a navíc je dělá na 5 typech panelů.

Autor: Martin Vodrážka
Datum: 23.06.2010 07:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, mám objednané vrata od Rollo, měly by je namontovat do cca 1 týdne. Kdyby byla možná fotka jak požadoval kolega prosím o zveřenění, protože o tomto problému samozřejmě výrobce mlčí a chtěl bych to vyřešit hned na místě s výrobcem děkuji

Autor: Kateřina Borková
Datum: 06.06.2012 09:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109889
reakce na ...
Dobrý den!Prosím mohla bych požádat o zaslání zkušeností s vraty rollo a jejich motorem FAAC. Chtěla bych se zeptat, jestli mají dobře vyřešené těsnění lamel u stěn. Mají zatím nejlepší cenovou nabídku s porovnáním s firmami Lomax a Hörmann.Děkuji KB

Autor: Pavel Hluchník
Datum: 08.08.2013 10:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113810
reakce na ...
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na Vaší zkušenost s vraty firmy Rollo. Hlavně na to, jaký profil použili na vašich vratech a na případný servis.
Děkuji za odpověď

Autor: Radek Veselý
Datum: 23.02.2014 20:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115877
reakce na ...
Dobrý den, prosím Vás, potřeboval bych nějaké reference na firmu ROLLO a jak jste spokojení s jejich vraty?Přemýšlím o nich také, mají dobrou cenu.Děkuji za odpověď

Autor: Petr Siba
Datum: 21.06.2010 09:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravim,

overte si u Kruzika, jak tesne a presne uzavira lamely do sebe na bocich v mistech kde se vrata po zavreni pritlaci na tesneni. Jestli mezi 2 lamelami a tesnenim nevznika mezera a tuziz "cista dira do garaze". Hormann to ma vyreseno. U Kruzika nevim ale z ostatnich "ceskych" vrat kdy jsem zkoumal asi 10 firem to mel vyroseno pouze Lomax. Samozrejme jsem se o tomto problemu dozvedel az pozde kdyz uz jsem mel moje vrata namontovane a reklamaci mi neuznali.

Autor: jan Kaprhál
Datum: 21.06.2010 23:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nemate nahodou informace o tom, kdo vyrabi Lomaxum vrata? Ja totiz slysel, ze vyrobce je Rollo (ktery uz si je i sam prodava)...cimz by bylo jasne, ze i Rolle ma tento problem vyresen.
Diky

Autor: Petr Siba
Datum: 22.06.2010 10:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Co se tyce sekcnich vrat, tak pokud vim tak Lomax jako jeden z mala dela i vlastni lamely... aspon se tim chlubi. Cili jsem mel za to ze si vrata vyrabeji cela sami, ale najisto to nevim. 90% ostatnich výrobcu vrat u nas berou lamety z Ciny nebo z Italie, cili pak je docela jedno od koho vrata mate. Izolacne jsou na tom lamely obdobne. Problem je akorat ve zpracovani toho boku, kdy kazdy to ma jinak. Lomax ma ma takovy kovovy plisek i z boku sekci, cimz kdyz se vrata zavrou, plisky dolehnou a i kdyz to neni uplne vzduchotesne a mraz jde pres plech, je to asi lepsi nez kdyz tam neni vubec nic, protoze tam minimalne nefouka. Hormann ma trosku slozitejsi reseni ale taky funkcni. Dalsich X vyrobcu co jsem zjistoval tam ma diru, to jsem zkoumal ovsem az potom co jsem objevil problem u namontovanych vrat. Ja prozkoumal vrat hodne a sel nakonec do nejakych noname vrat protoze meli nejvetsi zkusenosti s atypy, ale prave kvuli ten "diram" nima nejsem moc spokojen. Pokud male ale vrata do samostatne garaze kde netopite, tak ty diry asi nevadi.

zobrazuji 1 - 30 z 33   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.