Oplasteni vytahove sachty

Autor: David Dohnal
Datum: 23.07.2010 13:44
uživatel: 100532


Dobrý den,
jako družstvo vlastníku jsme se rozhodli k vybudovani výtahu (Schindler 3100) v 5. poschoďovém domě, ve kterém doposud výtah nebyl. Chtěl bych od Vás proto radu ohledně opláštění výtahové šachty - zvažujeme buď porotherm nebo cetris desky. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto materiálů popř. po kolika letech je nutná výměna opláštění a jak je to z hlučností?
Výtah bude umístěn do vnitrobloku, jednou stranou na dům (stará zástavba - cihla).
Jaký materiál by jste doporučovali?
Děkuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Václav Vaněk24.07.2010 09:11
David Dohnal23.07.2010 21:25
Václav Vaněk23.07.2010 21:01

Příspěvky
Autor: Václav Vaněk
Datum: 23.07.2010 21:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100536
reakce na ...
Dobrý den,
řešení se nabízí celá řada - od provedení šachty - opláštění sklem do oc.konstrukce, přes vyzdění porothermem, až po zmiňovanou konstrukci s deskami cetris. Velkou roli hraje architektonické hledisko, možnost použití techniky pro budování základů. Také je důležité, jak bude celá konstrukce kotvena ke stávajícímu objektu.Přenos hluku by měl významně řešit použitý druh výtahu a umístění jeho pohonu. Nezapomeňte na dobré řešení zastřešení této přístavby, aby na ní nesklouzával sníh ze stávající střechy, dále aby zastřešení umožňovalo dobrý odtok dešťové vody. Součástí řešení musí být zajištění dobrého odvětrání této nové šachty.Podmínek a možností je celá řada.Dobře provedená nová šachta nevyžaduje žádné další náklady, ani výměnu celého opláštění.Ideální řešení pro Vás je objednat si dodávku výtahu včetně všech souvisejících činností.
Václav Vaněk

Autor: David Dohnal
Datum: 23.07.2010 21:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100532
reakce na ...
Děkuji za odpověď, a pokud by se mi tedy jednalo přímo o porotherm a cetris desky - jaký materiál je vhodnější, popř který doporučujete?

Autor: Václav Vaněk
Datum: 24.07.2010 09:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100536
reakce na ...
Rozhodně doporučuji porotherm nebo podobný materiál, který navíc zajistí dokonalou izolaci, protože uvnitř nově budované šachty je zapotřebí docílit "tepelné pohody" - teplota uvnitř musí být zajištěna v rozmezí +5 - 40 stupňů C (je-li pohon umístěn v šachtě).V šachtě je také nutno instalovat její osvětlení a splnit další podmínky.Ale to Vám jistě všechno výtahářská firma sdělí.
Václav Vaněk

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží