Výměna výtahu-díly od různých výrobců

Autor: Vladimír Buk
Datum: 03.08.2010 09:34
uživatel: 100029


Obracím se na technické pracovníky výtahového sektoru, jaký je názor na realizaci nového výtahu za použitíí dílců od různých výrobců, které nám nabízí jedna olomoucká výtahařská firma.
Podle našeho názoru se vystavujeme velkému riziku pro pozáruční období,

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Sloboda22.08.2010 23:33
Václav Vaněk03.08.2010 10:01

Příspěvky
Autor: Jaroslav Sloboda
Datum: 22.08.2010 23:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100320
reakce na ...
Dobrý deň, p. Buk, naša firma sídli a pôsobí v Olomouci a tak dúfam že to nieje zrovna tá o ktorej máte pochybnosti. Ale späť k Vážmu problému. Na to môžem povedať len toľko, že pán Vaněk Vám dal absolútne vyčerpávajúcu a pravdivú odpoveď ku ktorej nieje čo dodať. Ja by som to možno prirovnal k veľmi známej značke ŠKODA. Myslíte si že všetky diely sa vyrábajú v Mladej Boleslavy??? Pekný deň

Jaroslav Sloboda, rev. technik Zz

Autor: Václav Vaněk
Datum: 03.08.2010 10:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100536
reakce na ...
Dobrý den,
žádný dodavatel výtahů nevyrábí úplně všechno ( já takového neznám).Rozhodující díly pro výtahy od jiných výrobců jsou zcela jistě v dobré kvalitě. Každá firma musí vystavit Prohlášení o shodě s předpisy - finálně pak výtahářská firma na celý výtah.Každá výtahářská firma odebírá určité části výtahu od jiných renomovaných firem ( pohony, šachetní dveře, různé části elektro vybavení, omezovače rychlosti, nárazníky atd). Existují firmy, kde je podíl dílů, které vyrábí velmi vysoký a pak další, kde je podíl nakupovaných dílů vyšší.
Vaše obavy jsou jednak předčasné a jednak podle mého názoru i zbytečné. To je jako u auta - copak Škoda vyrábí pneumatiky, okna, plechy na karoserii atd?
Výtah se skládá z řady dílů, které musí být mezi sebou kompatibilní. Samozřejmě existují výrobky super kvalitní a také super drahé.
Je to otázka obchodního vyjednávání - zde také platí to, jak je dodavatelská firma známá, jaký podíl má na trhu, reference na ní atd.
Podle mých zkušeností však platí, že výtah jako celek a tedy i díly, ze kterých se skládá mají velmi dlouhou životnost, zajištěnou funkčnost a také záruku bezpečnosti.
Václav Vaněk

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží