Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Index energetické transformace Německa (1)

Autor článku: Ing. Petr Nejedlý
Plné znění článku: Index energetické transformace Německa (1)
Anotace článku: Autor komentuje výsledky hodnocení procesu energetické transformace v Německu podle údajů v dokumentu, který od září 2012 zveřejňuje poradenská společnost McKinsey. Dokument na základě hodnocení patnácti parametrů názorně dokladuje postup německé energetické transformace.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Německá energetická transformace ? Josef Zapletal15.09.2014 22:56
HodnoceníTomáš tom14.09.2014 16:33

Příspěvky
Předmět: Německá energetická transformace ?
Autor: Josef Zapletal
Datum: 15.09.2014 22:56 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Řekl bych spíše deformace. Už od začátku špatné zadání , špatně volená metoda plnění. Celkový výsledek je nutně také špatný, což ovšem bylo jasné už od začátku.
To, že se Němci ve většině chovají jako tupé stádo, které jde za svým vůdcem to je všeobecně známo, takže ani jako sociologický průzkum nepřinesla tato "transformace" nic nového.

Co budoucnost ? No řekl bych , že Němci budou mít sice téměř nejdražší el. energii na světě , ale oni díky té své zabejčenosti a pracovitostí to časem dokáží nebude to za 10 nebo 15 let, ale tak za 40 let.

Co je na tom pozitivního ?

Pro dnešní Němce nic , protože oni mají celou škálu dostupných a levnějších zdrojů, ale pro budoucnost byl urychlen rozvoj zejména větrné energie To bylo za peníze Němců a Dánů. Stejně zafungovali Němci , Španělé a my při urychlení rozvoje FV panelů. Vydělají na tom tzv. třetí země , zejména Čína tato země má výborné podmínky pro využití větru a slunce. Dále na rozdíl od Německa soustavu vodních děl pro řízení sítě. Dalším kandidáti jsou státy středního východu a severní Afriky , Velká Británie, Brazílie atd. Pokud by nebyla taková podpora OZE , trvalo by to nejméně o 10 let déle. Němci a my ostatně taky jsme sehráli roli užitečných idiotů, kteří zaplatily vývoj energetických zdrojů jiným státům.

Předmět: Hodnocení
Autor: Tomáš tom
Datum: 14.09.2014 16:33 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Nejen pro Němce nejsou emise CO2 ty nejdůležitější, daleko důležitější je snižováni daleko nebezpečnějších jaderných emisí. A to se jim daří. To jen v ČR je jako důvod další stavby nebezpečně emisních jaderných reaktorů, prosazováno pod záminkou snížení méně nebezpečných emisí CO2. A to je absurdní, nahrazovat méně nebezpečné emise nebezpečnějšími a škodlivějšími.

Stejnými stylem jako v článku lze také argumentovat že ani při spuštění Temelína nebo Dukovan k žádnému snížení emisí CO2 nedošlo, protože stále rostou.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama