Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

vhodná izolace pod plovoucí podlahu nad podlahové topení

Autor: Roman Jelínek
Datum: 20.11.2010 00:01
uživatel: 100204

Dobrý den,
rád bych položil plovoucí podlahu, nicméně řeším, jaká podložka na PT je vhodná. výrobci doporučují krytinu s tepelným odporem 0,3-cca 0,7 .. je mezi nimi velký rozdíl a vyplatí se investovat do špičkové 0,3 či je to jen marketingový tah?

děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lubomir Švarc04.12.2018 21:42
Martin Drong04.12.2018 21:33
Pavel Šumbera13.10.2011 10:21
Jiří Černý27.04.2011 15:32
Jakub Kadečka27.04.2011 10:17
ivo holeček21.04.2011 11:53
Jiří Černý21.04.2011 08:51

Datum: 13.10.2011 10:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107120
reakce na ...
Dobrý den,

ja jsem se v návodu k dřevěné plovoucí podlaze od Barlinka dočetl, že v případě podlahového vytápění se má místo mirelonu použít vlnitá lepenka. Jestli to správně chápu tak je tím myšlena jednovrstvá papírová lepenka(tj.karton: 1vrstva rovná + 1vrstva vnky). Dá se sehnat 150m2 za 1000,-Kč. Máte s tím někdo zkušenost anebo chápete to někdo jinak? Chystám se v blízké době na pokládku tak se ptám ať něco nezkazím..

Autor: Jakub Kadečka
Datum: 27.04.2011 10:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104939
reakce na ...
Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku není jednoduchá, protože chybí další informace o vašem topném systému a nevím, zda uváděný tepelný odpor je skutečně 0,3 m2∙K∙W-1 protože by tato krytina byla pro podlahové vytápění zcela nevhodná.
Pro podlahové vytápění se mohou používat krytiny, u kterých tepelný odpor vyhoví požadavku R≤0,15 m2∙K∙W-1. U plovoucích podlah se tedy do celkového tepelného odporu musí sečíst tepelný odpor podložky a vlastní tepelný odpor plovoucí podlahy. Tepelný odpor podlahové krytiny má zásadní význam pro výkon podlahového topení a musí se s ním počítat již při návrhu podlahového vytápění, protože ovlivňuje rozteče trubek, teplotu teplonosné kapaliny a hmotnostní průtoky. Zvláště pokud byl systém navržen s kombinacemi různých typů podlahové krytiny, může pozdější záměna způsobit neřešitelný problém. Z tohoto důvodu je zcela nevhodné rozhodovat se pro podlahovou krytinu v okamžiku, kdy je již systém podlahového vytápění hotový.

S pozdravem
Jiří Sirůček
GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Autor: Jiří Černý
Datum: 27.04.2011 15:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104895
reakce na ...
Dobry den, sice rozsáhlá odpověď, ale konkrétní rada bohužel nikoliv (nebo já jsem ji tam alespoň nenalezl). :(
Bavíme se zde o tom, CO použít namísto mirelonu který je kvalitní izolant něčím co lépe vede teplo. Jako plovoucí podlahu hodlám samosebou použít plovoučku která je "podlahové topení ready" a má tudíž co nejnižší odpor. Samozřejmě dlazbě se to nikdy nevyrovná, ale já prostě chci mít v bytě povrch, který je naboso příjemný (měkký, pružný?), ale to bohuzel dlažba není (a ani plovoučka bez podkladní pěny).
To IVO: Proběhla u Vás už první topná sezóna? Spokojenost? Mimochodem, jaké máte rozteče mezi trubkama a jaký materiál? Mě to vyšlo na 15cm i s rezervou, ale podvědomě bych tam dal spíše menší...

Autor: Martin Drong
Datum: 04.12.2018 21:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127569
reakce na ...
Nechtel pan spise napsat, ze je zcela nevhodne koupit krytinu drive nez se clovek rozhodne pro podlahove topeni. Rozhodnout se pro krytinu az pote, co si udelam podlahovku je snad uplne standardni postup a beru v uvahu potrebne informace.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 04.12.2018 21:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
PT a krytina - pro mnohé složitější než raketoplán.

Foto: skladba plovoučka,lino,koberce a přece to topí.Komplet účet za EE 24k/rok.Je to hodně?

Autor: Jiří Černý
Datum: 21.04.2011 08:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104895
reakce na ...
Dobrý den,
řeším teď stejný problém a vidím, že jste se tu odpovědi nedočkal...
Může te alespoň naznačit, jak jste to nakonec vyřešil a jaký materiál nakonec použil jako podklad? :)
Díky Jirka

Autor: ivo holeček
Datum: 21.04.2011 11:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100547
reakce na ...
Já jsem koupil v Hornbachu takovou zlatou folii s polystyrenem.Název teď nevím.Na podlahové topení je prý nejlepší.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.