Hystereze plynového kotle

Reklama
Hystereze plynového kotle

Přeji pěkný den všem diskutujícím. Mám Viadrus G42 (18kW) u kterého je hystereze cca 5°C - což znamená, že kotel dost často spíná a rozpíná. Chtěl bych nějakým jednoduchým způsobem zvýšit hysterezi, aby kotel spínal při telotách vody od 40-85°C.
Ale nechce se mi měnit hned celý kotlový termostat. Naivní dotaz - nestačil by třeba přidělat na čidlo (třívodičové Pt100?) nějaký potenciometr (zvýšení odporu).
Dík za rady a náměty Pavel

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.