Kombinace druhů vytápění

Reklama
Kombinace druhů vytápění

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na kombinaci vytápění v RD o cca 400m2 plochy.
Ztráty 8,7, nízkoenergetický standart, velmi dobře zatepleno, ale velká okna, spodní stavba zděná, vrchní dřevostavba- sendvič.
Určitě počítám s rekuperací. Projektant navrhuje dvě (nejdřív 3, ale ubral :-) ) jednotky, dělené provozně zhruba podle pater.
Také jsem chtěla podlahové vytápění. Takže asi TČ- vzduch voda.
Možná spojit TČ s jednou jednotkou rekuperace?

Ve spodní stavbě budou kachlová kamna, sen snů, typ střední, systém dokonalého spalování
Chci se zeptat: Když se v nich zatopí, je možné rekuperací přeneseně rozvést teplo do celého domu a tím třeba vypnout z provozu na tu dobu TČ ? Nebo musí běžet stále?
smysl dotazu je - moci být méně závislá na elektřině pro TČ a následně tedy podlahovky.
děkuji za názor.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

25 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.