Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

styk obvodové stěny a vstupního schodiště, terasy

Autor: Jana Sedláčková
Datum: 17.12.2010 16:07
uživatel: 102051

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
můžete mi poradit jak řešit styk obvodové stěny a vstupního schodiště, příp. terasy? Podlahu mám vysokou 23 cm, vstupní schodiště a schodiště na terasu bych chtěla řešit přes dva schody (tj. cca 30 cm). U dveří mám přídavný spodní plastový rám, přes dřevěné profily mám přetaženou hydroizolaci, pak je nalepen soklový polystyren a nopová fólie. K tomu bych chtěla dobetonovat ty dva schody, ale mám strach z vlhkosti, co to udělá po pár letech. Další variantou by bylo udělat schody např. na ocelové konstrukci, ale nenašla jsem inspiraci z esteických důvodů. Také je možné udělat dřevěnou (dřevoplastovou) terasu, ale její cena je moc vysoká a životnost asi nic moc, navíc bych se bála, že v dutém prostoru pod terasou bude sídlit různá havět. Jak jste tento problematický detail řešili? Případně prosím i o foto. Předem děkuji
Zapomněla jsem dodat že se jedná o dřevostavbu a že oboje schody jsou zakryté přístřeškem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Andrej Sazonov12.03.2018 18:55
Zdeněk Mitrenga18.12.2010 09:10

Datum: 18.12.2010 09:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102704
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den, posílám pár foto řešení u mne. Vchodové schody jsou posuvné na nožkách, aby bylo možné pod nimi zametat. Schody na terasu jsou na 4 stojkách, zabetonovaných do země. Schodnice jsou žárově zinkované, stojiny nerez - spojení je provedeno pomocí nerezových šroubů. Nejvyšší schod na terasu je výškově předsazen nad parapet a nad úroveň rámu okna, aby to nutilo procházejícího jej překračovat.
Výška u terasy nad terénem (4 schody) je dána 30cm sokl z důvodu nutné konstrukční ochrany fasády před ostřikující vodou (dřevovlákno se silik. omítkou)+20cm podlahový EPS+6cm anhydrit s podlahovým topením+rám okna. Terasa přímo propojená s trávníkem je z dlaždic z litého polymerbetonu je zastřešena textilií zavěšenou ve třech bodech na nerezových sloupcích (z důvodu minimální požadované údržby během provozu).
U vstupních schodů je výška nižší (3 schody), protože podél stěny je vytvořen zapuštěný ostřikový kanál a samotný vchod je už pod plochou střechou.

Takhle bylo vyřešeno řada problémů právě s možností rozdílné dilatace konstrukcí, možností průniku vlkhosti, nebezbečí ostřiku, relativně nízké životnosti dřevěné terasy atd. ....

Autor: Andrej Sazonov
Datum: 12.03.2018 18:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103259
reakce na ...
Dobrý den, pane Mitrengo.
Sháním podobné schůdky. Poradíte?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.