Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tabulka pro záznamy a výpočet spotřeby energií

Autor: Tomáš Kneslík
Datum: 24.12.2010 23:27
uživatel: 102854

Fotogalerie:

Jedná se o excelovské tabulky pro záznam spotřeby energií (elektřina VT+NT; plyn; voda studená + teplá; vnitřní + vnější teplota a vlhkost vzduchu; ceny; zálohy; přeplatky; aj.) s automatickými výpočty a přehledovými grafy. Nyní je i možnost záznamu spotřeby z podružných měřidel. Nepotřebné sloupce v tabulce lze klasicky skrýt.
Tabulka s názvem "rozšířená" obsahuje více políček pro záznam hodnot, ale grafy jsou z důvodu většího množství dat méně přehledné.

Jde o "jednoduché" záznamové tabulky pro nenáročné uživatele, kteří chtějí mít spotřebu domácnosti pod kontrolou. Tento produkt je nabízen zdarma.
V případě objevení chyby prosím o info.

Nejnovější verzi lze stáhnout zde:
https://uloz.to/!1cu6vbKEG/tabulky-spotreby-energii-zip
(aktualizace 9.9.2016 - doplněno o tabulky v měně EUR)
Zabaleno do zip archivu.

Heslo k editaci tabulky je "spotrebaenergii".

P.S.: Nesouhlasím s tím, aby si kdokoliv přivlastnil tuto tabulku nebo její části za svůj vlastní výtvor, případně na ní jakýmkoliv způsobem vydělával. Tabulka je a bude k dispozici zdarma. Tabulku lze volně šířit s podmínkou, že budu vždy uveden jako její autor. Děkuji za respektování uvedených podmínek.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 71   starší >>
Datum: 07.08.2016 09:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123133
reakce na ...
Dobrý den pane Kneslík
velmi užitočná tabulka, len by som rad či by ste ju vedeli urobit aj v Eurech.
dakujem
kosice

Autor: Pavel Novák
Datum: 08.09.2016 14:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123298
reakce na ...
Jak psal autor této výborné tabulky -heslo pro editaci je "spotrebaenergii" tak lehce změníte Kč na EU . (nebo vám případně pomůže kdokoliv kdo umí s Excelem).

Datum: 09.09.2016 00:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
přidal jsem tabulky i v měně EUR. Nevím jestli jsem některé položky v rychlosti nezapomněl změnit, kdyžtak písněte.

Autor: František Kreisinger
Datum: 03.06.2015 07:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119946
reakce na ...
Nemáte nějaký nápad, jak v té evidenci řešit výměny měřidel? Díky za reakce.

Autor: Pavel Novák
Datum: 08.09.2016 14:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123298
reakce na ...
Já jsem osobně zkopíroval ten první řádek s úvodním stavem (tuším že č.6 ) do řádku po výměně el./vodom. a začal od nového stavu. v celkových součtech si stím tabulka poradila a sečetla vše správně. :-D
(už nevím jestli na to bylo potřeba odemknout soubor,ale heslo je známé)

Datum: 08.09.2016 23:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
myslím že by neměl být problém. Nejprve zadáte poslední hodnotu ze starého měřidla. Do následné kolonky zapíšete počáteční stav nového měřidla s poznámkou výměny měřidla. V tomto řádku bude spotřeba 0 pokud je hodnota menší než u původního, v opačném případě nějaké nesmyslné číslo (to lze případně po odemčení listu z buňky i se vzorcem vymazat a nahradit nulou). Po dalším odečtu by již měl být výpočet v pořádku a výpočty správné.
Nebo lze postupovat zkopírováním prvního řádku, jak psal kolega. Heslo je známé, takže pokud umíte s excelem, tak není problém.

Autor: Erico Faltany
Datum: 01.03.2015 13:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111508
reakce na ...
Dobrý den pane Kneslík

Podobnou tabulku jsem přesně potřeboval, je úplně super. Tisíceré díky!!!

Datum: 06.03.2015 18:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
těší mě, že se vám tabulka líbí a je stále někomu užitečná.

Autor: Jirka Skácel
Datum: 19.02.2015 11:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109742
reakce na ...
Dobrý den pane Kneslík,
potřeboval bych upravit nějaké textové políčka ... konkrétně políčka o plynu abych si je mohl přepsat na topení ... protože plyn nemám, ale je to zaheslované .... můžete mi napsat nebo poslat heslo abych si mohl odemknout list nebo sešit v té tabulce a přepsat text? Děkuji za odpověď. Jiří Skácel

Autor: Vladislav Ondráček
Datum: 19.02.2015 12:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108076
reakce na ...
pokud to heslo je stále platné, ta je to : spotrebaenergi

stavbě zdar
Vláďa

Datum: 06.03.2015 18:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
heslo je uvedené výše v popisu. Jedná se o heslo "spotrebaenergii".
S pozdravem Kneslík

Autor: Jirka Skácel
Datum: 20.01.2015 09:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109742
reakce na ...
Dobrý den pane Kneslík, měk bych na vás takový dotaz. Potřebuji poradit s vyplněním té excelovské tabulky na výpočet spotřeby. Zkoušel jsem ji a je super, ale objevil se jeden problém. Zkusil jsem si vyplnit položku spotřeba vody, vše bylo v pohodě až na políčko Cena (Kč/období) kde mi to napsalo ... chybí cena .... ale kde mám zadat tu počáteční cenu aby mi to spočítalo cenu a ukázalo v tom políčku. Děkuji moc za odpověď. Jiří Skácel

Datum: 21.01.2015 16:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
pokud je v políčku "chybí cena", tak nemáte zadanou nejméně jednu z hodnot potřebných pro její výpočet. Konkrétně u vody musíte mít pro výpočet "Cena" zadán datum záznamu (aby byl vypočten počet dní), odečet spotřeby vody (bude vypočtena spotřeba za dané období) a v oblasti "Aktuální ceny energií" musíte vyplnit políčko "SUV (Kč/m3)", kde zadáte cenu vody za metr krychlový. Částku, kterou navíc zadáte do pole "stálá platba" se připočte k celkové ceně, ale tu zadávat nemusíte.

Autor: Jiří Vyhňák
Datum: 19.01.2015 08:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118670
reakce na ...
Dobrý den Vážený pane Kneslíku.
Myslíte si, že bychom se mohli nějakým způsobem dohodnout na drobných úpravách Vaší už tak skvělé tabulky "sledování spotřeby energií? Předem díky za info.
S pozdravem a s přáním klidného dne ... Jiří Vyhňák

Datum: 19.01.2015 17:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, těší mě, že je tabulka alespoň několika málo lidem k užitku, stále je o ní nějaký zájem a celkem funguje. Aktualizace tabulky už sice delší dobu nedělám (sám zatím více funkcí nepotřebuji a nikdo jiný o nic nežádal) a navíc je volně editovatelná (heslo uvedeno v úvodu), ale klidně dejte vědět o co by se mělo jednat a uvidíme, zda to bude možné. Největší problém je najít si na tyto věci čas, ale snad se zadaří.
S pozdravem Kneslík

Autor: Jiří Vyhňák
Datum: 19.01.2015 20:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118670
reakce na ...
Dobrý den Vážený pane Kneslíku.
Velmi příjemně mě překvapila Vaše bleskurychlá rekce na můj dotaz - moji prosbu...děkuji. S "tabulkami" se příliš nekamárádím a úpravy které potřebuji by mě trvali jistě velmi dlouho navíc, s nejasným výsledkem... A teď co potřebuji: celkem 3x elektroměr, 3x vodoměr, 3x plynoměr - mám totiž ve správcovství tři objekty.
Předem Vám děkuji za Vaši případnou pomoc.
S pozdravem Jiří Vyhňák

Datum: 21.01.2015 16:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Uvidím jak na tom budu s časem, ale raději nic neslibuji, protože toho je moc. Největší problém je v časové náročnosti, jelikož je nutné všechny hodnoty následně propojit s grafy a ostatními částmi. Navíc je pro tuto záležitost aktuální tabulka s podružným rozvaděčem nevhodná, jelikož hodnota podružná se odečítá od hlavní (je to určeno pro jeden objekt). Tabulka by potřebovala celkově předělat jakoby na tři hlavní odečty, když máte tři objekty. Zatím asi bude nutné případně používat pro každý objekt tabulku zvlášť.

Autor: Přemysl Fišer
Datum: 04.01.2013 10:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111830
reakce na ...
Dobrý den, Chtěl bych vám poděkovat za úžasnou tabulku. Měl jste s ní určitě moc práce a proto Vám veliké dík.
Při zadání ceny se mi zobrazí, že je tabulka zaheslovaná. Je možné od vás získat heslo?
Děkuji Fišer

Datum: 04.01.2013 17:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
jsem rád, že vám moje tabulka může posloužit. Nejprve bych potřeboval vědět, kde přesně po vás chce tabulka heslo?
Pokud po vás chce tabulka při zadávání hodnoty heslo, tak zadáváte hodnotu do uzamčené buňky, která je určená pro automatický výpočet nebo není určena pro zápis. Proto je tabulka takto chráněna.
Jako další možnost je ta, že jsem někde udělal chybu.

Autor: Petr Kuk
Datum: 02.04.2013 12:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103128
reakce na ...
I já bych rád tímto poděkoval za Vaši práci ohledně tabulek. Předpokládám, že heslo k odemčení listu neposkytujete, proto bych se chtěl zeptat, zda by bylo možné tabulku rozšířit o možnost záznamu provozu tepelného čerpadla (počet startů kompresoru, počet sepnutí druhého zdroje, provozní hodiny topení, provozní hodiny TUV). Z mého pohledu tato data vkládat za tabulku s elektřinou.

Předem děkuji za reakci.

Autor: pan Tumus
Datum: 02.04.2013 15:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112583
reakce na ...
chvilka s google: odemčená tabulka spotreby energii rozšířená.xlsx

http://uloz.to/xys44w1/odemcena-tabulka-spotreby-energii-rozsirena-xlsx

Datum: 02.04.2013 17:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Koukám, že někdo z vás už si dal tu práci a bez jakékoliv dohody tabulku odemknul a zveřejnil. V tomto případě zcela zbytečná práce, jelikož s uvedením hesla problém nemám.

Datum: 02.04.2013 17:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
s poskytnutím hesla problém není. Tabulka je uzamčená hlavně kvůli tomu, aby omylem nešlo měnit nebo vkládat údaje do buňek, které k tomu nejsou určeny. Tabulku si můžete upravit dle svých požadavků.
Heslo ke všem tabulkám je "spotrebaenergii".

Autor: Petr Kuk
Datum: 03.04.2013 10:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103128
reakce na ...
Velice děkuji!

Autor: petr petr
Datum: 05.12.2012 17:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111518
reakce na ...
Dobry den mohu poprosit o pridani radku.Zapisuji elektrinu a 59 zaznamu je malo.Predem dekuji.

Autor: Josef Rejman
Datum: 06.12.2012 19:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101699
reakce na ...
taky by se mi to hodilo.... budu muset asi tedy vést na každý měsíc samostatnou tabulku a pak jednu na celý rok, kde to bude pouze po měsících....

Datum: 07.12.2012 19:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
nižší počet řádků byl zvolen z důvodu zachování přehlednosti grafů. Momentálně bohužel nemám na tyto úpravy dostatek času, ale snad se na to někdy dostanu a zkusím se na to podívat.

Autor: hynek urubek
Datum: 27.09.2012 20:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110711
reakce na ...
Dobrý den. Tabulka nevypadá špatně ale co mne trochu vádí je že je potřeba zadat stejný počateční den odečtu energií a já mám ruzné měsíce vyučtování nešlo by to nějak upravit děkuji.

Datum: 01.10.2012 18:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zrovna mě nenapadá jak docílit toho, aby se dal uvést datum odečtu u každé komodity zvlášť. Muselo by se doplnit pole s datumem k každé komoditě (případně zvlášť tabulku pro každou), ale myslím si, že to už by bylo pro řadu uživatelů příliš překomplikované a nepřehledné. Nevím, jestli má cenu tabulku takto upravovat. Snad pokud by byl v budoucnu čas a žádosti od více uživatelů.
Dle mého názoru se to dá udělat i tak, že napíšete do ostatních počátečních odečtů nulu. Poté zapíšete do dalšího řádku odečet u jiné komodity a tam kde už máte v předchozím odečtu nějakou hodnotu, tak opíšete tu samou hodnotu. Vždy bude spotřeba za dané období u dané komodity nula. Takto lze postupovat, dokud nesjednotíte všechny odečty.
Pokud však vždy provádíte odečet u každé komodity v jiný den, tak je to trochu problém, protože by jste musel postupovat vždy stejně složitě. To by potom chtělo trochu jinou tabulku.

Autor: George Kom
Datum: 23.08.2012 11:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109068
reakce na ...
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda-li by bylo možné přidat do tabulky sloupce na doplnění záloh u jednotlivých energií a následné vypočítávání přeplatku či nedoplatku (rozdíl celkových záloh a celkové spotřeby) ve spodní části tabulky.
Díky za odpověď.

zobrazuji 1 - 30 z 71   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama