nákladní výtah

Autor: Roman Kolek
Datum: 28.02.2011 12:46
uživatel: 104304


Dobrý den,
mám, moc prosím, dotaz. Provozujeme ve státním archivu nákladní výtah z r. 1961, nosnost 500 kg, "třídy IV., druh A2N, typ TNV 500", se zákazem dopravy osob. Bohužel, dřívější provozovatel, tuším neoprávněně, doplnil do klece tlačítka, a asi i proto nám bylo servisní firmou dosud vnucováno, že se na výtah vztahují předpisy jako na výtah pro přepravu osob (odborné prohlídky po 3 měs., OZ po 3 letech, insp. prohlídka a z ní vyplývající povinnost nákladné výměny).
Potřebujeme se proto ujistit u odborníků, zda je správný náš předpoklad, že prostým zrušením tlačítek v kleci nám takové povinnosti odpadnou a zbyde jen odb. zkouška po 6 letech?
Velmi děkuji za případnou radu, snad by tím též ušetřila stát. rozpočtu.
Roman Kolek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Kolek02.03.2011 10:47
Václav Vaněk01.03.2011 07:18

Příspěvky
Autor: Václav Vaněk
Datum: 01.03.2011 07:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100536
reakce na ...
Dobrý den pane Kolek,
za prvé - nedá se "na dálku" odpovědět přesně. Musel bych vidět výtah i jeho dokumentaci.
Za druhé - výtah, který je provozován 50 roků jistě nenaplňuje parametry, které jsou vyžadovány současnými předpisy.
Pro provozovatele je jenom dobře, když je výtah řádně, pravidelně servisován a je podrobován pravidelným odborným prohlídkám a odborným zkouškám a že na něm již jistě byla provedena inspekční prohlídka, která zjistila problémy - bezpečnostní rizika, která je potřebné odstranit.
Nepochybuji, že u takto starého výtahu bude nalezeno mnoho bezpečnostních rizik a pravděpodobný verdikt bude - výtah podrobit podstatné změně, která ve svém důsledku bude znamenat jeho výměnu.
Takže Váš předpoklad, že likvidací ovládačů ( tlačítek) dosáhnete změny v režimu servisu není správný.
Václav Vaněk

Autor: Roman Kolek
Datum: 02.03.2011 10:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104304
reakce na ...
Děkuji,
jsme si vědomi potřeby určité renovace např. pohonu a bezpeč. prvků, kdyby šlo jen o tlačítka, to by asi bylo opravdu moc jednoduché. Jde nám o to, že se na nás patrně zbytečně vztahují přísnější povinnosti, jako na osobní výtah. Nyní tak máme investovat až 1 milion Kč, státní rozpočet nás přitom stále více dusí ... Přece nutit nás do výměny kabiny/klece v nákladním výtahu je nesmysl?!
Roman Kolek

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží