OKNOSERVIS s.r.o.

Autor: Katka Nová
Datum: 13.03.2011 21:00
uživatel: 104483


Má prosím někdo zkušenosti s firmou OKNOSERVIS s.r.o.?

Při poptávání dodavatelů plastových oken jsem dostala nabídku i od firmy OKNOSERVIS s.r.o., která nabízí úplně stejná okna jako VEKRA, ale o 1/3 levněji. Jedná se o okna z profilu 6K VEKA Alphaline zlatý dub s trojsklem Ar 4-18-4-18-4, Ug=0,5, kování TITAN SIEGENIA-AUBI. (Například okno dvojkřídlé š=1485, v=1560 za 7.800 Kč bez DPH.)

Cena oken je v porovnání s ostatními dodavateli velice výhodná, s OKNOSERVISEM ale nemám žádnou zkušenost, takže budu vděčná za jakékoli informace. Nerada bych se spálila.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 31   starší >>
Příspěvky
Autor: ffooxx ffooxx
Datum: 04.01.2018 19:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110321
reakce na ...
Nedoporucuji
http://forum.tzb-info.cz/117573-deceunick-inoutic-eforte
http://forum.tzb-info.cz/126311-soudni-znalec-na-posouzeni-oken

Autor: Tina Seková
Datum: 26.05.2017 13:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125344
reakce na ...
Přidám svou zkušenost s firmou Oknoservis Brno.
Tuhle firmu rozhodně nedoporučuji. Provedení spojů u plastových oken je velmi nekvalitní. Fólie je na řezu otrhaná, jakoby byla řezaná tupým ostřím. Je to hodně vidět. Prý je to u tohoto typu povrchu normální (???). Zástupce firmy Vám slíbí cokoliv při domlouvání zakázky, při reklamaci se choval arogantně.
Koukal jsem na jiná plastová okna, řez měli krásně čistý, takže OKNOSERVIS nebrat!!! Sice Vám dají nižší cenu než konkurence, ale nevyplatí se Vám to.

Autor: Martin Piller
Datum: 24.06.2014 18:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116782
reakce na ...
I přestože zde čtu většinu kladných referencí, já bohužel musím přidat jednu negativní. Objednal jsem si u firmy Oknoservis s.r.o. Brno, Tuřanka profily značky Schüco. Bohužel proti původnímu smluvně potvrzenému termínu došlo ke zpoždění dodávky téměř o jeden rok, některé díly jsou namontovány křivě, díly jsou poškrábané, kvalita zpracování rámů a křídel není ideální s otřepy a nepřesnostmi. Během dané doby se mi vystřídalo několik kontaktních osob (někteří z dané firmy mezitím odešli). Mé doporučení: na Schüco profily raději jinou firmu.

Autor: ZDENEK Chudoba
Datum: 18.03.2013 12:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112777
reakce na ...
Dobrý den.

Je to klasický jev všech oken nových bohužel no. Okna se vyrábějí s dřeva které dozrává v sušárnách. To je dneska klasika.
Dřevo nebylo dostatečně vyzrálé, a při nátěru se plocha uzavřela.
Je s cela logické že dřevo není li vyzrálé dozrává časem usazená v otvorech. Jediné jak se tomu dá předejít je nechat si okna pouze napustit nějakým vhodným napouštědlem proti odolnost vodě.
a nechat dřevo rok vyzrát. Pak jej nechat natřít a toto se nestane.
Ve vašem případě nechte okna dozrát ad vyschnou a po nějakém čase je nechat opět natřít. Typoval bych že jste nechali okna natřít nějakým nátěrem tlustovrstvou lazurou nebo takového něco. po vyzrání a nátěru se toto opakovat nebude. Dřevo bude vyzrálé. Zdenek

Autor: Martin Novák
Datum: 07.09.2011 16:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102886
reakce na ...
Příští týden by nám měli namontovat okna z Oknoservisu, ALPHALINE 90 - profil VEKA vČetně hliníkových vstupních dveří. Cenu v porovnání s výkonem měli nejlepší včetně referencí apod...

Autor: Petr Šulc
Datum: 03.10.2017 10:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120855
reakce na ...
Jak jste spokojen?

Autor: Katka Nová
Datum: 03.08.2011 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104483
reakce na ...
Od OKNOSERVISU jsem si nakonec okna neobjednala, protože jsem dala přednost jinému okennímu profilu než je VEKA. Nicméně musím OKNOSERVIS pochválit za vstřícnost, za vybavení předváděcí místnosti v Brně a zejména za ochotu personálu a odborné rady, které jsem zde dostala. U jiných firem to většinou bylo s odborností a ochotou podstatně slabší. Děkuji také všem diskutujícím v tomto vláknu.

Autor: David Malík
Datum: 12.08.2011 20:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105080
reakce na ...
To já jsem je na jejich stránkách poptával o kalkulaci 2x a nikdo se nikdy neozval...

Autor: Lukáš Gajda
Datum: 02.08.2011 13:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105687
reakce na ...
Minulý týden nám vyměnili stará okna za okna od Oknoservisu. Jednání a přístup obchodníka byl výborný. Termín montáže byl 5 týdnů po zaplacení zálohy, tedy v termínu. Montáž provedli 2 smluvní řemeslníci. Výměna 4 oken a kompletní zapravení+odvoz starých oken+montáž žaluzií jim trval 8-16:30h. Jejich přístup byl výborný.
Bohužel jsme měli reklamaci, zaměřovací technik Oknoservisu špatně zaměřil jak vnitřní tak i venkovní parapety (hloubka). U obou se seknul o šest centimetrů. Po dohodě s montéry byly vnitřní dřevotřískové parapety uříznuty na požadovaný rozměr. S venkovními bohužel nešlo nic dělat.
Po umytí oken jsme dále zjistili, že jedna okenní tabule je zapatlaná z vnitřní meziskelní strany černou hmotou, tudíž nelze odstranit.
Vše jsme vyreklamovali a nyní čekáme na vyjádření ze strany Oknoservisu.

Autor: Katka Nová
Datum: 15.03.2011 20:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104483
reakce na ...
Pánové, děkuji za informace, nicméně zanechme politiky a hodnocení demokracie. Já jsem založila diskusi o firmě OKNOSERVIS, prosím o informace o této firmě, o konkurenčních nabídkách, o technickém řešení montáže, atd. Politiku si nechme do jiných diskusí ...
Dík za pochopení.
Katka

Autor: Michal Horák
Datum: 14.03.2011 13:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103407
reakce na ...
Dobrý den paní Nová,
do konce března mi tato společnost nainstaluje okna a balkónovky - vše Alphaline se sklem Ug=0,5 a vchodovky hliníkové Heroal 110 ES. Určitě Vám pak napíšu, jak proběhla montáž, pokud Vás to bude ještě zajímat. Zvolil jsem je, přestože jejich cena byla shodná s Vekrou i Sulkem- Profiline, ale nejsou tak kritizováni na netu jako ostatní dodavatelé. Také to pro mne byla neznámá firma (teprve nyní jsem zpětně zaregistroval jejich reklamy v časopisech), ale zástupce měl výborné jednání a i můj kolega z Brna o nich mluvil slušně. Při obhlídce jejich realizací v mém okolí jsem negativa nezjistil. Taky něco vypovídá, že si dovolí nevybírat zálohu, ale chtějí platbu až po realizaci zakázky. Přeji Vám hodně pevné nervy při rozhodování.
Michal

Autor: Katka Nová
Datum: 15.03.2011 09:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104483
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za odpověď.
Budu vděčná za jakékoli informace pozitivní i negativní.
Také mě zajímá, jak se postaví k ošetření spáry. OKNOSERVIS nabízí (za příplatek) provedení Illbruck, což by měla být záruka kvality (parotěsné uzavření spáry). Většina lidí toto vůbec neřeší (VEKRA to ani nenabízí, ale třeba Kolomazník zase standardně). Já to považuji za klíčovou věc, protože izolační pěna je navlhavá a je vždy v kondenzační oblasti a pokud není dodatečně zateplená fasáda (můj případ), tak i v zámrzné oblasti. Pak jakákoli vlhkost proniklá z vnitřního teplého vzduch zapřičiní postupnou degradaci izolační pěny. To se neprojeví hned, ale až po letech, kdy ve spáře zůstane místo pěny vysypaná drť a izolace žádná. V západních zemích na to přišli už dávno, u nás se šetří na nesprávném místě. Okna řeším alespoň na 30 let, tak nepovažuji investici cca 5000 Kč navíc za zbytečnou. Otázka je, zda ti smluvní montéři (podle sdělení fy OKNOSERVIS) to budou zvládat kvalitně udělat. Katka

Autor: Vladimír Buk
Datum: 15.03.2011 12:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pani Nová, můžete laskavě zveřejnit kolik činí příplatek, požadovaný Vámi vybranou firmou, za ošetření spáry výrobky fy. ILLBRUCK ? Je stále neuvěřitelné, že převážná většina firem provádí montáž v rozporu s ČSN 730540-2 a tudíž i v rozporu s platnou vyhláškou. Málo firem tu správnou technologii montáže zná, znalé zákazníky spočítáte na prstech jedné ruky- firmy přesvědčují zákazníka o zbytečnosti správného ošetření spáry a možná v krajím případně nabídnou nehorázný příplatek za použití materiálů k ošetření spáry- které je nezbytné. Podnikatelé a motážnící argumentují, že v této norně se nic o materiálech pro nezbytné ošetření spáry neuvádí. Mají pravdu-tato norma je pouze požadavková, t.zn. že stanovuje požadavky, jak má být spára ošetřena a je na projektantovi, dodavateli, šéfmontérovi jak se s těmito požadavky vypořádá. Přemýšlet bolí a tak se v česku již dlouho montuje jednoduše /okno usadit, možná i zakotvit, zapěnit a někdy i zednicky či jinak zapravit-hlavně však rychle inkasovat doplatek zálohy za zakázku/- to vše, pokud možno, za použití materiálu velmi levných.
Nikdo z našich státních úředníků, poslanců parlamentu a dalších dohledových orgánů s tím nic nedělá. Je velmi smutné, že značná část firem, provádějícíh závadové montáže je zapsána v seznamu firem na SFŽP pro akci ZELENÁ ÚSPORÁM. Z toho plyne, že ani státní úředníci tuto normu neznají a proto nevěnují této záležitosti montáže patřičnou pozornost a odsouhlasují dotace na akce k úsporným opatřením ( s vypočítanou úsporou tepla), které v kontextu závadových montáží přináší úspory jen krátkodobé.

Autor: Petr Kučera
Datum: 15.03.2011 13:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104432
reakce na ...
Dobrý den, příplatek činí 7 800,-, ale momentálně mají akci, takže je to 5000,-. Také mám od Oknoservisu nabídku. Jinak paní to, myslím, ve svém příspěvku psala, tu částku.

Autor: Karel Okeník
Datum: 15.03.2011 14:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104504
reakce na ...
Souhlasím s kolegou Bukem o platnosti ČSN 73 0540-2 (požadavky) a jejich pouze teoretickou představou (formulací požadavků) o realizaci připojovacví spáry. Také z toho důvodu vydalo ÚNMZ (i za přispěni České komory lehkých obvodových plášťů) v únoru t.r. technicko normalizační informaci TNI 74 6077 Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování. Tam již jsou teoretické požřadavky normy převedeny do praxe - a výmluvy již nemají šanci (teoreticky).

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 15.03.2011 18:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
Všechno co je zde napsáno ohledně připojovacích pásek je pravda a je nutno konstatovat, že v převážné většině si za to mohou buď jednotliví zákazníci sami (ta touha ušetřit a na druhou stranu platit za nekvalitní práci je až děsivá), anebo různé firmy, které ze stejných důvodů reagují podobně.
Honba za ušetřením ve stavebnictví a nemožnost oddělit zrno od plev přináší pro spotřebitele nejen negativní zkušenosti, ale i výsledky, které zainteresovaní poznají v delším časovém horizontu.
Ale jestliže jediným měřítkem, někdy i nevynuceným, je cena, je zde stále prostor pro zlatokopy a firmy či řemeslníky, kteří se mohou prosadit prokazatelnou nekvalitou.
A jedna perlička na závěr - na Slovensku platí již přes rok, že montáž musí být provedena dle SN, ale pozor firmy si nechají po dohodě se zákazníkem podepsat, že zákazník si vysloveně nepřeje montáž způsobem připojovacích pásek --- a je vše jakoby v pohodě. A my Češi jsme také přeborníci v obcházení čehokoli.

Autor: Hana Křížová
Datum: 05.10.2011 15:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104912
reakce na ...
Dobrý den pane Bartáku, nejvíce se nám zamlouval zaoblený design modelové řady OMEGA českého výrobce OTHERM, jenž využívá pro svá okna německý profil SALAMANDER. Vydali jsme se do firmy v Praze a požadovali jsme zabudování oken s parotěs. + paroprop. páskami a dozvěděli jsme se, že to nedělají a do paneláků, že to ani nejde. Pak mi technik řekl, že jestli to půjde, že to nějak udělají a že by bylo dobré, kdybych si sehnala nejlépe nějakého stavaře, aby na správnou montáž dohlédl. Takže zatím okna nemáme. Není vždy chyba na straně zákazníka.

Autor: Vladimír Prokeš
Datum: 15.03.2011 19:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101819
reakce na ...
Pane Buk žijeme v demokratickém státě, kde se naštěstí nedělají žádná rozhodnutí pouhým atoritativním příkazem. Naše demokracie není dokonalá, přesto si myslím, že je jedna z nejlepších na světě. Obviňovat úředníky a poslance, že nejednají pouze podle úzké skupiny obyvatelstva je nedemokratické. Ohledně vaší nedávno novelizované normy ČSN 730540-2, je opravdu na projektantovi a autorizované osobě, jaké řešení zvolí. Co se týče pásek, dokonce ani německá norma DIN 4108, je nanařizuje. I v Německu na toto téma v součastnosti probíhají diskuze a nejsou ve všem za jedno. Převážně se tam zatím montují okna stejně jako u nás . Vím že výrobci Soudal nebo Illbruck by nejraději svoje pásky všem předepsali, ale také německý parlament to neschválil a nejspíš ani neschválí. Máme tu zatím montážní směrnici GKF a státní normu která určuje, že tz. připojovací spára by měla být vzduchotěsná. Nic víc . Vyzdvihovat nějaké drahé pásky na úkor jiných věcí, je pouze malá část pravdy.
Daleko důležitější je například šířka okenní spáry o které se příliš nemluví a jiné. Přitom jsou to neméně důležité věci, které navíc nic nestojí a jejich zanedbání má rozhodující vliv na kvalitu montáže.

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 15.03.2011 20:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
Vážený pane Prokeš,
ohánět se demokracií v tomto případě je opravdu legrační a je vidět, že v této problematice se pohybujete opravdu jen zřídka.
Jsou prostě určitá pravidla, regule atd., které se nesmí a nemohou porušit. A jen jedna poznámka - jsou opravdu někteří lidé, kteří se v této problematice neorientují a jim dá určitý zavedený postup alespoň nějakou základní jistoti provedení.
A npoznámky, že v Německu se vedou diskuze - báječné, kdyby spousta věcí u nás fungovala jako v Německu na jednu stranu bychom nezažili české legrácky, ale na druhou stranu bychom měli někdy snadnější život.
Rád bych znal Váš názor jak oddělit zrno od plev ? (nejen v této oblasti)

Autor: Vladimír Prokeš
Datum: 16.03.2011 05:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101819
reakce na ...
Pane Barták, v podstatě s Vámi v mnoha věcech souhlasím. Žádné regule by se neměly porušovat. To co mě vadí je ta až hysterická obava okolo pásek a jejich nedemokratická propagace. Už se zase snažíme lézt někomu někam .. jako když jsme budovali komunismus ještě tvrdší než byl v Rusku. To je trochu odbočení, ale vystižné.
Máme tu stavební zákony a normy a ty jsou směrodatné a závazné.
To že čas od času vypukne nějaká tendenční hysterie, to se stává dost často. U oken si konkrétně vzpomeňte na mikroventilace. Mikroventilace je zárukou, že se Vám nebudou rosit okna. Toto slyšeli lidé ze všech stran snad milionkrát. Pokuď by jste v té době tvrdil, že přerušené těsnění, není to pravé ořechové, označili by vás za neodborného sabotéra, ktrerý porušuje pravidla. Okna se ale rosí stále. Tak co teď ? Pásky?.. Na Vaší otázku Vám odpovím, následovně. Zrno od plev se v tržním prostředí oddělí samo. Musí se pouze odbourat korupce, pomluvy a dezinformace. Když budete slušné a dobře pracovat a lidé Vás budou doporučovat, stejně přijde lempl a ten dostane ze známosti zakázku na 20 paneláků a je ůplně jedno, jak to namontuje. To je ten hlavní problém.
S Vaším doporučením paní Nové souhasím. U toho skla je u U- 0.7 a 0.6 velký cenový skok, ale jestli chcete to nejlepší tak jděte do 0,6 a zároveň nešetřete ani za pásky. V tomto provedení je to dobrá volba.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 16.03.2011 06:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Zrno od plev se odděluje fukarem. Když to nepomáhá, tak se musí provádět permanentní mlácení ještě před tím fukarováním. Ale to už je stejně pozdě, neboť špatná kvalita osiva nezaručí, že množina zrn bude významnější, jak množina plev. Ale dlouhodobé působení trhu zaplní všechny díry v systému aspoň trochu malými zrníčky, takže plevy odfoukne vítr do ztracena. Nejhorší ale na tomto procesu je fakt, že ty poletující plevy budou padat do očí zrnům. Ale s tím se už asi nedá nic dělat.
S pozdravem Laďa

Autor: Vladimír Prokeš
Datum: 16.03.2011 06:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101819
reakce na ...
Naprostý souhlas ! Jenom si myslím že ten co má ten fukar, nejdříve sází prozíravě ty plevy a až se jimi zem pořádně pohnojí, příjde teprve řada na ty zrna.
(jenom doufám, že mezitím nechcípneme hlady-už máme pohnojeno všude dost)
Zdravím !

Autor: Jan Růžička
Datum: 04.04.2011 00:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102968
reakce na ...
Když už je tady řeč o páskách, co říkáte na systém co si udělal v novostavbě z Ytongu kamarád a to profil VEKA Alphaline, klasika ukotvený + pěna a jak z venku, tak zevnitř obložené polystyrenem přes tu spáru až do části profilu okna. Nebude to dělat neplechu a nebo je to dobrý nápad? Polystyren na vnitřky mu zbyl z podlah.

Autor: Vladimír Prokeš
Datum: 04.04.2011 06:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101819
reakce na ...
Pane Růžička, podívejte se na to takto. Miliony vyměněných oken jsou klasicky, bez pásek a neplechu to tvoří jen v některých případech. Ostatní jsou bez jediného problému. Problémy se však i najdou, tam , kde byly pásky použité. ESP místo pásky, proti páře moc nepomůže, naopak je to i pracnější. Hlavní je, aby spára nebyla příliš široká. Když Vám někde špatně vyměří okna a myslí si, že 5 cm po straně vypění pěnou a pak přelepí páskou, tak to je rozhodně špatně. Existují také pěny, které se vůbec nezařezávají. Po částečném vytvrdnutí, se pěna zatlačí do spáry. Bývají většinou šedé barvy a NSR je již používají běžně a jsou i v projektu předepsané.
Právě zaříznutím, pěna ztrácí částečně vzduchotěsnost a zvukotěsnost.

Autor: Jaroslav Foitl
Datum: 05.10.2011 19:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 106121
reakce na ...
Dobrý den, můžete prosím napsat, kolik by měla být okenní spára? Já mám pod některým oknem až 8cm montážní pěny. Už tam mám měněný rám a v obou případech to montoval někdo jiný, ale prý je to normální. O nějakých páskách se mi může jen zdát. Až s touto firmou skončím (doufám, že se to povede), tak to dozdím, ale rád bych věděl, kolik tam nechat pro pěnu. Děkuji

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 05.10.2011 21:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
8 cm spíše svědčí o špatném zaměření, prostor pro pěnu je cca od 1-2 cm a to podle velikosti okna, barevné provedení (roztažnost u tmavých dekorů)

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 15.03.2011 20:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
Paní Nová,

výběr Veka Alphaline je slušná volba včetně zateplené komory v rámu, zde chybu neuděláte. Pásky , pakliže máte novostavbu rozhodně ano, při rekonstrukci bych je dnes doporučil také, protože jejich uplatnění má mnoho výhod a jednu nevýhodu - lehce navýší rozpočet- (cca 120,- Kč/bm)
U skla bych se vyvaroval 0,7 u 3skla je to takový typ jakoby mezistupeň pro užší křídla a spíše bych se zaměřil na 0,6 a s ním využil i velmi dobré vlastnosti rámu u tohoto typu Veky.
V Brně má Oknoservis slušné renomé.

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 15.03.2011 20:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
Paní Nová,

výběr Veka Alphaline je slušná volba včetně zateplené komory v rámu, zde chybu neuděláte. Pásky , pakliže máte novostavbu rozhodně ano, při rekonstrukci bych je dnes doporučil také, protože jejich uplatnění má mnoho výhod a jednu nevýhodu - lehce navýší rozpočet- (cca 120,- Kč/bm)

Pakliže je zlatý dub oboustranný (jak já tu barvu nemám rád) vcelku odpovídající cena , průměrná.

Autor: Roman Prášek
Datum: 17.03.2013 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112765
reakce na ...
Dobrý den, u oken z Ug-0.6 a 0.5 bych byl opatrný při orientaci domu.
Pokud máte dům orientovaný k jihu určitě bych pro tyto okna volil zisková skla. Všechny firmy je dokáží zařídit, ale moc se nikomu nechce. Tam je sice Ug 0.7 u trojskla ale zisk až 63% oproti běžnému 3 sklu kde je jen 47-49% a někde dokonce ještě méně. Na vysočině Ug 0.5 v létě pří opravdu velkých oknech nedokáže dům který je dobře izolovaný ani pořádně prohřát. O jaru a podzimu se musí stále dotápět. Proto toto zasklení z vlastní zkušenoti na jižní okna nedoporočuji.

Autor: Katka Nová
Datum: 03.04.2011 20:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104483
reakce na ...
Dobrý den pane Nováku,

tak jak dopadla montáž od OKNOSERVISU ?
Já zatím nemám žádné reference.
Nevíte náhodou, kde ta okna vyrábějí?
Je to v Hrušovanech nad Jevišovkou: A+M Fenster nebo G+M ?
Zdraví
Katka

zobrazuji 1 - 30 z 31   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu