Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Větrání garáží (1. část)

Autor článku: Ing. Stanislav Toman, Projektová kancelář ÚT+VZT
Plné znění článku: Větrání garáží (1. část)
Anotace článku: Série článků vychází z právních a normativních předpisů, reflektuje novou situaci ohledně možnosti parkování vozidel na plynná paliva a rozebírá všechny větrací systémy, které se mohou v garážích vyskytovat. Věnuje se návrhovým zásadám provozního větrání, vymezení havarijního větrání a základům požárního větrání.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: parkování vozidel na alternativní pohony
Autor: Jan Lemfeld
Datum: 04.11.2014 16:37 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117797
reakce na ...
Dobrý den,
nejsem si jistý, jestli je možné podle vyhlášky 628/2011 Sb. usuzovat, že parkování vozidel na LPG, CNG a podobně nemusí investor garáží budovat ani v případě, že staví nové hromadné garáže, které jsou určeny pro parkování více než 27 vozidel. Dle mého názoru tato vyhláška pouze mluví o tom, že je-li do garáží umožněn vjezd těmto vozidlům, tak se musí udělat určitá opatření. Myslím si, že stavební řešení garáží a povinnosti budovat parkování pro vozidla na alternativní pohony jsou přesně definovány právě až v ČSN 73 6058, kde se o této povinnosti mluví zcela jasně. Jsem přesvědčený, že tato ČSN 73 6058 je vlastně závaznou normou a tak by její ustanovení měla být respektována. Z toho mi plyne závěr, že je povinností investora tyto parkovací stání v nových hromadných garážích budovat a samozřejmě dostatečně zabezpečit.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.