Vytápěnéí kamenného domu PT, radiátory+aku nádrž

Reklama
Vytápěnéí kamenného domu PT, radiátory+aku nádrž

Dobrý den, prosím o radu ohledně vytápění kamenného rodinného domu 96 m2. Tloušťka zdí 65 cm. Nyní zatepluji podlahy a stropy. Jedná se o přízemní dům s nevyužívanou půdou. TZ myslím tak 15 kW, ale je to jen můj hrubý odhad.
Chtěl bych se zeptat na varianty vytápění. Má úvaha je z důvodu nemožnosti kotelny a plynu výkonná krbová vložka AQUAFLAM 25 (21 kw voda, 4 kW vzduch), akumulační nádrž min. 1000 l včetně el. topných spirál- v budoucnu připojitelná na solární panely, a co se týče topení, tak radiátory korado klasik všude, podlahové topení v obývacím pokoji, předsíni, koupelně a v kuchyni, v pokoji a ložnici radiátory Chtěl jsem se zeptat jak dlouho se může taková nádrž vybíjet, když ji nabiju např. na 60C a vybíjet do podlahového topení? Pokud se stačí vůbec za den topení (za šest hodin) po práci ohřát?
Popřípadě navrhněte jiné řešení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.