Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Spoj asfaltového pásu a PVC folie

Autor: Jan Šulc
Datum: 09.08.2011 15:48
uživatel: 100023

Potřebuji v kci spodní stavby hydroizolačně (i protiradonově) napojit PVC-P hydroizolační fólii na asfaltový pás. Prosím o radu, jak na to. Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lukas Fencl23.11.2020 12:36
Dawe Polda30.08.2011 21:55
Jiří Mitáček30.08.2011 20:11
Jan Šulc30.08.2011 10:11
Jiří Mitáček25.08.2011 20:25

Datum: 25.08.2011 20:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100188
reakce na ...
ahoj jak jde stavba?
jestli je to ne nějak moc namáhaný vodním sloupcem tak bych použil nějaké to bitumenové lepidlo, ale pokud je to někde na hranici toho sklepa co budeš mít pod zemí tak bych se toho dost bál obecně se tyhle materiáli moc nekombinujou. To lepidlo drží na hladkym igelitu dost dobře problém/výhoda je, že nikdy neuschne a zůstává plastický. Tu tlakovou vodu, co jsem měl u sebe ale udržet nedokázal, nakonec jsem použil asi 8 vrstev lepenky v kýblu vystužených v rohu SDK mřížkovanou páskou. Ta páska co prodává za neuvěřitelný peníže Hasoft k té lepence je naprosto k ničemu musel jsem ji strhnout a vyhodit.

Autor: Jan Šulc
Datum: 30.08.2011 10:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100023
reakce na ...
Ahoj, jj, stavba jde - pomalu. Potřebuji překlenout dilatační spáru v podobě 10cm EPS (mezi obvodovým pasem a plovoucí samostatnou deskou). Asfaltový pás je v tomto případě nepoužitelný. A potřebuji to udělat "per partes", tj. napřed izolace pasů a pak, v dalším stupni stavby, izolaci desky (desku budu izolavat až po dokončení hrubé, aby se izolace během staby hrubé nepoškodila). Na desku chci použít asf. pásy, na izolaci pasů PVC.
Chtěl jsem použít na vše EPDM, ale až dodatečně jsem zjistil, že to není vhodný materiál na prodiradonovou izolaci.

Autor: Jiří Mitáček
Datum: 30.08.2011 20:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100188
reakce na ...
Ahoj jestli chceš, tak ti tam můžu hodit asi půl kýble lepidla na asfaltové pásy, co mi zbyl na zkoušku. Alespoň se podívam na tvoji stavbu. Klidně bych ho tam dal jako jednu vrstvu ze dvou, ale opravdu bych ty materiály nekombinoval dohromady.
Pokud nebudeš mít výslednej terén nad úrovní desky dej tam jen tu folii všude. Asfalt už bych asi znova nepoužil na tlakovou vodu. Nakonec jsem v problematickejch místech použil lepenku v kýblu, která jako jedna z mála měla garanovanou přídržnost k asfaltu.

Dilatace se dá ale překlenout podle mě i asfaltem. Stačí udělat "vlnu" a použít na ten kraj nějaký modifikovaný asfalt. U folie to bude ale mnohem snažší a trvalejší.

Autor: Dawe Polda
Datum: 30.08.2011 21:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100676
reakce na ...
Butyl-kaučuk, klidně i medvědí hovno:-)

Autor: Lukas Fencl
Datum: 23.11.2020 12:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133530
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za vznesený dotaz, který mě snad také pomůže. Pod nosné zdivo a pod příčky jsem všude dal PVC a tedka chci pokračovat v lepence, povedlo se vám to a čím jste udělal napojení z lepenky na PVC? Děkuji za odopověd LF :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama