Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Oplocení pozemku

Autor: Petr Příhoda
Datum: 07.09.2011 20:59
uživatel: 100314

Dobrý den, předem se omlouvám, pokud to sem nepatří ale snad to tu někdo bude vědět. Oplotil jsem (svůj) pozemek vedený v KN jako orná půda pletivem výšky 150 cm bez podezdívky. Pozemek je v nezastavěném území obce. Ale poté jsem se dozvěděl na upozornění jednoho místního člověka, že na stavbu plotu potřebuji Stavební povolení. Na St. úřadu mi sdělili, že nepotřebuji ani St. povolení ani ohlášení, ale musí proběhnout Územní rozhodnutí ke kterému je potřeba projekt od autorizovaného projektanta. Můžu ten plot teď nějak legalizovat? Jak postupovat? Územní rozhodutí asi nemůže proběhnout když plot už stojí?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Oliver Štička21.03.2018 01:06
Laďa Jaskva08.09.2011 23:17
Petr Příhoda08.09.2011 22:35
Lukáš Burian08.09.2011 08:21
Laďa Jaskva08.09.2011 07:41
melkor unlimited08.09.2011 07:11
Laďa Jaskva08.09.2011 00:21
Honza Kopřiva07.09.2011 22:06

Datum: 21.03.2018 01:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126668
reakce na ...
Vyjmout pozemek z honitby, to jde taky.

Autor: Lukáš Burian
Datum: 08.09.2011 08:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103320
reakce na ...
Najděte si zákon 183/2006 a vyhlášku 503/2006. Tam je vše potřebné napsané a přílohou jsou příslušné formuláře.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 08.09.2011 00:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Já jsem si nechal vyměřit a vytyčit hranici mého pozemku, protože mě soused trvale otravoval, že mu seču trávu na jeho pozemku. Současně jsem si byl zažádat na stavebním úřadě o povolení oplocení. Proběhlo jakési územní řízení, což byl jakýsi papír, ve kterém bylo stanoveno kde, jaký a jak vysoký plot bude stát. Žádný plán, žádné jiné blbosti, natož od autorizovaného projektanta jsem nepotřeboval. A předpokládám, že ani Vy to potřebovat nebudete. Ať Vám to ten ouřada pěkně zdůvodní podle stavebního zákona. Šašci jsou to a ne služba lidu. A nevidím důvod, že by to dodatečně nepovolili. To by musel být snad státní zájem....
S pozdravem Laďa

Autor: melkor unlimited
Datum: 08.09.2011 07:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100033
reakce na ...
Nemusí to být ani státní zájem ... stačí myslivci.

... pozemek vedený v KN jako orná půda ...
pokud to není v intravilánu obce, tak to myslivci berou jako plochu pro honitbu (a vůbec je nezajímá, že je to Vaše pole) a ta se oplotit nesmí.

Datum: 08.09.2011 07:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Odkaz : http://www.epravo.cz/top/clanky/pravni-rezim-oploceni-pozemku-16094.html Jestli myslivci mají nějaké spec. pravomoci nevím, ale tazatel psal v nezastavěné části obce. No a jak je to tedy s oplocením různých remízků ? Onehdy jsem jel kolem velmi dlouhého plotu u dálnice a také kolem ohromného zahradnictví evidentně mimo obec. Plot jak kolem Václaváku. Ale nevylučuji, že myslivci jsou páni.
S pozdravem Laďa

Autor: Petr Příhoda
Datum: 08.09.2011 22:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100314
reakce na ...
A je ten Váš pozemek v zast. části obce? V mém případě úřednice územní rozhodnutí podmiňuje umístěním pozemku v nezast. území. Krom toho projektu chce ještě vyjádření Odboru Životního prostředí, Vojenské ubytovací a stavební správy (protože pozemek se nachází do 1 km od voj. prostoru), Odboru dopravy (protože ve vzdál. cca 5 m od pozemku se nachází pozemní komunikace), a všech majitelů sítí ( ČEZ,O2,Plynárny...) což mi připadá jako vrchol byrokracie. Kvůli obyč. plotu.

Datum: 08.09.2011 23:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Já ten pozemek mám v asi v zastavěné části obce. Ale zde nevím, jaký je rozdíl mezi zastavěnou a nezastavěnou částí obce. Nemyslíte náhodou intravilán a za jeho hranicí extravilán ? Abych pravdu řekl, tak to co jste vyjmenoval, že musíte doložit na stavbu blbého plotu, nechápu. A tím jsem naprosto v koncích. Asi bych na Vašem místě zašel na jiný stavební úřed a tam si zjistil, co by požadovali oni. Neboť tolik různých vyjádření je potřeba snad na řádné stavební povolení, na stavbu pevně spojenou se zemí. Takže já už víc nevím. Ale jestli zastihnu zítra známého na stavebním úřadě, tak se pokusím zjistit něco přesnějšího a relevantního.
S pozdravem Laďa

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 07.09.2011 22:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Nejlepší bude když se půjdete poptat na místní stavební úřad a tam se poptáte jak vzniklou situaci řešit. Dost často si úředníci vysvětlují vyhlášky a zákony jak chtějí takže asi žádná univerzální rada nebude.
My jsme stavbu plotu před lety na úřadě jen ohlašovali.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.