Regulace topení s ekvitermním regulátoremDobrý den,
vlastním kotel Buderus GB022-24 (a k tomu zásobníkový ohřívač vody S120-2).
Jedná se o rodinný dům a teplotu otopné vody do radiátorů mam nastavenou na 60 stupňů.
Chtěl bych si k němu pořídit nějaký ekvitermní regulátor, přičemž člověk co mi na něm dělá servis mi doporučuje Logamatic RC35 od Buderusu, jelikož umí ovlivňovat také teplotu vody.
Měl bych dva dotazy:
1) Existuje nějaký jiný srovnatelný regulátor (který není od Buderusu), který umí také ovlivnǒvat teplotu vody? Přeci jen je ten regulátor dost drahý.
2) Má vůbec (podstatný) smysl tato dynamická změna teploty z hlediska nákladů? Je mi jasné, že kotel pak dům vytopí mnohem rychleji, ale spíš mě jde o náklady.
Musím podotknout, že v zimě kotel momentálně topí (je nastaven aby topil) zpravidla jednu hodinu dopoledne a pak tak 5hodin večer. Přičemž vytopit dům na požadovanou teplotu trvá při mrazech hóódně dlouho (dům má velké tepelné ztráty - pokud je večer v 10 hodin teplota 22 stupňů, tak ráno v 5 je klidně 16, pokud se nenastaví kotel aby sepnul i v noci)
Díky,
RB