TZB-info - Problematika a hrůzy při…
Při zateplování šikmých střech je nutno vytvořit v konstrukci parotěsnící vrstvu, která bude stejně parotěsně účinná po celé své ploše. V článku naleznete obecné rozdělení parozábran a nejčastější…
Stavíme chatu 6x9 metrů, sedlová střecha 20 stupňů, zděné štíty, výška štítu v nejvyšším bodě 120 cm, krov nejjednodušší možný. Protože sklon je malý, musí být pod taškami Bramac Max pojistná hydroizolace na bednění, to bude z prken. Odvětrávání krytiny bude standardní (kontralatě, větrací tašky atd.). Tepelná izolace bude na stropě (pod trámy parozábrana, mezi trámy jedna vrstva minerální vlny, nad trámy druhá vrstva, dohromady asi 30 cm), zbylý půdní prostor bude prázdný.
Nevím, jak udělat větrání půdního prostoru, aby případná vlhkost mohla z minerální vlny odcházet. Samozřejmě pokud bude parozábrana dobře udělaná, nemá se tam velká vhkost jak dostat, ale jeden nikdy neví. Našel jsem několik možností
1) mezery mezi prkny cca 1 cm, u hřebenu mezera, fólie přetažená přes hřeben - větrání pouze difůzí (riziko nedostatečného větrání?)
2) větrací otvory ve štítech, při výšce štítu 120 cm nejspíš jen jeden v horní části (riziko zafoukání deště a sněhu?)
3) vynechání fólie pod hřebenem (riziko zatékání při malém sklonu?)
4) vynechání fólie pod hřebenem, přetažení hřebenu pruhem fólie a jeho uchycení mezi dvě kontralatě poloviční šířky, jakási stříška (konstrukčně složitější)
Zatím se přikláním k použití variant 1+2, štít má šířku zdiva 37,5 cm a kdyby se větrací otvor udělal se spádem ven, asi by do něj zafoukávat nemuselo.
Co byste doporučili vy?
4 odpovědi
Zobrazit všechny reakceNevhodný příspěvek
Pokud chcete upozornit redakci na diskusní příspěvek, který svým obsahem porušuje pravidla diskusí na portálu TZB-info, klikněte na tlačítko Odeslat. V diskusích jsou nepřípustné zejména příspěvky vulgární, urážlivé a nesouvisející s tématem dané diskuse.
Vyberte způsob sdílení