Problem s provozem Atmos C18S (od zátopu, po dotop)

Reklama
AM Anton Mlynský @anton.mlynsky před 12 roky16.12.2011 13:48:00
Problem s provozem Atmos C18S (od zátopu, po dotop)

Dobrý den,
položil jsem tento dotaz přímo na společnost atmos,
ale rád bych jej konfrontoval i s uživateli a techniky z TZB-info.

---

mám jaksi pocit nejistoty ohledně provozu kotle C18S, který provozuji.

Rád bych se zeptal jak probíhá ideální provoz kotle od zatopení, přes topení do AKU nádrží až po dotápění a vyhasnutí.

Můj příběh:
Kotel Atmos C18S
Laddomat s původní patronou (myslím 75°C)
2x AKU nádrž 750l

Ladomat je napojen přímo na kotel atmos, v souběhu se spínáním spalinového regulátoru (spalinový regulátor sepne= laddomat sepne, a vice versa)
Topivem je různé dřevo, od trámů a latí z bouraček, přes starý nábytek, po latě z palet logistických společností.(připouštím že poslední jmenované obsahuje jistý podíl vlhkosti).

Po rozhoření třísek mi trvá celé jedno plné naložení dřevem (cca 45minut), než se teplota vody dostane k 75°C a laddomat začne promíchávat vodu z AKU do kotle.
Teplota spalin je v té chvíli mezi 150-200°C, ale taky tam stoupá poměrně pomalu.

Po zatopení držím teplotu mezi 80-90°C, nejčastěji ukázkových 85°C.
Teplota spalin je 250°C (až do včera jsem žil v přesvědčení že k zplyňování a správné funkci kotle je potřeba spalin vyšší než 218°C)
Odtahový ventilátor běží po celou dobu provozu kotle, (až do včera jsem žil v přesvědčení, že to je to nejlepší proti dehtování a kondenzaci)
A přikládám kotel do plna prakticky každých 45-60 minut (Až včera jsem se dozvěděl že to asi není úplně správně)

Dotápění probíhá (aspoň doufám) standardně.
Tedy když se mi teplota vratky zvedne nad 40°C, tedy trubka začne být teplá na omak,
přiložím posledních pár polínek, nebo jenom nechám kotel volně dohořet.
Jen málokdy se mi stane, že se teplota na výstupu zvedne k 90°C, a zavře se mi klapka vzduchu a vypne odtahový ventilátor.
I tak dřevo poklidně dohoří, bez nutnosti zásahu smyčky proti přetopení.

Doplňkové info:
Laddomat běží na druhý (prostřední) rychlost.
Po čas topení je klapka vzduchu otevřená tak na 2-3cm, při zátopu samozřejmě "dokorán", a při dotápění se zavře na doraz šroubu (ten jsem nestavoval, neměnil, neladil. Do věci které fungují zbytečně nezasahuji.)
Doba natopení obou nádrží, celkem 1500l (20-80°C) 6,5h

Byli byste prosím tak laskaví a dle výše popsaného modelu mi dali odpověď na základní otázku "Kde dělám chybu?".

Děkuji mnohokrát.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.