Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sporák s výměníkem, TREMOROSA DSA La Nordica

Autor: Jaroslav SOVA
Datum: 05.03.2012 12:23
uživatel: 109101

Fotogalerie:

Již půl roku topím ve sporáku s výměníkem. Jde o italský sporák TERMOROSA DSA od výrobce La Nordica (novější typ sporáku). Sporák se velmi rychle zanáší a špatně hoří. Je ho nutno každé tři týdny čistit. Topím suchým dřevem (12-15%) a nechal jsem vyvložkovat komín. Tah v komíně je dobrý.
Rád bych se spojil s někým kdo má stejný sporák. Podle prodejce a distributota se sporák hodně prodává, ale žádnou referenci jsem dosud neobdržel. POTŘEBUJI PORADIT OD NĚKOHO KDO MÁ STEJNÁ KAMNA.
Předem děkuji,
Jarda

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Bareš15.03.2018 21:27
Anna Berankova11.03.2018 11:52
Pavel Bareš02.04.2013 13:44
Jaroslav SOVA14.05.2012 10:05
Petr Krhovják17.04.2012 20:55

Datum: 11.03.2018 11:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127442
reakce na ...
Dobrý den,chystáme se koupit stejný sporák s vymenikem a zarazilo mne,ze s nim není taková spokojenost. Mohu se zeptat,jak je to po letech? Podařilo se vychytal? Velmi děkuji.

Autor: Pavel Bareš
Datum: 15.03.2018 21:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100911
reakce na ...
Nějak nebyl čas něco ladit. Akorát jsem opřel starý litinový plát asi 15cm vysoký o levou stěnu topeniště, což trochu zlepšilo spalování.
U nových kamen DSA výměníkem se vás toto netýká tam je to řešeno lépe.

Stav:
mám prohnutý plech nad troubou aniž bych to někdy nějak hodně přetopil, trouba netěsní takže do ní padá popel (odfláknuto z výroby + není tam těsnění), spodní zásuvka na dřevo je nějaká zkroucená a špatně se vysouvá. Ty kroužky v plátu kde to nejvíce vaří se postupně "propadají" takže už na nich hrnec moc nesedí.

Je to fakt odfláknuté a předražené a raději nechtějte vědět ceny náhradních dílů.

Dneska bych určitě bral větší topeniště, možná i bez trouby, ikdyž ta se někd hodí.

Zkuste se podívat po jiných podobných, dneska už je docela výběr.

Jestli vás zajímá něco konkrétního klidně napište

Autor: Pavel Bareš
Datum: 02.04.2013 13:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100911
reakce na ...
Dobrý den,
já mám starší verzi výměníku a problém se zanášením mám také. Těploty cca 72/68.
Jedině co pomůže je neškrtit to (stejně se nespálí míň) a topit listnatým dřevem nebo briketama.
Občas to řeším tak, že nadzvednout plát a oškrabu trubky - takové rychlé poločištění.

Chtěl bych se zeptat jestli vám kamna těsní ?
Tj, když zavřete oba vzduchy jestli oheň uhasíná.
Mě se zdá, že mi to někde přisává.

Autor: Petr Krhovják
Datum: 17.04.2012 20:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109541
reakce na ...
Zdravím,mám stejný sporák a také stejný problém,tj.:vymetání cca po třech týdnech,proto jsem provedl změny.Trojcestný ventil mám nově nastaven asi týden na 60 stupňů a termostat na výměníku na 75.Nově jsem také vyměnil komínovou hlavici "NAPOLEON" za "DRAGON" a změnil jsem styl topení (už to tolik neškrtím).Ještě nevím kolik zlepšení to přinese,nicméně sklo topeniště nyní stačí očistit novinami (dříve jsem k tomu potřeboval chemii a to opakovaně a stejně tam zůstaly markantní stopy dehtu).Za 14 dní budu snad vědět zda jsem trefil hřebíček na hlavičku.

Autor: Jaroslav SOVA
Datum: 14.05.2012 10:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109101
reakce na ...
Vážený pane Krhovják,
děkuji za vaši odpověd a vzhledem k tomu, že již uběhlo víc jak 14 dní, od dne kdy jste změnil styl topení atd. rád bych věděl jak jste spokojený a zda vše přispělo k tomu, že se kamna nezanáší. Jsem velmi zvědav na vaši odpověď a zároveň vás prosím o zaslání telefonického kontaktu na vás. Není od věci problém s kamny řešit společně. Pokud nechcete telefon zasílat touto cestou, zasílám telefon svůj a budu rád, když mě budete kontaktovat. 00420-387250782 nebo mobil 00420-721644737. Také lze použít e-mailovou adresu

těším se na vaši odpověď a přeji příjemný den
Jaroslav Sova

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.