Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Ceny omítek

Autor: Jenik Marek
Datum: 13.04.2012 08:33
uživatel: 109493

Dobrý den,

Momentálně posuzuji nabídky vnitřních omítek. Ceny jsem si na šel na internetu, alenějak se nemůžu dobrat ceny celkové. Tu mi včetně štuku a rohových lišt řekl jediný dodavatel. Byly by to vápenocementové za 280Kč/m2 je to dobrá a nebo špatná cena?

Jinak jsem našel vápenocementové za 180m2 a sádrové kolem 300, ale jestli to chápu dobře, nejdřív bych potřeboval vápenocementové jádro za 180m2 a pak sádrový finiš za 300m2 celkem tedy 480Kč m2??

Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 48   starší >>
Datum: 31.07.2019 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112466
reakce na ...
Dobrý den, řešil zde někdo z vás omítky hliněné? Omítky si budu zhotovovat sám, protože jsem zkoušel oslovit pár firem které nabízeli strojní nebo ruční zhotovení a cena se pohybovala kolem 580,- a to je úplná zhovadilost dát tolik peněz. Mám naceněný materiál přímo od firmy co vyrábí hliněnou omítku hrubou i štuk a pohybuji se kolem 200,- /m2 za materiál. Vím že tato omítka je dražší ale řekl bych že bude velmi kvalitní a přispěje svým vzledem a vlastnostmi k příjemnému vnitřnímu klimatu a prostředí jako takovému. 200,- /m2 je materiál hrubá i štuková omítka od výrobce, doprava, palety. Máte někdo zkušenost? Může mít i jiná omítka podobné vlastnosti a vzhled světle hnědé barvy?

Autor: Mirek Svejda
Datum: 31.07.2019 21:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Nebylo by efektivnější místo blbnutí s hliněnými omítkami postavit příčky z nepálených cihel ? Pokude na tom trváte, tak dostanete do baráku větší množství hlíny s podstatně nižší pracností a cenou. Nebo stavte z BST tvátnic, které naplníte hlínou. Jinak pokud vím, tak sádra jímá větší množství vlhkosti než hlína.

Autor: Milan Švaříček
Datum: 01.08.2019 05:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
O te sadrove omitce jsem taky slysel. Ale jeste jsem to poradne nevidel a dum mame v takovem rustikalnejsim stylu a muselo by to byt minimalne te hline podobne . da se to?

Datum: 01.08.2019 10:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vápenné, sádrové nebo vápenosádrové omítky se dělají jak gletované (hladký povrh) nebo filcované. Neviděl jsem v reálu hliněné omítky, takže nevím, zda by jste poznal rozdíl. U hliněných omítek je problém, že musíte dělat velkou tloušťku omítek. Proto si myslím že tu hmotu tam dostanete snadněji třeba BST tvárnicemi naplněnými jílem. Tvárnice jsou levné a hlína Vám možná překáží z výkopu. Co vím z diskuzí, tak další problém je, že hliněné omítky mají malou povrchovou pevnost, takže neustále odpadá prach a písek.

Datum: 01.08.2019 11:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Uz mame hrubou stavbu a pricky taky hotove. Mame cca 150m2 porfix a cca 100m2 osb příčky. Hlinena omitka kterou bych daval tak by byla vcetne hlineneho stuku a ten jiz kaminky pisku nepouští. Vrstvu mame doporucenou 15-17mm. Kolik by muselo byt te vapenosadrove omitky? Jde udelat aby mela hnedou nebo piskovou barvu sama o sobe a nemuselo se pak bílit?

Datum: 01.08.2019 11:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já nejsem odborník na hliněné omítky. Vím jen to, co jsem si přečetl. Např. že se doporučuje tloušťka min 6 cm. Těch 15 mm nezajistí urdžování vlhkosti. To nemá význam. Každá stěna se zašpiní a ošoupe, takže stejně budete muset dříve nebo později malovat a pak žádný rozdíl neuvidíte.

Datum: 01.08.2019 13:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No to mozna mate pravdu. Jaka se dava barva na tu sadrovapenou omitku? Na yyong se to da aplikovat v jedne vrstve s armovaci mrizkou?

Datum: 01.08.2019 15:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Použil jsem vápenosádrovou tenkovrstvou omítku na Ytong. Jednalo se ale o rekostrukci s kombinovaným zdivem a tak jsem pro jistotu použil pro vyrovnání a sjednocení lepidlo s perlinkou na přechodech. Normálně se zdivo jen natře penetrací a pak se rovnou natahuje omítka bez perlinky. To je doporučení výrobce. V diskuzích se ale uvádí, že to bude bez perlinky praskat. V novostavbě jsem měl stěny z BST a ty jsem jen postříkal vodou. Já jsem nejprve natáhl hmotu zubatým hladítkem, hliníkovou latí jsem to křížově zhruba dorovnal a případně jsem doplnil hmotu v místech větších propadů. Po zavadnutí jsem natáhl další vstvu zubatou stěrkou. Celková síla by měla být cca 10mm. Opět jsem to hliníkovou latí srovnal ve svislém a vodorovném směru. Na místa, kde zůstal zubatý povrh jsem doplnil hmotu a opět vyrovnal. Nakonec jsem hmotu dorovnal fasádní špachtlí. Po zavadnutí se to zatočí filcovým hladítkem. To je teorie. U menších stěn to šlo, ale u větších jsem nestíhal správný okamžik zavadnutí. Tak jsem se na to vykašlal. Druhý den jsem opět natáhl tenkou vrstvu stejně, jako se pracuje se štukem a po chvilce zatočil. My to dělali ve dvojici a zhruba jednu místnost jsme udělali za den. Chtělo by to trojici.
Natírat to můžete libovolnou barvou pro interní nátěry. Pokud trváte na retro, tak klidně i vápnem. Kdysi jsem používal vápno, ale s novými hmotami (třeba primalex) se pracuje daleko lépe, snadněji se uklízí a jsou otěruvzdorné.

Autor: Láďa Brychta
Datum: 25.05.2012 17:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104909
reakce na ...
My jsme v okolí Prahy dostávali nabídky komplet za 250-350Kč/m2, a tak jsem si radši dělal jednovrstvé vápenocementové na ytong sám. Materiál kolem 50kč/m2, můj čas a práce - k nezaplacení. ;-)

Autor: Roman Prymus
Datum: 02.05.2012 09:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109654
reakce na ...
Zdravím,
mám VPC zdivo vyřešil jsem to následovně:
- omítky: BAUMIT MPI20, cena 130,- práce (penetrace,špalety,omtíky,filcování), zbytek materiál. Počítám tak kolem 200-220 m2 komplet.
- Laboroval jsem s perlinkou,stěrkou a štukem. Cena cca 230 m2 komplet.

Nakonec jsem šel tedy do vápenosádry na VPC. Skladbu štěrky a štuku použiju na OSB.

Autor: Petr Petr
Datum: 14.04.2012 18:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103991
reakce na ...
Omítky jsem dělal před měsícem, sádrové jsou cca za 220Kč/m2, já nemám rád to jak jsou hladké a tak mám jádro a štuk strojně dělané za 190kč/m2. Perfektně odvedená práce včetně všech lišt a rohů, zalepení oken a ůklidu. Jen jsem zajistil vodu, elektriku + předal klíče a za tejden byl celej barák hotovej.

Autor: zdeněk svoboda
Datum: 14.04.2012 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108541
reakce na ...
chtěl jsem napsat že jsi jenom zedník ,ale ty jsi se teďkom
přiznal sám a jenom nevím jaká byla předávačka domečku
a jak se líbí paní domácí celé dílo-postaru

Datum: 14.04.2012 21:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Koukám, že ten Svoboda je nějakej další trouba tady na fóru. Ani nevím, že si tykáme......

Datum: 14.04.2012 22:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Petře buď rád ,že s tebou komunikuji běžně to nedělám poněvadž vycítím druhou stranu diskutujícího-jseš moje první
výjímka které odpovídám na ptákoviny

Datum: 15.04.2012 11:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
tak tebe bych fakt nechtěl potkat, ty musíš bejt asi extra třída

Autor: Pavel Kříž
Datum: 15.04.2012 13:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100055
reakce na ...
Dobrý den, pan Svoboda reaguje jen na ty, u kterých má dojem, že na ně argumenačně stačí. Obávám se, že brzy na Vás reagovat přestane...

Datum: 15.04.2012 14:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
nevím ,že jsi argumenační

Autor: bob svaton
Datum: 15.04.2012 15:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108292
reakce na ...
to nikoho neprekvapuje

Datum: 14.04.2012 22:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pokud jsi trouba jako že ano, tak se tak stalo již ve 14 letech
když jsi se dal na toho zedníka a dělá ti to problém protože
si hulvát drzé

Autor: Jenik Marek
Datum: 14.04.2012 21:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109493
reakce na ...
Dobrý den,

Šel by kontakt na tu firmu co to dělala? Já mám nabídku za těch 280 a tvrdí mi , že to je levné... Určitě chci klasickou jádro a štuk. Sádrokarton ani sádrovou nechci i když je to hladší..

Díky
JM

Datum: 14.04.2012 21:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
sádokarton za poloviční cenu a ještě zateplený vnitřní prostor
a další vymoženosti v této technologii
za pár roků stejně nebude nikoho komu se bude chtít pracně nahazovat dům a to nemluvím o stropu a snažte se
jít trošku v předstihu a stejně to bude brzy automatické a

NE-LI UZÁKONĚNÉ JAKO EKOLOG.ŠTÍTEK (trošku jsem to pře-
hnal ,ale kdo může vědět že)

TROŠKU SE ODKLONÍM OD TÉMATU NA TOPENÍ NOVOSTAVBY

všiměte si pánové ,že má smysl vytvořit rozvody do více
okruhů a musím říci -doporučuji všem dokud to lze ještě udělat tj.PODLAHOVKA.RADIÁTORY A TAKÉ KRBOVÁ VLOŽKA S VYMĚNÍKEM NA KOUŘOVODU A ZAPOJENÍ DO ROZDĚLOVAČŮ A PLNĚ ELEKTRO.REGULOVATELNÉ PRO DANOU DOBU A POHODLNOST

Datum: 15.04.2012 07:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Svobodo, nějak se mi nezdá vaše cena za sádrokartonovou konstrukci. Počítal jste k ceně sádrokartonu i konstrukci, vruty, hmoždinky a následnou úpravu povrchu, aby vypadal jak točená omítka? Kombinace vnějšího a vnitřního zateplení se mi taky zrovna nejeví jako šťastná. Navíc (i když neznám vaši skladbu) bez parozábrany bude pravděpodobně docházet ke kondenzaci v konstrukci. Ideální konstrukce z pohledu uživatele,( tedy dle mého názoru) je izolace z obou stan uzavřená mezi pevné a únosně okraje. Což zase nese jiné konstrukční problémy.

Datum: 15.04.2012 14:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
nevím pane co se vám do 7.15 za celou noc zdálo,ale moje
novostavba funguje dokonale
jinak se musím přiznat že vnitřní zateplené zdivo a s tím
spojená vlhkost vzduchu mně nutí při větších mrazech uměle
zvhčovat obývací prostor ve kterém jest krb
doufám že jste o něco klidnější
jinak pouze konstatuji,že se jedná již o 3 dům od roku 2005
ve stejném technologickém pojetí a pouze bungalov dokončený v roce 2007 má parozábranu a dle mého názoru
zbytečně ale nemá foukanou izolaci mezi vazníky jako v mém případě na bungalovu č.3

Autor: Jan Kornas
Datum: 28.03.2016 09:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122317
reakce na ...
Dobrý den,
chápu-li správně máte podlahové topení topené plynovým kotlem a krbovou vložkou s výměníkem. Jakým způsobem odstavujete plynový kotel od topení, když topíte krbem? Když tak můžete na email kornasj(at)seznam.cz

Datum: 14.04.2012 21:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kontakt Vám samozřejmě dám, je to firma z Lišova u ČB. Tu cenu jsem měl možná nízkou i proto, že jsou 5km od stavby. Jinak dělají asi za 200-210kč

http://www.omitky.snadno.eu

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 14.04.2012 06:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Místo omítek mám všude sádrokarton podobně jak Zdenda,ale lepené.Tabule 1 250mm x 2 750mm jsem lepil na surovou zeď.Cena SDK kolem 40,-/m2 a lepidla 15,-/m2 plus cena sádry na svislé spoje.Levné,rychlé ,bez nepořádku a výsledek perfektní.

Datum: 14.04.2012 06:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, na co se bude omítat- na jaký podklad? Podle toho lze určit, jestli musí být jádro, nebo ne...

Datum: 13.04.2012 20:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
vřele doporučuji tohle řešení pane

založit ocelový rošt s profilu UD a CD na hmoždinky na obvodové zdivo
vyplnit izolací a naložit sádrokartonové desky 2750x1250
v celých délkách na jmenovaný rošt a to bez paropropustné
folie
vytvoříte takto nejlepšího výsledku a nemusíte pracně a také
nákladně vytvářet dílo,které je již dávno překonané
dosáhnete tímto kvalitního vnitřního zateplení a nebudete
litovat ,poněvadž to nemá chybu
vnitřní zdivo můžete obložit bez profilů a to na stěrku jako
na způsob bochníku

Datum: 14.04.2012 19:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
některé druhy sádrokartonu se po 20 letech začínají rozpadat, snad to nebude i váš případ. Já mám k tomuto materiálu celkem odpor, je to hnusně hladký, dutý a když si manželka vymyslí poličku, tak má smůlu. Vím že jsou na to speciál hmoždinky, ale ty unesou pár kilo. A montáž kuchyně musí bejt taky mňamka...předem si připravíte nosná místa, pak je jakákoli změna téměř nemožná.......

Datum: 14.04.2012 19:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
PETŘE NIC NENÍ NEMOŽNÉ

kvalitně naložený sádrokarton se v zásadě po zatmelení
nebrousí do hladkého povrchu ,ale pouze na hrubou struktůru,která je dostačující právě na tento technologický
postup při povrchové úpravě a tj.MALOVÁNÍ
chcete-li ušetři stačí bohatě drcený kaolín č.82 a ten namočíme do nádoby asi na 2 hod.nebo den předtím
rozředíme na patřičnou těkavost ,,konzistenci,, a nalejeme
do něj asi 0.5 l rozředěného staveb.duvilaxu (15 kg rozřeďěn
kaolínu: 0.5 l duvilaxu) a za stálého míchání přidáváme
praného křemičitého písku cca do obsahu 1 šufan a můžeme
válečkovat sádrokartonové stěny a jsem přesvědčen ,že není jediného zedníka který by něco podobného vytvořil
při nanášení fajnové a filcováním
OBAVY S PŘIPEVNĚNÍM TĚŽKÉHO NÁBYTKU NEZNÁM
PROTOŽE SE POUŽÍVAJÍ BĚŽNÉ HMOŽDINY A V DÉLKÁCH
180 mm a v průměru 12 mm a šroubu prům.8 mm
a to tak že hmoždina musí lícovat s plochou sádrokart.
jinak by došlo k popraskání sádrokartonu v jeho okolí
JINAK JSEM CHTĚL ŘÍCI ŽE VŠECHNO JDE ALE ČLOVĚK
NESMÍ BÝT BLBEC.

zobrazuji 1 - 30 z 48   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama