Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Minulost, současnost a budoucnost ozonové vrstvy

Autor článku: RNDr. Ladislav Metelka, Ph.D., Český hydrometeorologický ústav, pobočka Hradec Králové
Plné znění článku: Minulost, současnost a budoucnost ozonové vrstvy
Anotace článku: Ozonová vrstva je nezbytná pro život na Zemi, chrání biosféru před nadměrnými dávkami UV záření. Poškozování ozonové vrstvy freony antropogenního původu znamenalo závažný problém. Díky Montrealskému protokolu a jeho dodatkům se ale dnes ozonová vrstva regeneruje, a to prakticky v globálním měřítku. Obnovování urychluje změna klimatu, v budoucnosti by to mohlo vést k nedostatku UV záření.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Co je důležité
Autor: Josef Novák
Datum: 13.01.2015 08:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 115279
reakce na ...
Tohle je názorný příklad dění. Dobře si vzpomínám na všechny ty kecy, jak nahrazení freonů v ledničkách a sprejích obojí strašně prodraží a ekonomicky bude ničit výrobce a prodejce těchto zařízení.
Ti následně po jejich zákazu byli schopni prakticky ze dne na den přejít na používání jiných plynů a bez nárůstu cen ani jiných nepříznivých ekonomických vlivů.
Tyhle mediální tanečky už se opakovaly tolikrát, že už dneska působí dosti nevěrohodně.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama