Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Energetické štítky pro kotle a kamna na tuhá paliva – příprava Směrnice o ekolabelingu

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Energetické štítky pro kotle a kamna na tuhá paliva – příprava Směrnice o ekolabelingu
Anotace článku: Na konci roku 2014 se členské státy EU shodly na parametrech směrnice 2009/125/ES pro Ekodesign kotlů a interiérových topidel uváděných na trhy Evropské unie. Následným krokem je zavedení a schválení pravidel označování těchto topidel v „Evropské směrnici 2010/30/EU o uvádění spotřeby energie a jiných zdrojů na energetických štítcích výrobků spojených se spotřebou energie a v normalizovaných informacích o výrobku“, zkráceně ve Směrnici o ekolabelingu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: matení zákazníků
Autor: Karel Srdečný
Datum: 12.01.2015 11:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104174
reakce na ...
Vzhledem k tomu, že na energetickém štítku se neudávají náklady na provoz, nebude to s tím matením zákazníků tak žhavé. Kdo topí uhlím, olejem, plynem atd. asi ví, kolik ho palivo stojí.
U bílé techniky je to obdobné - cena elektřiny se liší podle tarifu, takže např. chladnička třídy A+ má jiné náklady na provoz v domě s tarifem D02 a jiné s tarifem D55. Spotřebitel si vždycky musí údaj v kWh na štítku přepočíst na koruny sám.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama