Návrh hydraulického zapojení solárního systému

Rubriky:

Reklama
JT Jiří Tobolík @jiri.tobolik před 12 roky03.05.2012 07:59:00
Návrh hydraulického zapojení solárního systému

Dobrý den, řeším návrh solárního systému pro ohřev teplé vody se zásobníkem 2500 litrů. Spočítal jsem, že by se mělo využít 22,4 kusů kolektorů. Vybral jsem trubicové KTU9R vakuové kolektory a teď řeším jejich zapojení. V některých návodech jsem se dočetl, že je vhodné zapojit maximálně kolektorové pole 4x3 paralelně, takže jsem se rozhodl pro zapojení se dvěma poli po dvanácti kolektorech, kdy každé pole má před vstupem svoje čerpadlo a ohřátá kapalina se na výstupech těchto polí spojuje do jednoho potrubí a jde do výměníku tepla.
Tohle zapojení je ale údajně používané převážně pro dvě různá pole (např. východ, západ). Já mám obě pole s jižní orientací a chci je provozovat současně.
Může mi někdo tedy poradit, jestli jsem vybral vhodné řešení, popř. navrhnout lepší? Předem děkuji ;)

Upraveno administrátorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.