Předehřev TUV

Rubriky:

Předehřev TUV

U panelového domu řeším ohřev TUV, kdy voda jde ze země o teplotě cca 7°C do výměníku PT a.s. a ten jí ohřívá na cca 55°C.
Chtěl bych dát do místnosti mezi přívod ze země a výměník nějakou akumulační nádobu cca 2000 litrů bez jakékoliv izolace, aby se voda "orazila" a získala alespoň o pár stupňů navíc díky teplote okolního vzduchu cca 21°C.
Dle výpočtu na těchto stránkách je při denní spotřebě TUV 15 m3 a zvýšení vstupní teploty o každý jedem stupeň úspora cca 2,3%.

Investice do nádrže a práce cca 40 000 Kč.

Pokud bych zvýšil vstupní teplotu v průměru o 3°C úspora by byla cca 100GJ, což je při ceně za GJ od PT celková úspora cca 50 000 Kč/ rok.

Tj. návratnost za necelý rok. Jsou mé doměnky správné?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.