Kolik % elektrické energie spotřebované odvlhčovačem nebo ledničkou se změní na teplo??? 100%

Reklama
MP Michal Procházka @michal.prochazka před 12 roky08.07.2012 11:00:00
Kolik % elektrické energie spotřebované odvlhčovačem nebo ledničkou se změní na teplo??? 100%

Ahoj, míval jsem fyziku rád, ale už jsem skoro všechno zapomněl. A proto se ptám tady.
Když běží lednička tak se elektřina spotřebuje na chod kompresoru, který má tepelné ztráty a druhou část energie změní na mechanickou práci stlačením chladícího média. Tuto práci pak médium předá do okolí jako teplo při svém ochlazování, že? Jinak by se v něm přece hromadila...

Je tedy možné se domnívat, že přes několik forem energie se veškerá spotřebovaná elektřina přemění až na teplo, které ohřívá místnost?
Je tepelný výkon 120w ledničky stejný jako u přímotopu o stejném příkonu? Nebo mi něco uniká...
Dá se tedy lednička nebo odvlhčovač považovat za norm. elektrické topení s nízkým výkonem a funkce udržování potravin v chladu/snižování vlhkosti je výhoda navíc, která nic nestojí, nebo mi neco uniká a elektrická energie utíká ze systému (místnosti) v nějaké jiné formě než jako teplo?

Prosím o radu od někoho moudřejšího než jsem v této oblasti já.
Děkuji Michal

Ps. a platí to i pro odvhlčovače bez kompresoru? Termo - elektrický provoz (průběh odvlhčení probíhá bez kompresoru díky termoelektrickému modulu s Peltierovým efektem)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.