Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

příliš velké horko v domě v letních dnech

Autor: Martin Macek
Datum: 06.08.2012 17:20
uživatel: 101834

Dobrý den,taky máte v dnešních dnech přehřáté místnosti,mám novostavbu z heluz sti 40cm,okna trojsklo.V baráku je k nevydržení,kor když se vaří.Dům je zatím bez fasády.Mám navrhnutou tepelnou omítku 4cm,myslíte,že to pomůže,nebo mám zvolit ESP(kvůli rosnému bodu bych musel zvolit nejméně 12cm,to se mi nechce).V zimě nemám problém dům vytopit.Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva06.08.2012 21:12
Martin Macek06.08.2012 20:09
Laďa Jaskva06.08.2012 18:04

Datum: 06.08.2012 20:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101834
reakce na ...
Myslíte si,že to jde hlavně těmi okny?o roletách uvažuji,ale ted se rozmýšlím mezi tou tepelnou omítkou nebo 120mm EPS.Polystyrén se mi moc nechce dávat,když už mám STI cihly.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.08.2012 21:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Solární zisky oken jsou v takovémto způsobu léta naprosto fatální záležitost. Když nestíníte, tak je to horší, jako když byste topil na plné pecky. A ono se to teplo ukládá do všeho, co má sebemenší akumulační schopnost. A to pak hřeje a hřeje a hřeje. Najděte si někde téma solární zisky okny ( asi v spouvislosti s pasivními domy ) a nebudete se stačit divit. Thermoomítkou já nepovažuji za zateplení a za tu cenu se nedostaví žádný hmatatelný efekt. Co je na STI tak zvláštního, že se bojíte použít EPS ?
S pozdravem Laďa

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.08.2012 18:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Chtělo by to zastínit okna z venkovní strany. Chtělo by to zateplit barák, opět z venkovní strany. Chtělo by to klimatizaci, tentokrát z vnitřní strany. Pokud nežijete v jeskyni, nebo v kamenném 200 roků statrám baráku, který má zdi tlusté metr, tak Vám bude horko v těchto dnech vždycky. A noční větrání má nulový účinnek, protože dneska bylo v 1:00 hod venku o 1 °C více, jak v interiéru. Mě je také horko a na příští sezónu pořizuji klinatizaci, která bude umět i přitápět.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.