Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

dehtový zápach prosakující zdí

Autor: Jana Kabešová
Datum: 12.09.2012 10:52
uživatel: 110561

Dobrý den,
prosím o radu,jak vyřešit následující problém.

Bydlím v dvoupatrové bytovce, která má společný komín pro 3 byty a každý byt má vlastní průduch do komína.
Bydlím v 1.patře a komín nepoužívám ani já a ani nájemníci z bytu ve 2.patře. Do komínu topí pouze nájemníci z přízemí.

Komínová zed v mém bytě , mezi ložnicí a dětským pokojem
je cítit dehtem.Je to v místech kudy prochází průduch nájemníků z přízemí.
Tento problém se projevil po poslední topné sezoně.
Prosím o radu, jak v této situaci postupovat a zda jsou nějaké možnosti k odstranění zápachu.

Můj byt je po drahé komletní rekonstrukci a připadá mi přinejmenším nespravedlivé bourat zdi a opravovat komín, který vůbec nepoužívám a problém jsem nezavinila.
Byt je v osobním vlastnictví a správu domu zajišťuje bytové družstvo.
Děkuji za radu a pomoc v řešení problému.
Jana Kabešová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě29.07.2019 17:12
Jozefína Palkovicova29.07.2019 16:39
Jozefína Palkovicova29.07.2019 16:39
Jozefína Palkovicova29.07.2019 16:37
Jozef Novak30.11.2012 17:11

Datum: 29.07.2019 16:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130607
reakce na ...
Komín je vyfrezovaný je daná nová vložka revize je v pořádku. Jen zápach pořád zůstal.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 29.07.2019 17:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Pokud došlo k prosáknutí dehtu, tak pomůže jen odstranit omítku, vyškrábat spáry, použít sanační prostředek na dehet a znovu nahodit.
Je potřeba se poradit s odborníkem. Prováděl jsem podobný zásah před léty. Použil jsem sanační prostředek o kterém nevím zda je ještě na trhu.

Autor: Jozefína Palkovicova
Datum: 29.07.2019 16:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Komín je vyfrezovaný je daná nová vložka revize je v pořádku. Jen zápach pořád zůstal.

Autor: Jozefína Palkovicova
Datum: 29.07.2019 16:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, prosím o radu jak zlikvidovat dehtový pach z komína.
Letos nám prasknul komín a dehet prosákl do pokoje. Osekala se omítka a znovu se nahodila, ale zápach nezmizel. Dá se s tím něco dělat?

Děkuji za odpověd.

Autor: Jozef Novak
Datum: 30.11.2012 17:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110352
reakce na ...
co na to revizak? Neviem, ako u vas, ale v SR musi byt revizia komina robena 2x rocne..

podla mna ide o poruchu komina, ktora moze lahko skoncit udusenim. Na vasom mieste by som si minimalne zaobstaral senzor na CO.

komin v takomto stave bude potrebovat vyfrezovat a vyvlozkovat. Rozoberat to netreba.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama