Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Nová zelená úsporám – zkušenosti s optimalizací novostavby rodinného domu

Autor článku: Ing. Michal Čejka, Ing. Miroslav Šafařík, Ph.D., PORSENNA o.p.s.
Plné znění článku: Nová zelená úsporám – zkušenosti s optimalizací novostavby rodinného domu
Anotace článku: Článek na základě zkušeností a s uvedením konkrétního příkladu popisuje možnost ekonomicky dostupné výstavby energeticky úsporných objektů za současného získání podpory z programu Nová zelená úsporám. Účelem je vyvrátit některé mylné interpretace a mýty, které v této souvislosti kolují. Snahou je poukázat na dobré příklady zajištění přípravy kvalitního projektu, jeho úspěšného podání v programu NZÚ a následnou realizaci. Článek je určen jak stavebníkům, tak odborné veřejnosti.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: DOTACE, DOTACE, DOTACE a pak korupceMichal Čejka16.02.2015 12:30
DOTACE, DOTACE, DOTACE a pak korupceJozef Homola16.02.2015 07:23

Příspěvky
Předmět: DOTACE, DOTACE, DOTACE a pak korupce
Autor: Jozef Homola
Datum: 16.02.2015 07:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
S dotacemi nesouhlasím a všechno smysluplné musí jít i bez dotací a pokud to nejde, tak to smysluplné není. Je to diskriminace někoho jiného.

Předmět: Re: DOTACE, DOTACE, DOTACE a pak korupce
Autor: Michal Čejka
Datum: 16.02.2015 12:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108508
reakce na ...
Dobrý den,
s Vaším tvrzením nelze než souhlasit. Jakákoliv dotace skutečně pokřivuje trh. Buhužel stávající trh je plný dotací, které nejsou vidět (viz např. článek https://energetika.tzb-info.cz/elektroenergetika/12142-vyroba-elektriny-z-uhli-je-dotovana-vice-nez-obnovitelne-zdroje) a proto zde nemůžeme nikdy mluvit o skutečně tržním prostředí, ve kterém jsou všechny náklady přeneseny na koncového zákazníka. Nastane-li taková doba a i vy budete ochotný platit v ceně (paliva, kultury, zdravotnictví, apod.) všechny související náklady, pak jsou skutečně dotace nevhodné.

Projekt by měl být ziskový ve třech částech (investor, společnost a živostní prostředí). Není-li některá část zisková, pak si zaslouží v této části podporu. Zde není investor přesvědčen o přínosech, proto je krátkodobě motivován finančním příspěvkem.

Tato odpovědí uzavírám svůj příspěvek k tématu dotace.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama