Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jotul f3 CB

Autor: David Tenkrat
Datum: 06.11.2012 10:17
uživatel: 105277

Dobrý den.

Mám dotaz na majitele kamen Jotul F3CB,nebo zdejší odborníky.Hlučně mi klapou při topení občas v kratší cca 3s frekvenci občas delší... je mi jasné,že to způsobuje zahřívání,tudíž změna oběmu materiálu... nejdřive jsem si myslel,že se to nějak usadí,ale problém přetrvává cca pul roku.Jinak topí skvěle,ale ten rámus,když je doma jinak klid je docela dost otravný.Komín je nově vyvložkovaný flex 180ka a 5 m vysoky,ale ten zapraskal jen na první zatopení...

Tak nevím je to normální,nebo mam šmejdy?

Na chalupě máme F602n a ty to nedělají.Ale ty nemají CB.

Děkuji za odpovědi a pomoc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 37   starší >>
Datum: 03.10.2019 09:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113109
reakce na ...
Povolte si šrouby ze spodu plotny
horní desky.

Autor: MICHAL HORVAT
Datum: 28.03.2015 21:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102031
reakce na ...
Dobrý den , koupil jsem ve vzteku na Jotul další kamna
tentokrát Pacific Energy Vista ..
Takže provozuji dvoje , je to nebe a dudy .
Skoda že mě nikdo neřekl o čem to je .
Ty jedny člověka bavěj ty druhý sou darebná předražená
bedna bez CB
A ta jsem ještě hlupák koupil ten nejdražší lak co měli :o))))

Autor: Robert Eibensteiner
Datum: 30.03.2015 20:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114034
reakce na ...
Pane Horvat a jak jste spokojen s temi Visty? Predpokladam, ze mate 11kw jak dlouho hori?

Datum: 08.04.2015 00:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nevim jak dlouho hoří přesně , zkrátka se nemusíte bát jít do hospody nebo jet do Akvaparku s tim , že by musel jste řešit , že se vrátíte a budete zatápět nebo něco dělat . Neni to zkrátka předmětem řešení . Normálně mě ty kamna Těší . Jotuly mám taky
nebudu je prodávat abych na nich uletěl dvacku nebo spíš pětadvacet , aby si je nějakej štastlivec koupil . Ty však nepotěší ,
kdykoli je zapálím , tak to dopadne , že nadávám . Stálo to za to :o)) ???

Autor: Pavel Pavel
Datum: 09.04.2015 14:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114083
reakce na ...
Dobrý den, nemam visty ale regeny altera. Výkon také 11 kw.

Topím jak dřevěnými briketami i dřevem.
Při naložení briketami vydrží hořet 10h. Respektive cca 21:00 - 22:00 naložím, ráno po 7:00 je ještě dostatek žhavého, takže že rozhrábnu, přiložím , nechám rozhořet a topím dále.
S dřevem záleží jaké je dřevo, ale dub 8-9 hodin, bříza 6-7.
K regulaci používám komínovou klapku a regulaci kamen.
Kamna topí nonstop a bez problémů zvládnou celý dům.

Datum: 09.04.2015 18:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den, ptal jsem se jelikoz vlastnim Regency F 1100 small a cekal jsem od nich trochu vice, ale topit se stale ucim. Drevo mam buk vyschle na 20% a po 2 zatopeni mam v kamnech vice jak 10cm popela. A kdyz je vecer nalozim uzavru vzduch tak na 1/3 po 3 hodinach mam na kourovodu mene nez 110 stupnu a teplota klesa nize to znamena, ze do rana dehtuji? Dekuji

Autor: Pavel Pavel
Datum: 10.04.2015 11:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114083
reakce na ...
Dobrý den. Ono je to opravdu individuální. Já mam následující zkušenost.
Kamna napojena na komín kouřovodem (150cm) cca 1,5m. Komínová klapka je před napojením na komín. Komín je 180cm a vysoký cca 6m. Tah mam "dobrý" proto ta komínová klapka.

Po rozhoření na provozní teplotu komínovou klapku přivřu na 1/2 až 3/4. Záleží dle tahu komína. Je to slyšet v kouřovodu a poznat na plamenech v kamnech. Následně přivřu vzduch na kamnech na cca 1/2. Při přivření kamen více se mi částečně špiní sklo a to hlavně pokud topím briketami. To je v topeništi málo vzduchu a nestačí vše shořet. U dřeva mohu přivřít vzduch více.
Takto mi vydrží hořet kamna uváděnou dobu 8-10h. Poslední hodiny je samozřejmě pouze žhavé, které žhne.
Při dohořívání zbytků paliva otevřu na kamnech vzduch na plno, aby šel vzduch do popela v ohništi, tím mi vyhoří uplně vše. Pokud bych toto neudělal, tak mi samozřejmě zůstane také větší množství žhavého a nedostatečně porohořelých zbytků.

Při kontinuálním topení vyndavám z kamen lopatku až dvě po cca 7 dnech. Nějaký popel vždy v kamnech nechávám nevyndavám vše. Za celou zimu (listopad-březen)jsem do popelnice vysypal 4 plechové kýble popelu. A to topíme v podstatě stále (pokud jsme doma a na horách jsme byli pouze týden).

Sklo kamen nemam začouzené, ale šedivé od jemného prachu, sklo jednou za čas otřu a vše je OK.

Datum: 10.04.2015 21:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Diky za odpoved. To ja mam sklo zacouzene kazde rano. Jak klesne teplota a kamna dohorivaji tak se mne vzdy zacoudi sklo. Jinak v 10 nebo v 11 vecer jdu spat tak do rana otvirat vzduch naplno kdyz je jen zhave neni pro me realne

Autor: jenda dibes
Datum: 11.04.2015 15:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100322
reakce na ...
Moje doměnka je že nemáte suché dřevo . Já používám dva roky suchou břízu, olši a je velký rozdíl zda vezmu dřevo zvenku a nebo ho nechám u krbovek dosušit . U tvrdého dřeva to bude ještě větší rozdíl .

Datum: 20.02.2013 23:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Jotul 3 CB

Datum: 20.02.2013 23:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den vidím , že příspěvek není zrovna čerstvý . Máme dvoje Jotul krbová kamna . 500 CB a F 3 CB . Já se trápím s 3 CB v obýváku . Za prvé to praskání a střílení jak popisujete samozřejmě mám taky - to je asi normální . Ale co mě štve je CB , to nechodí pořádně ani v těch velkejch 500 a v těch malejch tuplem né . Mám pěknej čistej komín 7 metrů , táhne super , mám škrtící klapku . Na všechny tři regulace kamna reagují , ale CB pořádně zapomente . Mám různy palivo , od 10 let vyschlý dub buk - rozdil poznám , až po paliva z obchodáku . To sem ještě vyhodil 6ooo za černý smalt nebo co to je . Šteluju to tady a pěnim , klidně předvedu , jo hoří to . Budu kupovat ještě jedny na novou chatu , mám uplně jasno co jdu kupovat . Tohle už ne .

Datum: 21.02.2013 16:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
V čem je problém ? Kamna netopí , dehtují?
Máte teploměr ? Na jakou teplotu je provozujete? Dřevo hoří v cyklech - proto ze začátku vydává hodně energie , potom to hoří modře až zbyde žhavé .http://www.youtube.com/watch?v=I7By4WWhGEw&feature=related
Klasicky tedy zatopíte drobným , až mají kamna cca 200°C ,tak stáhnete na 1/2 , a za chvíli na čvrt. Tím začnete omezovat vzduch a začnou vyhořívat nahoře pod deflektorem nespálené uhlovodíky. Doporučuji regulovat kamna cca 200-300°c na teploměru. Pokud pak máte stále malý vykon -máte malá kamna.Přikládá se cca až je dřevo vyhořelé(150°c)
http://www.youtube.com/watch?v=4PPmsMdEqEA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Yn7IQLY2Q_g
Energii vám dá pouze dřevo a proto při každém cyklu je potřeba pořádně naložit kamna.Nemá smysl stále otvírat dvířka a přihazovat polínko.
http://www.hearth.com/talk/threads/top-down-fire-starting-im-no-vanessa-but-ill-show-you-how-i-did-it.54786/
CB je pouze o čistém spalování .Komfortní vytápění je o délce hoření. Klasické jotuly 3td hoří cca 8-10h (samozřejmě to čoudí z komína) .3cb cca maximálně po 6 hod máte žhavé.Pokud jste provozovali 3TD každé 2 hod nakládku , tak spálíte cca až 20kg dřeva za 8 hod. Pokud stejným stylem chcete provozovat 3cb tak jen plýtváte palivem do komína.Na stejné množství paliva za spálení tolik dřeva je potřeba aspon 500cb. A výkon vám dá zase jen palivo ,žadné zázraky se nekonají.
Pokud vás nezajímájí emise ani učinnost , tak jsou lepší ty jotuly 3td .Ty mají pouze litinový plášt( nejsou izolovány jak cb) .Tím taky topí celé! U kamen cb nejvíce topí přes sklo a vrchní plotna.Zbytek je izolován.
Na chalupu by byly dobré http://www.krbova-kamna.com/dovre-300-p.html
Jsou to kamna klasického severského stylu. Takzvaný doutník kouří. Vzduch jde primárem do topeniště a vrací se přes dlouhy deflektor ke dvířkum a tam je nasávánan sekundár a nad deflektorem to dohoří.Dřevo má dlouhé plameny a tyto kamna mají dlouhou dráhu nad deflektorem.Dobře se tedy předává teplo a kamna topí jak čert :-) Taky vydrží bezproblému hořet do rána pomalu to odhořívá odpředu do zadu.Tato kamn již jotul nevyrábí(emise na pomalé spalování) . Jednoduchá , masivní ,spolehlivá konstrukce.
Doporučuji taky spalinový teploměr na plotnu , dává vám to perfektní přehled jak to topí(vykon) a krasně je pak regulujete

Datum: 22.02.2013 22:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za info , já mám 500 CB protože maj otvor na přikládání z praveho boku , což se mi hodilo . A F 3 CB . Nachytal sem se na recenze a na You tube . Ty 3 CB mám vedle sebe a štvou mě , topím tak že otevřu klapku na komínu naložim roztopím , rozhicováno přivřu klapku , (komín mi táhne silně) tak přivřu na cca 3/4 a pak trošičku dřevoplyn modrý plamen vidět je - minimálně ! Ráno mám ještě žhavé , ale že bych se mučil tim to znova oživovat , ani ve snu , ty kamna mě absolutně neoslovujou . Ty 500 ještě celkem choděj , ale modrý plameny minimálně , u obou dvou převažuje žlutá , ty máme v restauraci , mrzí mě že jsem dal na reklamu a nachytal se . Potřebuju ještě jedny , tak si koupim předraženou plechovou krabici a porovnám to .

Datum: 22.02.2013 22:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Beru zpět :o) já mám Jotul 600 CB . Omlouvám se za hanu na 500 CB , jinak vše zůstává stejné .

Datum: 23.02.2013 20:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Každá kamna hoří stejně .Vždy je žlutá -
http://www.youtube.com/watch?v=ITGyjH4fkio
Pak to postupně klesá vykon
http://www.youtube.com/watch?v=yF_eCn5z3bk
A končí to dohoříváním
http://www.youtube.com/watch?v=C6uoAREHpH0
Tím že kamna škrtíte , tak je tam málo vzduchu - plamene a máte menší vykon(dlouhy pomalý ohen). Když chcete větší vykon , musíte přidat vzduch , a více tepla jde do komína.Jotuly si ten cb systém sami nevymysleli , byli přinuceni kvuli emisím.I když zavřete kamna , tak ty stále čistě hoří a nezamořujete okolí dymem.V americe jiná kamna nekoupíte , bud s cb a nebo s katalyzátorem
https://forum.tzb-info.cz/122611-dvojite-spalovani-pro-a-proti
Ty videa , co jsou na youtube si samozřejmě nafilmují zrovna ,když je to zajímavé :-)
Duležité je ,že máte velké topeniště , nemusíte každé 2 hodky přikládat. A máte teplo :-) a neřešte ,zda to hoří tak nebo jinak
http://www.hearth.com/talk/threads/top-down-fire-starting-im-no-vanessa-but-ill-show-you-how-i-did-it.54786/
Jak jsem psal pro ovládání je dobrý ten splalinový teploměr http://www.e-teplo.cz/teplomer-spalin-pro-kamna-a-kotle.html .Dejte ho na horní plotnu a regulujte ho na teploty 200-300°c ,tehdy hoří dřevoplyn(v topeništi je přes 500°c)
Je to jak tachometr u auta .Víte jak máte otevřít vzduch .Zda zvednout nebo snížit vykon.
Není rozdíl v ohni ,at jsou to kamna plechová, litinová nebo mastková .Kg dřeva dá stejný vykon .Ale kamna jsou nábytek a měli by se vám taky líbit.
Litinová jsou většinou sálavá(zářící) , kdežto plechová jsou často obkládána dalším pláštěm a jsou proto teplovzdušná(vzduch teprve ohřívá okolí)
Na chatu, když chcete pecháče tak se možná podívejte na tyto http://www.kominictvi.com/cz/kanadska-kamna/kanadska-kamna/true-north . Kamna jsou v základu zářivá , ale lze k nim dokoupit boční plechy a ventilátor .
Pokud chcete dát českým lidem vydělat , tak se podívejte http://www.krbova-kamna.com/haassohn-arktic-12-s-plotynkou-p.html
Pak mužete dát recenzi :-)

Datum: 24.02.2013 01:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odkazy , Na videu od Jupasa je vidět jak pánovi při manipulaci s spodní regulací funguje markantně dřevoplyn . Mě plamen reaguje znatelně na všechny tři možnosti regulace , dole nahoře a komin klapka , ale mě se to chová jak kdyby ten zadní přívod pro CB byl ucpaný . To sem nemusel platit dvacku navíc za tenhle šmejd . Hoří to stejně jak v holý krabici F3 td princip obyčejný táborák . Jěště to zkusim rozebrat nebo prozkoumat jestli to zkutečně neni z výroby vadný kus ucpaný nebo neprotažený . Zejtra jdu na výstaviště na Krby , je možný , že tento dostane deportaci , nemám ho rád . Pokud ano pošlu fotku doufám že už modreho ohně :o)

Datum: 24.02.2013 19:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Myslel jste video od Supasa Anand? Jak si tam s tím hraje?
Já mám prtavá kamna(f 602) a tam když je naložím plná, tak po rozhoření(10-15min) a stažení na škvírku (teplota cca 250°c na plotně) mě to hoří červeně zdola i shora. Až po cca po 2 hod je tam hromada žhavého (kovářská vyhen) a jen tam tak pocmrndávají namodralé plamínky. Kdyby jste se na ně nezaměřil , tak je neuvidíte přes tu žhavou hromadu.
Jedině kdy jsem měl velké modré plameny, bylo když jsem je naložil prokladky 10*10cm*40cm .Byli 4 kusy tvrdého dřeva.Mělo to 8 kg .Dřevo bylo pár let staré a ještě jsem je nechal pár dní u kamen dosušit.Naložil jsem je v 20.00 hod a pěkné sekundáry byly až v 23.00 . O pulnoci jsem šel spat a ještě stále to tam vzadu v kamnech hořelo. Na to že jsem tam dal 25kw (8kg) a kamínka mají 5,5kw nominál by to odpovídalo :-)
Pokud vám to tedy opravdu nehoří pod deflektorem at už červeně nebo modře , bude tam technická závada.
Mužete taky naložit kamna borovicí ( ta hodně zplynuje) a po rozhoření a stažení( 20-30min) by jste se měl podívat na komín.Jednoznačbě pokud to bude čoudit černě( nespálené saze) , tak vám nejde sekundár .Poku vám to bude čoudit modře , tak máte nízkou teplotu v kamnech.
Pokud by jste chtěl kanadská kamna.Jak jsem na ně dával odkaz. Tak ty mají deflektor rovně a moc tam sekundáry nejsou vidět. Co jsem četl na na am. diskusích , tak pěkný mají morso 2110.Ty mají kaskádu jak jotuly.
http://www.morso.cz/krbova-kamna-morso-2110/
Mají stejnou velikost topeniště a vykon jak jotuly F 3

Datum: 26.02.2013 01:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Byl sem na Krbech na výstavě . Byli tam všichni . Jotul mi přislíbil návštěvu technika . Dnes jsem změřil a zkontroloval vizuálně komín , absolutně čistej , naprosto rovnej cihlovej průzor cca 20cm na 18 cm , jen je 6 metrů , namísto 7mi co jsem myslel původně . Zespoda mám čistící dvířka , dal sem tam zrcadlo , je komfortně vidět jak nahoru do komína tak častečně do kamen přes klapku . Neni tam v podstatě špetka popelu ani dehet . Nejsem soudní znalec , ale ten komín je neprůstřelně v pořádku . Využil jsem výstavní slevu a objednal si kanadany . Ještě neni přesnej model Regency 1100 nebo Pacific . Pacific sem videl dvakrát hořet na dvou provozovnách , maj stejně vypadající CB systém , schody s dirkama . Plyn jim z toho hoří jak z plynového sporáku , při dvou polinkách , v druhem případě při troše nařezanejch palet . To sem já u mýho ještě nezahlédl .

Datum: 27.02.2013 09:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak jestliže máte čistý komín a z komína se jen tetelí čisté spaliny , tak by mě zajímalo co řekne technik od jotulu.
Jinak ty PE vista mají vzadu jakoby lištu nebo trubku s dírkami a pak je tam ten plech a dírky až na konci deflektoru.
http://www.youtube.com/watch?v=esbaXcMoKV4
http://www.youtube.com/watch?v=rCrvtv1W21o
http://www.youtube.com/watch?v=uweK3KGgM1E&list=UU0ctUMQkoPZCgNM3vD-yXZg&index=15&feature=plcp
Jsu zvědav jak opice :-) zda se vám to bude líbit .A taky jsou to plecháče (teplovzdušné) .To je rozdíl oproti sálavym jotulum
Mohu se optat na vystavní slevu na ty PE nebo regency?

Datum: 02.03.2013 02:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jo jo technik volal přijde v tejdnu , mě je to celkem jedno , topim plynem , už se nepokouším . V tom komínu nejsou saze . Žadné . Dá se z toho jíst . Co se týče těch Kanadskejch rozpozná se to na první pohled Regency se štelujou otačením pružinou co je na otvírání dvířek zatímco PE Vista maj pod sklem páku . Doprava škrtí . Doleva na rozhoření . Všichni prodejci v showroomech maj v provozu PE , náhoda ? Regency 1100 na you tube , že by se někdo chlubil s CB jsem nenašel . Maj taky jenom dvě trubičky jak kremrole s dírkama . Ty větší 2400 choděj , v receptáři z 10.2. 2013 nepříklad . Začínám mít jasno v tom , že velký kamna choděj , v malejch to bude citlivé téma . Visty maj stejnej kaskádovej CB plech jako 3CB co mám . A rozdíl je MEGA . Chtěl bych vidět ty 1100 v chodu , ale dá se najít jen pár 1200 k. vložek , který maj taky dvě trubičky CB , ale nic moc z toho vidět neni , nehledě na to , že je to jinej model . Ty slevy z výstavy jsou při záloze 7 procent , internet dává na něco 5 i bez výstavy . Jinak třeba rekuperaci v krabici s tepelným čerpadlem co jsem si tam taky domluvil se cena snížila o 1/3 . Na to už slyšim a kupuju .

Datum: 03.03.2013 18:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě mě napadlo , nemáte třeba posunutý deflektor? Nějak špatně složený? Mám namysli zda je vzduchotěsně oddělený deflektor a nerez pod ním.Tím by vytahoval komín cb vzduch za deflektorem rovnou do komína.Nejlepší by bylo oddělat vrchní plotnu a podívat se jak je to poskládané a zda tam nejsou nějaké netěsnosti .

Datum: 10.03.2013 23:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Děkuju za ten návrh s deflektorem , já to rozhodně však otevírat nebudu , nenechám se nachytat , ztráta záruky , vlezl jste dovnitř a podobně . Byli tady již dva odborníci na kamna , jeden co dělá vzduchotechniku , rozvody . A kominík . Kamna sem roztopil , líbilo se jim jak táhnou , CB jsme měli asi minutu , z cca 5 trysek . Komín prošel bez výhrad u obou dvou . Vizualní kontrola zrcadlem za chodu , ptám se jestli by nebyla potřeba vložka , oni " Proč?" . No každopádně já jak na to už postý "čuměl ", tak ojevil další Jotul "vychytávku" viz . foto .. Když jsem instaloval origo redukci na 150 tku rouru , tak ten krycí plech zezadu se typovou samolepkou má malou díru . Takže by chtěla zvětšit , což jsem samozřejmě zamítnul , nebudu něco upravovat na kamnech za tyhle peníze . A zadruhé zase záruka . Tak jsem to tam našrouboval v rámci možností . No CB má nasávání zezadu , ale až zespodu , takže ten plech by neměl mít za žádných okolností na to vliv , ale jisté to uplně neni ?? To tady nikdo jiný nemá F3 CB ??

Datum: 10.03.2013 23:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Jedná se o to , že mezi tim plechem který drží ty dva šroubky a je nastrčený na komín . Když jsem se podíval zvrchu , tak ty šroubky cca 8mm vidím závity , protože ta redukce je tlustší než díra v plechu . Neutahoval sem to víc , nemá cenu to zprohejbat . Sání CB je na zádech v litině , né tímto plechem , mohla by tam fungovat nějaká finta jako v fixírce , ale pochybuju . Každopádně mě napadla varianta , zafoukat zespoda horkovzdušným fénem , mám ten s měřenejma stupněma , pustil bych tam 300 ?? Děkuji za jakýkoli názor . Na tý první fotce je zboku vidět ta mezera před utažením plechu . To bylo při instalaci . Druhá je už i s komínovou klapkou .

Datum: 11.03.2013 22:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jestli jsem to pochopil , tak kouřovod vám nedoléhá na natěsno k vystupu z kamen. Ten plech je tepelný štít , který se používá u hořlavých stěn (dřevo) a tím je ochranuje před sáláním. I když vám nebude přímo doléhat , tak se bude pouze přisávat falešný vzduch do komína.
Na cb spalování to podle mého mít vliv nebude . Spíše mě připadá , že kamna nejsou vzduchotěsná . Zkuste klasický bankovka test . Vezmete proužek papíru a přivřete ho do dvířek a zavřete kličkou . Nesmí jít vytáhnout . To vyzkoušejte okolo celých dvířek.
Taky bych vyzkoušel oddělat celá kamna . Zakrýt kouřovod pytlíkem z gumičkou . Zavřít všechny ovládání a dal bych do topeniště něco co kouří - třeba čínskou vonnou tyčinku :-) . Kouřit by se vám mělo maximálně z díry kde vám vstupuje cb vzduch a nevím zda z pimáru nebo sekundáru . Ty by měli bud jeden nebo druhý taky nejít uplně zavřít. Předpokládám sekundár , ten vám dělá oplach skla a kdyby šel uplně zavřít , tak by vám sklo dehtovalo. Nikde jinde by z kamen neměl jít kouř.

Datum: 13.03.2013 00:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za rady , zkusím to s tou vonnou tyčinkou . Jěště jednou k tomu plechu , Jasně že je to nějakej deflektor . Nicméně přiléhá to přes celé záda těch kamen . Vstup vzduchu je zespodu a výstup nahoře . Je to nejspíš skutečně jen tepelnej štít . Kus plechu na dvouch šroubech . Ale nasávání toho CB je také zezadu , součastí tý litinový krabice , uvaha byla jestli třeba , když to netěsní kvůli tý redukci (ten plech na krajích) tak nesaje vzduch ani CB .

Datum: 13.03.2013 09:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No doufám ,že ten plech snad nezakrývá natěsno vzduch vstupu cb . Tam by měla být podle fotky mezera cca 3cm .Ten plech vlastně je druhý plášt kmen a dělá z nich z kamen sálavých , tak jakoby teplovzdušná . Pokud máte tu vonnou tyčinku , tak uvidíte , že když při roztopených kamnech dáte ji k mezeře u plotny - tak pomalu bude vystupovat proud horkého ohřátého vzduchu.Rozhodně komín má větší tah a nasaje si bezproblému z té dírky .
Zkusil bych spíše oddělat na zkoušku ten plech . A roztopit a zda to tam nasává . Dát tam k dírce tu vonnou tyčinku , a viděl by jste hned jestli to saje.

Datum: 14.03.2013 00:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Děkuju za nápady jak to kontrolovat , já sem to udělal postaru , rozebral jsem ten zadek kamen , je to jen na jednom imbusu a dvou šestkách šroubkach . Povolil jsem ten plech a pak zkoušel prostrčit špejli tím nasávacím otvorem , jestli tam neni z výroby něco strčené . Nedařilo se mi to . Tak jsem povolil ten jedinej imbus co to drží zezadu kamen a sundal to . Pak jsem špejlí došáhnul skrz , je to durch skrz ty dirky toho CB plechu vidět . Nic zašpuntovanýho tam nebylo . Tak jsem zkušebně zatopil , rozfajroval sem to a kupodivu sem měl o trochu víc CB než předtim . Takže ze třech funkčních trysek běželo pět ! Asi deset minut ! Tam je něco špatně . Napadlo mě předělat ten plech zezadu mu udělat zaslepení a všechen pochytanej vzduch by musel tou CB škvírou . Nejsem si jistej jestli za 36 litrů mám tohle zapotřebí . No lepší než klienti Vermont Castings kterejm firma krachla a nový majtel se zříká záruky na původní výrobky :o) ..Fotky jsou sundanej ten litinovej nasávač a následnej ohen .
Při zvětšení toho plamene je vidět mrtvé CB .

Datum: 14.03.2013 10:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Podle obrázku , máte ne zcela zaplněná kamna . Normálně je naložte plná až pod deflektor .Nechat mezeru cca 3cm.
Podle mého názoru jsou jotuly rychlejší - meně zaizolovaná topeniště než ty kanadani. To znamená , jotuly mají litinový rošt , zadní strana je dutá a pravděpodobně nemáte izolaci nad deflektorem. Kanadani naproti tomu mají izolaci i na dně topeniště , zadní čast topeniště mají taky izolovanou a PE mají v deflektoru vatu a regency mají deflektor z izolační keramiky. Vysledkem je že jotuly více předávají teplo , ale vejdou se do emisních limitu a asi kratší dobu hoří cb( muj osobní názor ) . Ty kanadské plecháče sice meně předají tepla z topeniště , ale tím pádem je mužete použít více stáložárně - bude to tam dlouho a pomalu čistě hořet na menší vykon.Proto jste asi u těch Pacifiku viděl ty modré plameny .Asi pokud bych chtěl mít ,jak vy chcete ty pěkné plameny , tak bych prodal ty jotuly. Já třeba mám bezproblému 20 minut hoření toho cb plamene a to mám poloviční topeniště .Ale to mám malinká dvířka a kamna mě hoří uplně jinak - pomalu od předu do zadu a mám taky hluboké topeniště.

Datum: 14.03.2013 23:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Máte ve všech věcech pravdu , PE maj vatu vidět zboku , je to jak u americkejch aut . Kouknete se dovnitř a nechápete , hrůza . Ty Jotuly sou vizuálně krasavci . Co se týče topení , to je jasný , že když přetopim tak z pěti trysek bude CB fungovat na šesti možná sedmi . Teplota pro CB splněná je a ostatní kamna zplynovávaj při dvouch prkýnkách z rozřezaný palety , tyhle naložíte naplno až po CB dekl , hoří to rychleji jak píšete a CB min , nebo vůbec . A při tomto typu full nakládání nakrev vám za pár sezon uhoří CB dekl ! Stojí myslím přes 3 ooo a řeknou vám , nojo přetápíte . Možná by šlo udělat upravu nasávání , ale prodávat je nebudu , budto at to opravěj nebo vemou zpátky . Ty informace co podávaj nejsou pravdívé . Oni to vemou zpět .
A ano chci vidět ty pěkné modré CB plameny , proto jsem to koupil , zkusit se to nedalo , šel jsem na doporučení . Koupil sem dvoje za necelejch 96 ooo ty větší 6ti stovky choděj , doporučeni mi dal pán co má 4stovky , dneska už toho pána znám líp , je to trouba .

Datum: 15.03.2013 06:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proto jsem vám doporučoval proti přetápění ten spalinový teploměr .
http://www.youtube.com/watch?v=uJtiRd0n7bw
Bez něj prakticky nevíte jakou teplotu kamna mají . Jak amíci doporučují na diskusích dát ho na plotnu , při 200°stáhnout ovládání na pul a za chvíli na 1/4. Pohybovat se mezi 200-300°c . Bezproblému se kraátkodobě dostanu i na 350°c na plotně. A mohu ří ci že je to sakra rozdíl ve vykonu.. Čím větší kamna- topeniště, tím bych byl opatrnější.
Taky velikost polen , ovlivnuje vykon . Dáte malé polenka - velký vykon .Dáte 3 velké špalky co vyplní topeniště a budete mít dlouhy pomalý ohen.

zobrazuji 1 - 30 z 37   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama