Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Brikety a pelety – statistika domácí výroby a spotřeby do roku 2013

Autor článku: Ing. Aleš Bufka
Plné znění článku: Brikety a pelety – statistika domácí výroby a spotřeby do roku 2013
Anotace článku: Článek popisuje základní statistické údaje o trhu s lisovanými (tvarovanými) palivy, briketami a peletami. Ty jsou v České republice hojně využívaným palivem, dohromady se každý rok spálí kolem půl milionu tun briket a pelet. Materiálem pro jejich výrobu je biomasa (dřevní i rostlinná), hnědé i černé uhlí, rašelina a okrajově i papír. Tato paliva se uplatňují jak v malých zdrojích v domácnostech, tak v největších teplárnách. V článku jsou uvedeny finální bilance jednotlivých paliv za rok 2013 a předběžné hodnoty za rok 2014.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: peletky s plasty do dotovaných uhelných kotlů
Autor: Tomáš tom
Datum: 03.03.2015 20:43 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Nedávno se mi podařilo sehnat peletky z Polska které se zde dováží pro dotované kotle ČEZu a rabování OZE "dotací". Mají větší rozměry než ty klasické.
Hoří to celkem dobře, ale ten smrad. První jsem myslel jsem že sousedi zase topí odpadky, ale šlo to z našeho komínu. Tak jsem si ty peletky pořádně prohlédl a zjistil jsem že to bílé v peletách není žádný vápenec proti spékavosti, ale namleté a slisované plasty. Co na to tržní statistické údaje?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama